İş Bankası Güncel EFT Saati Bilgileri
7 Eyl, 2018 15:32 tarihinde eklendi

İş Bankası Güncel EFT Saati Bilgileri

İş Bankası Güncel EFT Saati Bilgileri

İş Bankası aracılığı ile EFT gönderimi yapmak istiyorsanız İş Bankası EFT Saatleri içersinde para transferinizi gerçekleştirebilirsiniz. Türkiye’nin en çok tercih edilen bankaları arasında gösterilen İŞ BANKASI EFT SAATLERİ‘ni öğrenmek için yazımızı okuyabilirsiniz.

İş bankası müşterisi olup İş Bankası’ndan EFT yapmak isteyen kişiler,hangi saatler arasında EFT yapıp para transferini gerçekleştireceklerini bilmemektedirler. Bu yüzden sizler için bu konuyu araştırdık ve yazımızda sunduk.

İş Bankası EFT Saatleri

İş bankasından yapılan para transferlerinde en çok karıştırılan transfer çeşidi EFT ile HAVALE’dir. EFT ile Havale arasında fark vardır. Elektronik Fon Transferi yani EFT Bir bankadan başka bir bankaya yapılan para transferidir. Örneğin; İş Bankasından-Ziraat Bankasına yapılan işleme EFT denir.Havale ise aynı banka arasındaki hesaplara yapılan para transferleridir. Yani İş bankasının Bir hesap numarasından – İş bankasının başka bir hesap numarasına yapılan transferdir. EFT işlemleri yapıldıktan sonra, 5 ile 20 dakika arasında karşı tarafa iletilmektedir. EFT işlemleri için belirlenen saatler ise sabah 09.00 ile akşam üzeri 17.15 arasındadır. Bu saatler içersinde yapılan EFT işlemleri en geç 20 dakika içinde karşı tarafa iletilecektir. EFT işleminin anında olmayışının sebebi ise işlemleri Merkez Bankası Tarafından Onay alması ile tamamlanmaktadır. Bu yüzden bu EFT saatlerini sadece mesai saatleri içersinde yapmanızda fayda vardır. Hafta sonu ve EFT saatleri dışındaki yaptığınız para transferleri bir sonraki mesai saati içersinde işleme geçecektir. Yani kısacası bankaların açık olduğu zamanlarda EFT işlemi yaparak paranızı karşı tarafa gönderebilirsiniz. Hafta sonları da EFT işlemi yapabilirsiniz ama işleme mesai saatleri içersinde geçecektir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR:  Altın Hesabı Nasıl Açılır ve Avantajları Nelerdir?

Havale işlemlerinde ise 7 gün 24 saat yapabilir ve para transferinizi anında gerçekleştirebilirsiniz. EFT para gönderim saati gibi bir saati yoktur. Dilediğiniz kişinin hesap numarasını alarak ATM’ler ve ya İnternet bankacılığını kullanarak havale yapabilirsiniz.İş Bankası EFT Nasıl Yapılır?

İşbankasından EFT yapmak çok kolaydır. Eğer EFT yapmak istiyorsanız bizim size tavsiyemiz daha az komisyon vermeniz için internet şubesi ve ya İş Cep’ten para transferi yapmanızdır. Banka şubelerinden ve Çağrı merkezlerinden yapacağınız EFT işlemlerinde asgari 50 TL ödeme alınmaktadır. İş cep ve ya internet şubesine girdiğinizde para aktarma seçeneğini seçin ve orada EFT bölümüne girin. Para transferi yapacağınız kişinin IBAN bilgisini ve isim soy isim bilgilerini doğru girdiğinizden emin olun. Daha sonra para transferi yapacağınız paranın miktarını belirleyin. Onay tuşuna bastıktan sonra, hesabınızda yeterli miktarda para varsa işleminiz gerçekleşecektir. Bu işlem sonucunda mesai saatleri içersinde 5 ile 20 dakika arasında belirttiğiniz IBAN numarasına para transferiniz gerçekleşecektir. Eğer sistemsel bir sıkıntı ve ya başka sebeplerle 20 dakika’yı geçen EFT’lerinizin durumunu İş Bankası Müşteri Temsilcisi numarası olan 0 850 724 0 724 numaralı telefonu arayarak öğrenebilirsiniz. Eğer EFT işleminiz işleme geçmediyse İş Bankası EFT iptal etmek istiyorsanız yine müşteri temsilcisinden iptal işleminizi gerçekleştirebilirsiniz.

Aşağıda size daha iyi anlatım olsun diye, İş Cep ile Havale ve EFT nasıl yapılır adlı videoyu izlemenizi öneririz. Bu videoda adım adım nasıl yapıldığını görebilir, sizde video ile beraber işleminizi gerçekleştirebilirsiniz.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR:  Denizbank 2019 Mevduat Faiz Oranları

İş Bankası EFT Ücretleri

İş bankasından EFT yaptığınızda sizden EFT ücreti başına komisyon kesecektir. İş bankası internet şubesini ve İŞ Cep kullanarak yaptığınız EFT’lerde iş bankası komisyonu 5.11 TL olarak belirlenmiştir. İş Bankası şubelerinden yapılan EFT işlemleriniz için ise, en az 50 TL alınacaktır. Bu oran aynı zamanda çağrı merkezi numarasından yapılan EFT işlemleri içinde geçerlidir. İş Bankası EFT saatleri içersinde para transferinizi gerçekleştirirseniz bunlardan ek bir ücret alınmayacaktır. Geç EFT yani mesai saati dışında yapılan EFT’lerde ücretlendirme değişmektedir.

 

 Bir Cevap Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Doldurulması zorunlu alanlar işaretlendi *