İpotekli Kredi Veren Bankalar (Ayrıntılı)
1 Nis, 2019 23:31 tarihinde eklendi

İpotekli Kredi Veren Bankalar (Ayrıntılı)

İpotekli Kredi Veren Bankalar (Ayrıntılı)

Bankalardan ihtiyaç kredisi alamıyorsanız ve ya bankaların size verdikleri ihtiyaç kredileri yeterli olmuyorsa ipotekli kredilere başvuru yaparak nakit sıkıntınızı giderebilirsiniz. Bankalardan ipotek karşılığı kredi almak istiyorsanız bir taşınmazınızı bankaya teminat olarak göstermelisiniz. Banka verdiğiniz teminata ipotek koyarak değeri üzerinden size kredi vermektedir. Bankalar genellikle ipotekli kredi verirken gayrimenkul ve ya değerli arsa teminatı kabul etmektedirler.Eğer arsanız var ve değeri çok düşükse ayrıca tarla diye geçiyorsa bankalar bu mülkün teminatını kabul etmemektedir. Eğer bir gayrimenkulünüz varsa ve krediye uygunsa hemen bir bankaya giderek ipotekli kredi başvurusunda bulunabilirsiniz.Bugünkü konumuzda sizlere ipotekli kredi ile ipotekli kredi veren bankalar hangileridir bu konu üzerinde duracağız.2019’un ilk yıllarından itibaren hangi bankadan ipotek karşılığı kredi almak istiyorsanız öncelikle faiz oranları ve kredi verme şartlarına bakabilirsiniz.Sizler için en kolay ipotekli krediveren bankaları listeledik. İşte detaylar:

İpotekli Kredi Veren Bankalar

Eğer sizde bankalardan kredi almakta zorlanıyorsanız kredinize ipotek ekleyerek başvurunuzu güçlendirebilirsiniz. Üstelik ihtiyaç kredileri 36 ay vade yaparken ipotekli krediler 48 ay vadeye kadar çıkabilmektedir. Bütün bankaların bireysel finansman kredisi adı altında pek çok ipotek karşılığı kredi kampanyası vardır. Bireysel ve ticari müşteriler yüklü miktarlarda kredi başvurusu yapmak isterlerse muhakkak bankalardan ipotek karşılığı kredilere başvuru yaparlar. Eğer sizde teminat vereceğiniz bir mülk var ve hangi bankadan daha kolay ipotekli kredi alırım diyorsanız aşağıdaki vereceğimiz bankalara başvurunuzu yapabilirsiniz.

Ziraat Bankası İpotekli Kredi

Ülkemizde kamu bankası olarak hizmet veren Ziraat Bankasında ipotek karşılığı kredi kullanmak istiyorsanız 48 ay vadeye kadar kredi alabiliyorsunuz.Bu banka teminat olarak gayrimenkul ve ya arsa almaktadır. Verdiğiniz teminata göre kredi veren bu bankadan vereceğiniz mülke ekspertiz gönderilecektir.Gönderilen bu ekspertiz sizin malınıza değer biçecek ve bu değer üzerinden kredilendirileceksiniz. Gayrimenkul ipoteği verirseniz ekspertiz değerinin %80’ine kadar, Arsa ipoteği verirseniz ise ekspertiz değerinin %50’sine kadar kredi kullanabilirsiniz. 200.000 TL olan bir gayrimenkulünüze en fazla 160.000 TL kredi alabilirsiniz. Bu bazı durumlarda %50 oranına da düşmektedir. Eğer Ziraat Bankasından ipotekli kredi almak istiyorsanız en yakın banka şubesine giderek evraklarınız ve tapu fotokopilerinizle birlikte başvuru yapmalısınız.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR:  Emeklilere Konut Kredisi Verilir Mi? Hangi Bankalardan Alabilirim?

