ING Bank Kredileri ve Başvuru Koşulları
6 Eki, 2018 11:14 tarihinde eklendi

ING Bank Kredileri ve Başvuru Koşulları

ING Bank Kredileri ve Başvuru Koşulları

ING Bank Türkiye’de son zamanlarda çok konuşulan bankaların başında gelmektedir. ING Bank reklamlarında da gördüğümüz gibi kredi ve kredi başvurularında kolay yöntemlerle müşterileri cezbettiğini görmekteyiz. ING bank kredi konusunda çeşitli kredi başvuruları yapan bir bankadır. Üstelik bu kredilere başvuru yaptığınızda 3 ay ertemeli ödemede sadece ING Bank kredilerindedir. Peki ING Bank’ın müşterilerine sunduğu kredi çeşitleri nelerdir? Sizler için hazırladığımız bu yazımızda ING Bank krediler hakkında detaylı bilgi sahibi olabilir ve kredi başvurunuzu nasıl yaparsınız bu yazımız üzerinden öğrenebilirsiniz.

Kredi Türü Vade
İhtiyaç Kredisi 36 Ay Vade
Taşıt Kredisi 48 Ay Vade
Konut Kredisi 120 Ay Vade
İpotek Karşılığı Kredi 48 Ay Vade
Bedelli Askerlik Kredisi 36 Ay Vade
Mağaza Alışveriş Kredisi 36 Ay Vade

 

ING Bank İhtiyaç Kredisi Başvurusu

ING Bank üzerinden ihtiyaç kredisi başvurusu yaparak tüm nakit ihtiyaçlarınızı anında çözebilirsiniz. Kredi başvurusu için kolay başvuru yöntemleri hazırlayan ING Bank, 36 ay vadeye kadar anında kredi veren bir bankadır. Kredi alacağınız limite göre faiz oranları uygulayan ING Bank 5.000 TL kredi başvurusuna kadar Mini Kredi adında hızlı alabileceğiniz bir kredi kampanyası başlatmıştır. ING Bank kendi müşterileri için de özel kampanyalar hazırlamıştır. İhtiyaç kredisi başvurusunda bulunan müşterileri  internet sitesi üzerinden ve mobil şube üzerinden yaptığınız başvuruları kabul olması durumunda anında hesabınıza aktarma imkanı sunmaktadır.

ING Bank ihtiyaç kredisinde borç kapatma yapabilir, evinizin tadilatı için kredi kullanabilir, düğün, sünnet gibi masraflarınızı bu kredi ile ödeyebilir, tatil yapmak istiyorsanız bu krediye başvuru yaparak tatile çıkabilirsiniz. ING Bank ihtiyaç kredisine başvurmak için ING Bank internet sitesindeki kredi başvuru ekranını kullanabilir, en yakın ING Bank şubesinden kredi başvurusu yapabilirsiniz. ING Bank telefon bankacılığını kullanarak ve SMS bankacılığını kullanarak da kredi başvurusunda bulunabilirsiniz. ING Bank SMS kredisine başvurmak için telefonunuzun mesaj bölümünden Kredi boşluk T.C Kimlik numaranızı yazarak 2205’e gönderebilirsiniz. Bu şekilde başvuru yaptıktan sonra kredi cevabınız anında cep telefonunuza gelecek ve onaylanması durumunda istediğiniz ING Bank şubesinden kredinizi kullanabilirsiniz. ING Bank ihtiyaç kredileri ile ilgili detaylı bilgi almak için ING Bank müşteri hizmetleri numarası 0 850 222 0 600 ’ü arayarak temsilciye bağlanıp bilgi alabilirsiniz.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR:  ING Bank 10.000 TL 36 Ay İhtiyaç Kredisi Başvuru

ING Bank Taşıt Kredisi Başvurusu

ING Bank aracılığı ile taşıt kredisi başvurusu yaparak sıfır ve ya ikinci el araba almak için kredi kullanabilirsiniz. ING Bank taşıt kredisi kullanacak müşterilerin bilmesi gereken kredi özelliği ise, ikinci el arabalarda kullanacağınız kredi için aracın yaşının en fazla 8 olması gerekir. Aracın yaşı 8 ve üzerindeyse ikinci el araç kredisi kullanmanız bu bankada imkansızdır. Bu durumda bankanın ihtiyaç kredisine başvuru yapabilirsiniz.

