ING Bank Güncel Konut Kredisi Faiz Oranları
23 Kas, 2018 14:44 tarihinde eklendi

ING Bank Güncel Konut Kredisi Faiz Oranları

ING Bank Güncel Konut Kredisi Faiz Oranları

Son zamanlarda artan faiz oranlarından ötürü konut kredilerinde de epey bir artış olmuştur. ING Bank’ta bu artan faizlerden nasibini almış ve konut kredilerinde yüksek faiz imkanı sunmuştur. Yalnız son güncellemeden sonra özellikle kamu bankalarının faiz oranlarını düşürmesiyle birlikte ING Bank’ta faiz oranlarında bir güncelleme getirmiştir. 2018 yılı sonu 2019 yılı başında ING Bank güncel konut kredisi faiz oranları hakkında bilgi almak istiyorsanız yazımızın devamını okuyabilir ve bu konu hakkında bilgi sahibi olabilirsiniz. ING Bank konut kredisi başvuru yapabilir ve alacağınız eve göre konut kredinizi hesaplayabilirsiniz. İşte ING Bank konut kredisi faiz oranları 2019.

ING Bank’tan Konut Kredisi Almak

Son zamanlarda özellikle TV reklamı ve internet reklamı ile karşımıza çıkan bir banka olan ING Bank, ülkemizde hizmet vermekte olan bir özel bankadır. Yaptıkları kredi kampanyalarıyla bir çok kişinin tercih ettiği banka olan bu banka ile konut kredisi alabilir ve 120 ay vadeye kadar ödeme kolaylığından yararlanabilirsiniz. İhtiyaç kredisi, taşıt kredisi, ipotekli kredi ve konut kredilerinde faizlerinde güncelleme yapan ING Bank faiz oranlarında yeniliğe giden bir banka olmuştur. Yukarıda da söylediğimiz gibi konut kredileri 120 ay vadeye kadar verilmekte olup, banka şartlarına uygun olan her müşteriye verilmektedir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR:  Burgan Bank Kredi Faiz Oranları (Güncel Bilgiler)

ING Bank’tan konut kredisi alabilmeniz için 18 yaşında olmanız ve T.C vatandaşı olmanız gerekmektedir. Ayrıca banka politikasına uygun bir kredi siciliniz ve yine banka politikasına uygun bir kredi notunuzun olması gerekmektedir. Konut kredisi alacak müşterilerin yaptıkları hatalardan bir tanesi de kredi notuna bakmadan başvuru yapmaktır. Nasıl olsa evi ipotek alacaklar deyip kredi notunu aldırış etmeyeceğini düşünüyorsanız yanılıyorsunuz. ING Bank dahil tüm bankalar konut kredisi başvurusu yaparken ilk baktıkları sizin kredi notunuzdur. Eğer kredi notunuz düşükse bankalardan hiç bir kredi ürünü kullanamazsınız. İhtiyaç kredisi ve hatta kredi kartı da bu ürünlerin içindedir. Bu yüzden banka şartlarınıza uygun olduğunuzu düşünüyor ve kredi notunuzu biliyorsanız başvurunuzu yapın. Çünkü yaptığınız başvuru olumsuz sonuçlanırsa findeks kredi notunuzda o olumsuzluğun derecesine göre daha da düşecektir.ING Bank Konut Kredisi Faiz Oranları 

Son dönemlerde konut kredileri çok yükseldiğini söyleyebiliriz. Bu yüzden konut kredilerine başvuru oldukça azalmıştır. Dövizlerin düşmesinden sonra bankaların yaptığı son güncellemelerden sonra kredi faiz oranları düşüş göstermiştir. ING Bank konut kredisi faiz oranı şu an için %2.01 olarak bilinmektedir. Kredi faizleri günlük, haftalık ve ya aylık olarak devamlı değişkenlik göstermektedir. Biz %2’nin altına ineceğini düşünüyoruz. Bu düşüş bile ev almak, ev hayali kuran vatandaşlarımız için iyi bir orandır. Eğer bu bankadan kredi almaya karar verdiyseniz bankanın güncel faiz oranlarını resmi internet sitesi üzerinden araştırmanızı öneririz. ING Bank’ta 120 ay vadeye kadar istediğiniz kadar kredi alabilirsiniz.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR:  Akbank'tan Anında 30.000 TL Kredi ( Evraksız-Kefilsiz )

Konut Kredisi Şartları 

ING Bank’tan alacağınız ev için konut kredisi almak istiyorsanız, ekspertiz değerine göre kredi alacağınızı unutmayınız. Banka sizin alacağınız eve ekspertiz gönderip değer biçecektir. Biçtiği bu değer sizin aldığınız fiyatla aynı olmayabilir. Banka sizin aldığınız fiyat üzerinden değil bu ekspertiz raporuna göre kredilendirecektir. Çıkan ekspertiz raporunun %80’ine kadar kredi kullanabilirsiniz. 300.000 TL eksper değeri çıkan bir eve 240.000 TL kredi kullanabilirsiniz. Geriye kalan 60.000 TL’lik kısmı yani %20’yi bankaya teminat olarak göstermektesiniz. Bu yüzden konut kredisi almadan önce alacağınız evi önceden bir araştırmasını yaparak kredi başvurusunda bulununuz. Eğer evin değeri sizin aldığınız fiyattan düşükse, bu sizin için sıkıntı yaratan bir durum olabilir. Sonuçta bankadan ekspertiz gönderimi için ücret ödenecek ve bu ücreti siz peşin olarak ödeyeceksiniz.

Konut Kredisi İçin İstenilen Evraklar ?

Konut kredisi başvurusunu muhakkak şubelerden direk olarak yapmanızı öneririz. SMS ve ya internet üzerinden yapılan başvurularda kredinizin olumsuz olma olasılığı daha çoktur. Şubeden direk müşteri temsilcisi ile konut kredisi alırsanız, başvuru esnasında eksik olan bilgilerinizi ve gelir durumunuzu daha iyi belirtmiş olacaksınız. Ayrıca gerek duyulduğunda hane geliri ve ya kefil ile de kredinizi güçlendirebilirsiniz. Bu durumları sms ve ya internet başvurularında yapamazsınız. Bankaya giderken ; Kimliğinizi, Alacağınız evin tapu fotokopisini, gelir belgenizi, bankadan alacağınız doldurulmuş başvuru formu ve gerek duyulduğunda diğer gelir belgelerinizi yanınızda bulundurunuz. Eğer kefille kredi kullanacaksanız da kefil kimliği ve gelir belgesini getirmesi yeterli olacaktır.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR:  İş Bankası Konut Kredisi 2019 (Başvuru Şartları, Faiz Oranları)

Konut Kredisi Ne Kadar Sürede Alınır?

Konut kredisi başvurunuzu yaptığınız gün sonucu alabilirsiniz. Eğer kredi notunuz sınırda ve borçlanmanız varsa banka şubesi kredinizi genel müdürlüğe (GM’ye) gönderebilir. Bu süreç 1 gün sürer. 1 gün sonra kredinize onay gelirse ekspertiz ve tapu işlemleri kalacaktır. Bu süreç yaklaşık 5-7 iş günü içersin de sonuçlanır. Eğer evraklarınız da eksiklik varsa bu süreç uzayabilir.Bir Cevap Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Doldurulması zorunlu alanlar işaretlendi *