Halkbank İpotekli Kredi

Bir diğer kamu bankası olan Halkbank’tan da İpotek karşılığı kredi alabilirsiniz. Tamamen mortgage yasasına uygun olarak hizmet veren bu bankadan 48 ay vadeye kadar gayrimenkul ipoteği ile kredi alabilirsiniz.Vereceğiniz gayrimenkulün ekspertiz değerinin %50 sine kadar anında kredinizi kullanabilirsiniz. Banka gerekli duyduğu durumlarda sizden ek teminat ve ya kefil isteyebilmektedir. Bu krediye başvurmak için Halkbank şubesine giderek hızlı bir şekilde direk müşteri temsilcisinden kredi başvurusunda bulunabilirsiniz. Vereceğiniz teminata banka 1.dereceden ipotek koyacaktır.Yani bu demek oluyor ki eğer belirlenen zamanlarda kredi ödemesini yapmazsanız banka evi satma yetkisine sahip olup borcunu tahsil etmektedir. Bu sebeple kredi almadan önce ödeme planınızı ve iş planınızı iyi yaptığınızdan taksitleri hangi tarihler arasında ödeme yapacağınızdan emin olmalısınız. Bazı durumlarda verdiğiniz gayrimenkulün ekspertiz değerinin %80’ine kadar çıkabilmektedir. Ama genel olarak bu banka %50 değerine kredi vermektedir.

Denizbank İpotekli Kredi

İpotekli kredi veren bankalardan en çok tercih edileni ve en hızlı sonuç veren banka Denizbank’tır. Denizbank’ta kendi adınıza ait gayrimenkul teminatı alarak kredi vermektedir. Eğer sizde bu bankadan kredi almak istiyorsanız en yakın Denizbank şubesine giderek ipotekli kredilerle ilgili temsilciden kredi başvurunuzu yapabilirsiniz. Denizbank’tan ipotekli kredi almak istiyorsanız düzenli bir geliriniz olması gerekmektedir. Eğer kredi notunuz sıfır ise banka sizden kefil isteyebilir. Bu banka size vereceğiniz evin ekspertiz değerine göre kredi limiti açacaktır. Ekspertiz raporu geldikten sonra banka size bu raporun %50’sine kadar kredi vermektedir. Yani gelen ekspertiz raporu 250.000 TL olursa size banka 125.000 TL ipotekli kredisi verecektir. Bu 125.000 TL krediyi de en fazla 48 ay vadeye kadar böldürebilirsiniz. Banka vereceğiniz gayrimenkule 1.dereceden ipotek koyacaktır.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR:  Kobilere İpotek Karşılığı Kredi QNB Finansbank'ta (1 Milyon TL)


Vakıfbank İpotekli Kredi

İpotek karşılığı kredi dediğimizde tabi ki de aklımıza ilk gelen bankalar kamu bankalarıdır. Ülkemizde kamu bankası olarak hizmet veren Vakıfbank diğer bankalara göre tüm mülkünüze ipotek koyarak kredi vermektedir.Araba ipoteği alan tek banka Vakıfbank’tır. Ayrıca vereceğiniz tüm teminatların değerlerine göre size kredi vermektedir. Vakıfbank’tan ipotek karşılığı kredi almak istiyorsanız en yakın banka şubesine giderek direk başvuru yapabilirsiniz. Vakıfbank diğer bankalara göre daha katı sistemi olmasından dolayı sonucu 1-2 gün içersin de size bildirecektir. Ama emekli ve ya çalışma maaşınızı bu bankadan alıyorsanız kredi almanız daha kolay olacaktır. Vakıfbank da teminat verdiğiniz mülkün %50’sine kadar kredi vermektedir. Sizde bu bankaya başvuru yaparak kolay bir şekilde ipotekli kredi alabilirsiniz.

Burgan Bank İpotekli Kredi

Ülkemizde son zamanlarda müşteri portföyünü geliştiren bankalardan bir tanesi de Burgan Bank’tır. Tüm kredilerde en hızlı hizmeti veren bu bankadan sizde ipotek karşılığı kredi alabilirsiniz. Özellikle kredi notu düşük olan kişilerin başvuru yapacağı bu krediye vereceğiniz teminatın sizin adınıza olmasına gerek yoktur. Eğer bir akrabanıza ait bir gayrimenkulü ipotek etmek istiyorsanız ve akrabanız da bu duruma razıysa Burgan Bank şubelerine giderek kendi adınıza kredi başvurusunda bulunabilirsiniz. Krediniz onaylandıktan sonra eve ekspertiz gönderilecek ve sizin kredi almanız için bu ekspertiz değeri beklenecektir. Gelen ekspertiz değerinin %50sine kadar kredi kullanabilirsiniz. Bu krediyi 48 ay vadeli olarak kullanacaksınız. Eğer bulunduğunuz ilde Burgan Bank yoksa bu krediyi kullanamazsınız.