Taşıt kredisinde vade en az 3 ay en fazla ise 48 ay olarak verilmektedir. Sıfır araçlarda da bu vade oranı geçerlidir. Beğendiğiniz arabayı almak istiyorsanız ING Bank taşıt kredisi kullanarak nakit desteği sağlayabilirsiniz. ING Bank taşıt kredisi kullanan kişilerin kaskoyu banka aracılığı ile yaparlarsa daha uygun faiz oranlarından yararlanabilecekler. ING Bank taşıt kredisi kullanacağınız aracı teminat olarak almaktadır. Arabanın borcu bitesiye kadar arabayı satamaz ve ya başkasına devir edemezsiniz. Aracın kasko değeri  100 bin geçmiyorsa bu araca %70 kadar kredi alabilirsiniz. Eğer aracın kasko değeri  100 bin üzerindeyse %50’sine kadar kredi kullanabilirsiniz. Yani 100.000 TL değerli araca 70.000 TL kredi kullanabilirsiniz. 105.000 TL olan bir araca ise 50.000 TL kredi kullanabilirsiniz. Bu krediye başvurmak için ING Bank şubelerini tercih edebilirsiniz.

ING Bank Konut Kredisi Başvurusu

Ev sahibi olma hayali kuran herkesin ilk yaptığı işlem bankaların konut kredisi kampanyalarına başvuru yapmaktır. ING Bank’ta konut kredisi başvurusu yapacak müşterilerine 120 aya kadar kredi vadesi ile başvuru yapma imkanı sağlamıştır. Sizde ING Bank üzerinden uygun faizlerle konut kredisi başvurusu yapabilir ve hayalinizdeki eve sahip olabilirsiniz.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR:  Tatil Kredisi Veren Bankalar 2019 (Hızlı Başvuru Yap)


ING Bank konut kredisine başvurmak için bankanın belli başlı politikaları vardır. Politikalara uygun olmayan müşteriler bu krediden yararlanamaz. Bu politikalardan en önemlisi başvuru yaptığınız mülkün ekspertiz değeridir. Ekspertiz değerinin %80’ine kadar kredi alabilirsiniz. 200.000 TL eksper değeri çıkan bir daireden 160.000 TL kredi alabilirsiniz. Diğer kalan 40.000 TL kısmı bankaya teminat olarak ödeyeceksiniz.

ING Bank eksper değeri nasıl belli olur diyorsanız, kredi başvurunuzu tamamladıktan sonra krediniz onaylanınca konut kredisi alacağınız mülke banka tarafından eksper gönderilmektedir. Bu eksperin ücretini kredi alacak müşteri ödemektedir. Bankanın gönderdiği eksper evinize değer biçerek bankaya eksper raporu göndermektedir. Bu eksper raporuna göre konut kredisi ne kadar alabileceğinizi öğreneceksiniz. Eğer konut kredisi alacağınız mülkün konut kredisine uygun olup olmadığını bilmeden bu başvuruyu yapar ve eksperden sonra evin krediye uygun olmadığını anlaşılırsa hem krediniz red olur hem de verdiğiniz eksper parası yanmaktadır. Eğer böyle bir sorunla karşılaşmak istemiyorsanız, krediye başvurmadan önce Tapu müdürlüğüne gidip bu bilgileri öğrenebilirsiniz. Kat mülkiyeti ve kredi uygunluğunu oradan öğrenebilirsiniz.

