ING Bank EFT Saatleri ve Bilgileri 2019
16 Mar, 2019 19:43 tarihinde eklendi

ING Bank EFT Saatleri ve Bilgileri 2019

ING Bank EFT Saatleri ve Bilgileri 2019

ING Bank EFT saatleri ile ING Banktan farklı bir bankaya para transferi gerçekleştirmek istiyorsanız sizin için önemli olacaktır. EFT saatleri içersinde yaptığınız para transfleri gün içersinde karşı tarafa iletilecektir. Yazımızda size belirttiğimiz EFT saatleri içersinde para gönderim işleminizi yapabilirsiniz.

ING Bank EFT Saatleri 2019

ING Bank EFT Para transferi işleminizi hafta içi iş saatleri içersinde EFT gönderim saatine uygun olarak yapılmaktadır. Havale ise 7 gün 24 saat yapılabilmektedir. Müşterilerin en çok karıştırdığı olay ise EFT ile HAVALE arasındaki farktır. Başka bankaya havale yapamazsınız. EFT yaparsınız. EFT ING Bank’tan Akbank hesabına yaptığınız para transferidir. HAVALE ise ING Bank’tan başka bir ING Bank hesabına para transferidir.

EFT saatlerinin mesai saatlerinin içinde olmasının sebebi ise EFT işlemlerinde gönderdiğiniz parayı Merkez Bankasının onayından geçmesinden dolayı o saatler içersinde gerçekleşmektedir. Bu sebeple Merkez bankasının açık olduğu ve tatil olmadığı saatler içersinde EFT işlemleriniz gerçekleşir.ING Bank EFT Saatleri 09.00 – 17.15 arasındadır. Daha önce 17.00 olan EFT saatlerini ING Bank 17.15 olarak uzatmış ve müşterilerine daha fazla zaman kazandırmıştır. Bu saatler içersinde yapılan EFT’ler 20 dakika içersinde karşı tarafın hesabında olacaktır. Hafta sonu yapacağınız EFT işlemleri ise haftanın ilk günü Pazartesi günü 09.00’da işleme geçecektir. Yarı resmi tatil olan günlerde ise EFT işleminizi 11.00’e kadar yapmalısınız. Ayrıca gün içersinde yaptığınız EFT işlemleri eğer saat 16.00’dan sonra ise bu GEÇ EFT olarak farklı şekilde ücretlendirilecektir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR:  Al Baraka Türk Katılım Bankası EFT Saatleri

ING Bank EFT Sorgulama

ING Bank EFT işlemlerini banka şubelerinden, ATM’lerden, İnternet şubesinden ve mobil bankacılıktan anında yapabilirsiniz. EFT yapacağınız kişinin Ad Soyad bilgisi ile IBAN bilgisini doğru bir şekilde almanız size yeterli olacaktır. EFT İşlemlerinde size önereceğimiz en ucuz yöntem ise, İnternet bankacılığı ve mobil şubelerden yapılan işlemlerdir. Bu işlemlerde işlem ücreti çok düşük bir miktar karşılığında yapılmaktadır. Şube ve ATM’lerden yapılan EFT işlemleri ise en az 50 TL ücretlendirme olarak sizlere hizmet sunulmaktadır.

ING Bank EFT işlemlerini yaptığınızda eğer para transferi ettiğiniz kişinin hesabına yatırdığınız miktar 30 dakika içinde gitmediyse ING Bank çağrı merkezi numarası olan  0850 222 0 600 arayarak bilgi alabilir eğer EFT’niz işleme geçmediyse iptal ettirebilirsiniz.Bir Cevap Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Doldurulması zorunlu alanlar işaretlendi *