TEB İpotek Karşılığı Kredi

Ev tadilatı, ev dekorasyonu, nakit ihtiyaçlarınız için sahibi olduğunuz gayrimenkulü TEB’e teminat vererek 48 ay vadeye kadar ipotek karşılığı kredi alabilirsiniz. İpotekli kredi veren bankalardan TEB vereceğiniz gayrimenkulün değerinin %60’ına kadar size kredi vermektedir. Eğer ekspertiz değeriniz 100.000 TL çıkarsa size 60.000 TL 48 ay vadeli kredi sunacaklardır. TEB ipotekli krediye başvurmak istiyorsanız en yakın TEB şubesine giderek direk evraklarınızla birlikte başvurunuzu yapabilirsiniz. Banka sizden gerekli duyulması halinde kefil ve ya ek gelir isteyebilir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR:  İpotekli Kredi Denizbank'ta 50.000 TL (Kredi Kullanım)

Garanti Bankası İpotekli Kredi

Garanti bankasından konut olmak şartıyla teminat vererek ipotek karşılığı kredi alabilirsiniz. TL cinsinden kredi başvurunuzu yapmak için vereceğiniz teminat sizin adınıza olması gerekmektedir. Garanti bankası bu kredilerde ekspertiz değerine göre 48 ay vadeye kadar kredi kullandırmaktadır.Eğer çalışan biriyseniz en az 3 ay SGK kaydınızın da olması gerekmektedir. Kolay bir şekilde ipotekli kredisi başvurusu yapabilirsiniz. Vereceğiniz konutun ekspertiz değerinin %50’sine kadar kredi alabilirsiniz. Yani 200.000 TL’lik bir konutunuz var ve ekspertiz değeri de o kadar çıkıyor. Bu konuta ipotek karşılığı kredide en fazla 100.000 TL alabilirsiniz. Konut kredileri ile ipotekli kredileri karıştırmamak gerekir. Konut kredilerinde değerin %80’ine kadar kredi verilirken ipotekli kredilerde %50 sine kadar kredi verilmektedir.

İş Bankası İpotekli Kredi

İş Bankasından ipotekli kredi almak istiyorsanız vereceğiniz gayrimenkul ve ya arsanın değerli olması gerekmektedir. Bu bankada diğer bankalar gibi verdiğiniz teminatın %50’sine kadar 48 ay vade ile kredi vermektedir. Bu bankadan kredi almak isteyen kişilerin kredi notu en az 1100 ve üzerinde olması gerekir. Aksi taktirde kredileri olumsuz sonuçlanacaktır. Eğer özel sektör çalışanıysanız da en az 4 ay aynı iş yerinde çalışıyor olmanız gerekmektedir. İş Bankası ipotekli kredi başvurusu yapmanız için direk banka şubelerine gitmelisiniz. Banka şubesinde yapılacak değerlendirmeler sonucunda banka size bir kredi limiti belirleyecek ve bu limit dahilinde kredinizi kullanabileceksiniz. 

Yukarıda size en kolay ipotekli kredi veren bankaları verdik. Sizde eğer nakit ihtiyaçlarınızı ipotek karşılığı kredi kullanarak yapmak istiyorsanız yukarıdaki bankalara başvurmanız gerekmektedir. Yazımızda sizlere faiz oranları hakkında bilgiler vermedik. Çünkü son zamanlarda faiz oranlarında aşırı derecede oynama söz konusu. Eğer size uygun bankayı seçtiyseniz bankanın resmi internet sitesine girerek faiz oranları hakkında bilgi alabilirsiniz. Ayrıca bu işlemi banka şubelerine giderek de çözümleyebilirsiniz.

Not: Eğer arabanız var ve eğer arabanız üzerinden ipotek vermek istiyorsanız Araç İpotekli Kredi Veren Bankalar yazımızı okuyabilir ve anında bilgi alabilirsiniz. Aklınızda kalan soruları da yorumlar kısmından bize sorabilirsiniz. Bir Cevap Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Doldurulması zorunlu alanlar işaretlendi *