ING Bank İpotek Karşılığı Kredi

ING Bank üzerinden başvuru yaptınız ve ihtiyaç kredisi miktarı size yetmiyorsa bankanın teminat karşılığı kredi kampanyasından yararlanarak kredi başvurusunda bulunabilirsiniz. Vereceğiniz taşınmaz mülkün eksper değerinin %50 sine kadar kullanacağınız bu kredide, 48 ay vade yaparak ihtiyaç kredisinden 12 ay daha uzun vade ile kredi alabilirsiniz. Kredi almak isteyen kişilerin bu krediye başvurması için en yakın ING Bank şubesine gitmeleri gerekmektedir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR:  10 Bin TL ve 20 Bin TL Kredi Veren Bankalar

ING Bank ipotekli kredi başvurusunda bulunan herkesin bilmesi gereken bir diğer olay ise, Konut kredisinde olduğu gibi eksper ücretini kredi başvurusu yapan kişi ödemektedir. Ekspertiz ücretini yatırdıktan sonra teminat verdiğiniz mülke yapılacak eksper ile o eksper değerinin %50’sine kadar kredi kullanabilirsiniz. Bu kredi için bir limit yoktur. 300 bin eksper raporu çıkan bir yerin 150 bin kadarına kredi kullanabilirsiniz. Sizin ihtiyacınız daha düşük miktar ise daha düşük kredi kullanabilirsiniz.

ING Bank Mağaza Alışverişi Kredisi Başvurusu

ING Bank’ın kredi kampanyalarından bir tanesi de mağazalarda alışveriş yapmak için kredi vermesidir. Anlaşmalı mağazalar üzerinden yapılan bu kredi başvurularını 6-36 ay vade arasında ödeyebilirsiniz. Tanınmış markaların da arasında bulunduğu bu mağazalarda kredi başvurusunu mağaza üzerinden aldığınız ürünlere göre kredilendirilmektedir. Örneğin bir 3 bin liralık bir televizyon aldınız bunun kredisine başvurarak sadece 3bin lira kredi alabilirsiniz. 5 bin kredi alıp 3 bin oraya verip 2 bin size kalmaz. Bu kredi sadece fatura ödemesi için kullanılmaktadır.

ING Bank anlaşmalı mağazalar şunlardır.

Apple Mağazaları
Arçelik Mağazaları
Beko Mağazaları
Bernardo Mağazaları
FujiFilm Mağazaları
Koçtaş Mağazaları
Modalife Mağazaları
Mudo Concept Mağazaları
Samsung Mağazaları
Schafer Mağazaları
Teknosa Mağazaları – TeknoKredi
Tepe Home Mağazaları
Vestel Mağazaları

 

Yukarıdaki mağazalara giderek istediğiniz ürünleri alıp hesap çıkarttıktan sonra başvuru yapabilirsiniz. Başvuru kanalları genellikle SMS ile yapılacaktır. Telefonunuzu da yanınızda götürmeyi unutmayın.

Bedelli Askerlik Kredisi Başvurusu

Bedelli Askerlik kredisi başvurusunda bulunan müşterilerin ihtiyaç kredisi ile başvuru şartları aynıdır. Bu kredide de 36 ay vade ve 3 ay sonra ödemeye başlayabilirsiniz. Bedelli askerlik kredisine başvurmak için en yakın ING Bank şubesine gidebilir ve başvurunuzu yapabilirsiniz. ING Bank diğer bilgiler ve faiz oranları hakkında bilgi almak için www.ingbank.com.tr sitesine girerek başvuru yapabilirsiniz.Bir Cevap Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Doldurulması zorunlu alanlar işaretlendi *

Yapılan Yorumlar

 1. Tuğba

  Bir iş adamı mı yoksa kadın mı? Finansal Var mısınız, Herhangi bir stres ya da
  Kendi işinizi kurmak için paraya ihtiyacınız var mı? ya da hastane faturalarını ödemek için paraya ihtiyacınız var.

  Bize e-posta gönderin

  • access_time 6 Eki 2018, 16:06
  • Cevapla