İpotek Karşılığı Kredi Çekmek İstiyorum (Tüm Detaylar)
28 Oca, 2019 12:00 tarihinde eklendi

İpotek Karşılığı Kredi Çekmek İstiyorum (Tüm Detaylar)

İpotek Karşılığı Kredi Çekmek İstiyorum (Tüm Detaylar)

İpotekli Kredi Çekmek

Bankalar ihtiyaçlarımız doğrultusunda bize bir çok kredi çeşidi sunarak ihtiyaçlarımızı gidermemiz için kampanyalar yapmaktadır. Bu kampanyalardan bir tanesi de ipotek karşılığı yani bireysel finansman kredisi olarak adlandırılır. İpotek Karşılığı kredi çekerek borçlarınızı azaltabilir, kullanabileceğiniz limitten daha çok kredi çekebilirsiniz. Bu Krediye başvurmak için adınıza ve ya bir yakınınızın adına taşınmaz bir mülkünüz olması gerekir. Bazı bankalar bir yakınınıza ait ipoteği kabul etmeyebilir. Ama bazı bankalar için kabul edilebilir. Vereceğiniz mülkün ekspertiz değerinin %50-80 kadar kredi kullanabilirsiniz.

İpotek Edilebilen taşınmazlar şu şekildedir.

İpotek Edilen Taşınmazlar
• Daire olabilir
• Mustakil Ev olabilir
• Yazlık olabilir
• Malikane olabilir
• Villa olabilir
• Triblex Ev olabilir
• Dükkan olabilir
• İşyeri olabilir.
• Fabrika olabilir.
• Otel olabilir
• Pansiyon olabilir
• Benzinlik olabilir
• Arsa olabilir. ( Bazı bankalar ipotek için kabul etmeyebilir. )
• Zeytinlik olabilir. ( Bir çok banka ipotek için kabul etmeyebilir. )
• Taşınmaz olan bütün mülkler. ( Tarla Hariç )

Arabamı İpotek Edebilir miyim?

Arabanızı ipotek ederek kredi başvurusunda bulunamazsınız. Arabanız size ek bir gelir sağlayabilir ama, Bankalar taşınmaz ipoteği koyarak kendini daha çok güvene almak istedikleri için, taşınmaz olmayan mallarınıza ipotek koymamaktadır. Ancak Taşıt Kredisi adında yeni bir araba alacağınız zaman banka sizin arabanıza rehin koyabilir. Bundan başka bankalardan bir işlem beklemeyin.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR:  10 Bin TL Kredi Başvurusu Yapmak ve Kullanmak 2019

İpotekli Kredim Onaylanmadı

Her hangi bir bankaya kredi başvurusunda bulundunuz ve banka sizin için ipotekli kredinizin olumsuz olduğunu söylediyse öncelikle kredi puanınıza bakmanız gerekmektedir. Çünkü bankalar kredi verirken müşterilerin kredi puanlarına özen gösterebilir. Bu durumda bazen eş durumunun bile kredi puanına bakarak kredi değerlendirmesi yapabilirler. Krediniz onay almadan ipotek verdiğiniz mülke ekspertiz gönderilmeyecektir. Ama krediniz onaylandıktan sonra evinizin krediye uygun olmadığını anlatan bir eksper raporu alırsanız bu sebeple de krediniz red olur ve ayrıca ödediğiniz ekspertiz parası da yanmış olur. İpotekli krediye başvurmadan önce öncelikle mülkünüzün krediye uygun olduğunu Tapu Müdürlüklerinden öğrenebilirsiniz. Gelen ekspertizler kat mülkiyeti olup olmadığına bakarlar. Bu konuya oldukça dikkat edin.

İpotekli Kredi Veren Bankalar

Ülkemiz de bir çok banka ipotek karşılığı kredi için kampanyalar yapmıştır. Ülkemizde bulunan bazı bankaları sizler için araştırdık.

