İpotekli Kredi Denizbank’ta 50.000 TL (Kredi Kullanım)
14 Mar, 2019 13:09 tarihinde eklendi

İpotekli Kredi Denizbank’ta 50.000 TL (Kredi Kullanım)

İpotekli Kredi Denizbank’ta 50.000 TL (Kredi Kullanım)

İpotekli kredi veren bankalar arasında en iyi ipotekli kredi veren banka olan Denizbank, hızlı ve güvenilir kredi seçenekleriyle müşterilerine yardımcı olmaktadır. Bireysel Finansman Desteği kredi ile adlandırılan Denizbank İpotekli kredi müşterilerine 48 aya kadar vade imkanı sunmaktadır.

İpotekli kredi, ihtiyaç kredisi ile aynı kredi kategorisindedir. İpotekli kredide tek fark ihtiyaç kredinizin yetmediği ve ya daha yüksek meblağlarda kredinizi kullanmak istiyorsanız taşınmaz bir teminat verip krediyi güçlendirme durumudur. Kısaca vereceğiniz teminata banka üzerinden ipotek koyularak verilen kredi çeşididir. İpotekli kredi veren bankalar ihtiyaç kredilerine nazaran limitleri daha yüksek olan bir kredi çeşididir. Bankalar sizden aldığı teminatı sizin krediniz boyunca hacizli tutacaktır. Sizin borcunuzu ödemediğiniz durumlarda ise, verdiğiniz teminatı satışa sunarak sizin kredinizi kapatacaktır. Bu yüzden en çok tercih edilen kredi çeşidi ipotekli finansman kredisidir.

Denizbank İpotek Karşılığı Kredi

Denizbank aracılığı ile İpotekli Kredi başvurusu yapmak için bankanın uyguladığı politakalara uymanız gerekmektedir. Denizbank ipotekli kredisine vereceğiniz teminatın krediye uygun ve üzerinde hiç bir şekilde haciz olmaması gerekmektedir. İpotek olacak teminatın krediyi çekecek kişi üzerine olması gerekmektedir. Denizbank başkasının üzerine olan teminatı kabul etmemektedir. Denizbank ayrıca araba ipoteğini kabul etmemektedir. Arabanızı ipotek ederek kredi çekmenize izin vermemektedir. Denizbank ipotek edeceği teminatı taşınmaz olarak belirlemiştir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR:  Twitter'dan Anında 10.000 TL 36 Ay Kredi Başvurusu (Denizbank)

Denizbank’tan Bireysel Finansman Desteği kredisi alacak olan kişilerin T.C Vatandaşı olması ve 18 yaşından büyük olması gerekmektedir. En fazla 48 ay vade ile kredi veren Denizbank’ta ipotek ile kredi alınacak en yüksek miktar 200.000 TL ile sınırlıdır.

İpotek ettiğiniz teminatın ekspertiz değeri önemlidir. Denizbank ipotek edilen teminatın ekspertiz değerinin %80’ine kadar kredi kullandırmaktadır. Ekspertiz değeri 200.000 TL olan bir mülkün 160.000 TL’sine kadar kredi kullanılmaktadır. Ayrıca Denizbank, onaylanan kredinin kullanımı için son kararı verme, kefil ve ek belge isteme ile beraber faiz oranını değiştirme hakkına sahiptir. Eğer kafanızı karıştıran bir durum olduğunda en yakın Denizbank şubesine giderek Bireysel Finansman Kredisi ile ilgili müşteri temsilcisinden ve ya Denizbank Müşteri Hizmetleri 444 0 800 telefon bankacılığından bilgi alabilirsiniz.Başvuru Şartları ve Ödeme Planı

Denizbank’tan ipotekli krediye başvurmak için önceden de söylediğimiz gibi Denizbank’ın kendi başvuru şartlarına uymanız gerekmektedir. Öncelikle kredi alabilmeniz için iyi bir kredi notuna sahip olmanız gerekmektedir. Bankalar kredi verdikleri müşterilerin daha önceki banka çalışmalarından oluşan kredi notuna çok önem vermektedir. İpotekli kredilerde en büyük avantajınız ihtiyaç kredilerinde 1100 olan puan sisteminin ipotekli kredilerde 800 ve üzerine işlem yapmalarıdır. Yani kredi notunuz normal kredi çekimi puanından düşük bile olsa teminat verdiğiniz için bankalar göz ardı edebilmektedir. Ama kredi notu daha düşük olan kişiler krediye başvurduklarında olumsuz sonuç alacaklardır. Kredi notunuzu findeks.com sitesinden öğrenebilir ve ya çalıştığınız bankanın internet bankacılığından notunuzu öğrenebilirsiniz. Kredi notunuzu öğrenip kredi başvuru yapmanız sizin için çok önemlidir. Kredi notunuz düşük olup kredi başvurunuz olumsuz olursa notunuz daha da düşecek ve bu da ilerki banka çalışmalarınızı etkileyecektir. Bu yüzden tedbirli olarak kredi başvurumuzu bilinçli bir şekilde yapmalıyız.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR:  Denizbank Çiftçi Kredisi Başvuru Ve Şartları 2019

Denizbank’ın bir başka başvuru şartı ise gelir belgeniz. Kredi başvurusunda bulunduğunuz miktarı en fazla 48 ay vade ile alacağınız için aylık ödeme tutarını ödeyebileceğiniz bir gelire sahip olmanız ve bu geliri belgelemeniz istenecektir. Eğer ödemeyi kolayca yapacağınız bir gelir belgeniz var ise, hiç düşünmeden kredi başvurusu yapabilirsiniz.

Denizbank İpotekli Kredi Başvuru

Başvuru şartlarından en önemlisi vereceğiniz mülkün krediye uygun olup olmadığıdır. Eğer krediye uygun olmayan bir eviniz var ve bunu ekspertiz değerinden sonra öğrenirseniz, verdiğiniz ekspertiz ücreti yanacak ve sizin krediniz olumsuz sonuçlanacaktır. Bu yüzden evinizle ilgili bilgiyi, kat mülkiyet durumunu ve temiz kağıdını almadan bankaya başvuru yapmayınız. Bu işlemleri Tapu Müdürlüğünden kolayca yapabilir ve ya e-devlet üzerinden üstünüze ait tapular hakkında bilgi alabilirsiniz.

  • 50.000 TL kredi başvurusu yaptığınızda 36 ay vade ile aylık 2.087,89 TL ödeme yaparsınız. Bu kredide vadenin belirlediği faiz oranı %2.28 olarak belirlenmiştir.
  • 50.000 TL kredi başvurusu yaptığınızda 48 ay vade ile aylık 1.763,50 TL ödeme yaparsınız. Bu kredide de vade oranı 36 ay vade oranı olan %2.28 üzerinden verilecektir.

Önemli Not: Daha düşük vade yaparsanız kredi faiz oranı düşebilir. Bu faiz oranları Eylül 2018 yılında Denizbank’ın resmi internet sitesinden alınmıştır. Siz bu yazımızı okuduğunuzda faiz oranı değişebilir ve ya kredi ile ilgili şartlar değişiklik gösterebilir. En doğru bilgiyi Denizbank’ın internet sitesinden öğrenebilir ve ya Denizbank şubelerine giderek bilgi alabilirsiniz. Bir Cevap Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Doldurulması zorunlu alanlar işaretlendi *