İcralık Olan Kimseye Kredi Verilir Mi? (Yasal Takibi Olanlar İçin)
19 Oca, 2019 14:14 tarihinde eklendi

İcralık Olan Kimseye Kredi Verilir Mi? (Yasal Takibi Olanlar İçin)

İcralık Olan Kimseye Kredi Verilir Mi? (Yasal Takibi Olanlar İçin)

İcralık olana kredi veren banka var mı? İcralık olanlara hangi bankalardan kredi alınır? Bu konular hakkında bilgi sahibi olmak istiyorsanız yazımızı okuyabilirsiniz. Bankalar müşterilerine kredi verirken genellikle kredi notu ve kredi sicili üzerinden kredi vermektedirler. Eğer bu söylediklerimiz kötüyse bankalardan kredi almanız çok zordur. Bir de yasal takipte olan, yani bankalardan dolayı icralık olan müşteriler vardır. Eğer böyle bir durumda iseniz de bazı şartlara uyarsanız bankalardan kredi alabilirsiniz. Bugün sizlere icralık olan kimseye kredi verilir mi bunun hakkında bilgiler vereceğiz. Eğer sizde bankalardan nakit ihtiyaçlarınız doğrultusunda kredi almak ve bu krediyi hangi şartlar da alabilirsiniz öğrenmek istiyorsanız yazımızı okumaya devam ediniz. Ayrıca bir önceki konumuz olan Emeklilere Konut Kredisi Verilir Mi makalesini de okuyarak bu konu hakkında da bilgi alabilirsiniz. İşte icralıklara kredi hakkında detaylar.

İcralık Olana Kredi

Bir bankadan kredi ürünü kullandınız ve bu kullandığınız ürünün geri ödemesini 90 gün içinde yapmazsanız banka size yasal süreç başlatacaktır. Mevcut borcunuzun üzerine bir de avukatlık masraf binecek ve avukat tarafından borcu ödeyebilmeniz için de icra takibi başlatılacaktır. Bu icra takibinde adınıza kayıtlı mallar satılacak ve borcunuz ödenecektir. Ayrıca oturduğunuz eve haciz işlemi uygulanacak ve sizden borcunuzu ödenmeniz istenecektir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR:  En Kolay Araba Kredisi (Taşıt Kredisi) Veren Bankalar

Bu durumda olan bir müşteri bankalardan kara listede olan ve ayrıca kırmızı kalem yemiş müşteri grubuna girmektedir. Eğer sizde icralık olduysanız kara listeye girecek ve kara listeden sonra artık bankalar tarafından kredi verilmesi yasaklı bir müşteri olacaksınız. Bu durumda iseniz hiçbir bankadan kredi alamazsınız. Yani konumuzun özeti icralık olana (banka kaynaklı) hiçbir banka kredi vermez. Öyle bir sistem yoktur. Tek bir sistem vardır. Oda nasıl alacağınızı aşağıda sizlere sunuyoruz. Konuyla alakalı olacağını düşündüğümüz bir diğer yazımız Kara Liste Nedir? Nasıl Çıkarım adlı makalemizi de okuyarak bilgi alabilirsiniz.  Yasal Takipteki Müşteri Nasıl Kredi Alır?

Eğer sizde yasal takipteyseniz ve kredi kullanmak istiyorsanız öncelikle tüm icralık olan borçlarınızı ödemeniz gerekmektedir. Ödedikten sonra borcu yoktur kağıtlarını alıp önce icra dairesinden düşümünü yapın, daha sonra da banka ekranından(borçlu olduğunuz banka) borç ödendiğine dair düşümünü yapmalısınız. Bu süreç bir hafta sürebilir. Bu süreçten sonra bankalardan en az 3 yıl kredi ve kredi kartı kullanamazsınız.

Yalnız eğer emekli ve devlet memuruysanız, maaş aldığınız bankalardan kredi başvurusu yapabilirsiniz. Özellikle devlet bankaları icralık borçlarını kapatan emeklilere maaşları kadarında kredi vermektedir. Emekli olanlardan kredi sicili ve kredi notu aranmamaktadır. Sizde eğer emekliyseniz ilk olarak emekli maaşı aldığınız banka ile görüşebilir ve o bankadan kredi başvurusunda bulunabilirsiniz. İcralık Emekliye Kredi Veren Bankalar adlı konumuzu da okuyarak bilgi alabilirsiniz.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR:  Bankadan Kredi Çekmek İstiyorum? Hangi Bankaya Başvuru Yapmalıyım?

İpotek Karşılığı Kredi Nasıl Alınır?

Bazı bankalardan ipotek karşılığı kredi alarak da sicilinizi düzeltebilirsiniz. Özellikle icralık borcunuzu kapattınız ve bir bankadan kredi alamıyorsanız, teminat vererek bankalardan kredi başvurusunda bulunabilirsiniz. Bu kredinin adı ipotekli ihtiyaç kredisi olarak geçmektedir. Bu kredide en uzun vade 48 ay olmaktadır. Alacağınız kredi miktarını en fazla 48 ay olarak vadeye bölebilirsiniz. Vereceğiniz teminata banka eksper gönderecek ve gönderilen ekspertizin %50’sine kadar kredi kullanacaksanız. Yani verdiğiniz mülkün değeri 300 bin liraysa en fazla 150 bin lira kredi alabilirsiniz. Bu krediyi 48 ay vade yapabilirsiniz. Tabi taksitlerinizle geliriniz de uyuşması gerekmektedir. İpotek karşılığı kolay kredi alabilmek için Ziraat Bankası, Vakıfbank, Denizbank, ICBC Bank, QNB Finansbank, Burgan Bank ve ING Bank’tan kredi başvurusunda bulunabilirsiniz.

Yukarıda sizlere icralık olanlar için kredi başvurusu nasıl olur bunun hakkında bilgiler verdik. Eğer sizde icralık bir şekilde kredi almak istiyorsanız öncelikle borcunuzu ödemeniz gerektiğini söyledik. Bir diğer konumuz olan Gelir Belgesiz 55 Bin TL Kredi Veren Bankalar 2019 hakkında bilgi almak için yazımızı okuyabilirsiniz.Bir Cevap Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Doldurulması zorunlu alanlar işaretlendi *