Ziraat Bankası İpotekli Kredi

Ziraat Bankası ipotek karşılığı kredi için müşterilerine uygun kampanyalar yapan bankaların başında gelir. Müşterilerine getirdikleri konutun %80 ‘ine kadar, işyeri için % 75’ine kadar getirdikleri arsa için %50 ‘sine kadar kredi kullanımı yapmaktadırlar. Arsalarınızın da imarlı olması gerekir.  En yüksek vade 48 aydır. 4 yılın üzerinde vade yapılmamaktadır. Eğer krediye ek olarak gerekli görülürse başka bir teminatta isteyebilirler. Bu durum sizin kredi puanınız ve ödeme gücünüzle ilgili olabilir. Kredi vadesi boyunca hayat, konut ve zorunlu deprem sigortası yapılır.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR:  En Kolay Araba Kredisi (Taşıt Kredisi) Veren Bankalar


Akbank İpotekli Kredi

Yüksek tutarlı ve uzun vadeli ihtiyaçlarınız için Akbank, müşterilerine özel faiz oranlarıyla uzun vadeli ipotekli kredi kampanyası başlatmıştır. Kendinize ve ya yakınınıza ait bir evi teminat vererek kredi kullanımı yapabilir, ihtiyaçlarınızı giderebilirsiniz. Akbank İpotekli İhtiyaç Kredisine başvurmak için 18 yaşından büyük olmanız gerekir. Çalıştığınız iş ve ya kendi işiniz ise gelirleri belgelemelisiniz. Ayrıca Kredinin taksiti, hane halkı aylık ortalama gelirinin %50’sini geçmemelidir. Akbank bu duruma çok özen gösteriyordur. Bu şartı aşarsanız krediniz olumsuz olabilir. Teminat olarak sadece konut ve işyeri ipoteği alıyorlardır. Kredileri kullandırırken en yüksek vade 48 aydır. Ayrıca her krediye hayat sigortası yapılır.

Akbank İpotekli İhtiyaç Kredisi İçin istenen Belgeler Şunlardır.

Nüfus cüzdanı, sürücü belgesi veya pasaportun aslı ve fotokopisi
Gerekli görülmesi durumunda adres teyidi amaçlı belge talep edilebilecektir.
Gelir durumunu gösterir belge:

oÜcretliler: Maaş bordrosu veya net maaş tutarını gösteren işyerince onaylı belge

oSerbest Meslek Sahipleri: Vergi levhası

oŞirket Ortakları: Vergi levhası veya Ticaret Sicil Gazetesi’nde yer alan kuruluş ilanı fotokopisi

oGayrimenkul Geliri Beyan Edenler: Tapu aslı ve fotokopisi

oEmekliler: Hesap cüzdanı​

 

İpotek alınacak gayrimenkulün tapusu

Yapı Kredi İpotekli Kredi

Yapı Kredi Bankası müşterilerine cazip faiz oranlarıyla ipotek karşılığı kredi kampanyası başlatmıştır. En yüksek vadenin 48 ay olduğu bu kredide evinizi yenilemek, düğün masrafları, eğitim giderleri ve tatile çıkmak gibi ihtiyaçlarınızı karşılarsınız. Yapı Kredi Bankası İpotekli kredisine başvurmak için en yakın şubeden evraklarınız ile başvuru da bulunabilirsiniz.

Sizin için sadece 3 banka’nın kredi kampanyalarını araştırdık. Dilerseniz diğer bankaların internet sitelerinden İpotekli Kredi ile ilgili bilgi alabilir ya da her hangi bir bankaya gidip şubeden başvuru yapabilirsiniz.

Yukarıda sizlere ipotekli kredi ile ilgili detayları verdik. Eğer arabanız var ve araç ipotekli kredi istiyorsanız Araç İpotekli Kredi Veren Bankalar adlı yazımızı okuyarak bu konu hakkında bilgi alabilirsiniz. Aşağıdaki yorum kısmına, soru görüş ve önerilerinizi yazabilirsiniz.Bir Cevap Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Doldurulması zorunlu alanlar işaretlendi *