İş Bankası İhtiyaç Kredisi Başvurusu Nasıl Yapılır ? (Detaylı Anlatım)
10 Eki, 2018 13:35 tarihinde eklendi

İş Bankası İhtiyaç Kredisi Başvurusu Nasıl Yapılır ? (Detaylı Anlatım)

İş Bankası İhtiyaç Kredisi Başvurusu Nasıl Yapılır ? (Detaylı Anlatım)

İş Bankası ülkemizde uzun yıllardır hizmet veren bir bankadır. Uzun yıllar hizmet vermesinden dolayı en çok tercih edilen bankalardan bir tanesi olmuştur. İş Bankası ihtiyaç kredisine başvuru da bulunduğunuzda size uygun faiz ve 36 ay vade seçenekleriyle başvuruda bulunabilirsiniz. İş bankası ihtiyaç kredisine başvurmak için banka şubelerinden direk, İş Bank ATM’lerinden belirli bir miktara kadar, SMS kredi ile, İş Bankası resmi internet sitesi kanalıyla, ve bankanın resmi uygulaması olan İŞ CEP uygulaması ile anında kredi başvurusu yapabilir ve sonuçlarını da anında öğrenebilirsiniz.

İş Bankası İhtiyaç Kredisi Başvurusu

İş Bankasından ihtiyaç kredisi başvurusu yapacağınızda size özel kredi çeşitlerinden yararlanabilirsiniz. İhtiyaç kredisi ve Bireysel kredi adında eğitim kredisi, tüketici kredisi, emekli kredisi, arsa kredisi, yat kredisi, alışveriş kredisi, tadilat kredisi, tatil kredisi adı altında bir çok kredi çeşidi bulunmaktadır. Kredi başvurusunda bulunduktan sonra krediyi ne için kullanacağınızı banka personeline söylemeniz gerekir.

İş Bankası bireysel kredilerde üst limit belirlemiş ve sizin ihtiyacınıza göre belirlediği limit üzerinden kredi vermektedir. İş bankası bu kredileri limiti dahilinde değerlendirirken sizin de gelir durumunuzu göz önünde bulundurarak kredinizi onaylamaktadır. Eğer 30 bin ve üzerinde bir kredi başvurusu yapacaksanız bunu İnternet ve SMS ortamında değil direk bankaya giderek bire bir müşteri temsilcisinden yapmanız gerekmektedir. Daha düşük tutarlı kredi istiyorsanız, SMS kredi ve internet şubeleriyle mobil şubeden kredi başvurusu yapabilirsiniz. İnternet şube ve mobil bankacılıktan kredi başvurusu yapmanız için İŞ bankası müşterisi olmanız ve internet bankacılığı için şifrenizin olması gerekmektedir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR:  Gelir Belgesiz Anında 30000 TL Kredi Veren Bankalar

İş Bankası kredilerde en fazla 36 ay vade yapabilmektesiniz. 48 ay vade yapmak istiyorsanız, teminatlı kredi yani İş Bankasının ipotekli kredi başvurusunda bulunabilirsiniz. İŞ bankasından konut kredisi almak istiyorsanız da 120 ay vadeye kadar kredi kullanabilirsiniz. Dilerseniz şimdi İş Bankası İhtiyaç Kredisi Başvuru Kanallarına bir göz atalım.İş Bankası Şubeden Başvuru

İş Bankası ihtiyaç kredisine başvuruda bulunmak için en iyi yöntem direk şubeden yapılan başvurulardır. Çünkü daha detaylı inceleme ve istihbaratın ardından kredi alabilirliğiniz hesaplanıp size uygun krediyi anında öğrenebilirsiniz. İş Bankası şubelerinden başvuru yapmak için size en yakın İş Bankası şubesine giderek evraklarınız ile birlikte bireysel müşteri temsilcisinden başvuru yapabilirsiniz. Bankaya giderken gerekli evraklar ise gelir belgeniz, nüfus cüzdanınız ve ikametgah belgeniz ile şubeye giderek başvuru yapabilirsiniz. Şubede yapılan başvuruda krediniz hemen değerlendirilir. Krediniz onay alması durumunda ise anında 36 ay vadeye kadar kredinizi kullanabilirsiniz.

İş Bankası SMS Kredi ile Başvuru

İş Bankası ihtiyaç kredilerinde en çok tercih edilen yöntem SMS kredi yöntemidir. Bankaya gitmeden oturduğunuz yerden cep telefonunuzla kredi başvurusu yapabilir ve sonucunu da anında öğrenebilirsiniz. SMS kredisine başvurmanız için telefonunuzun mesaj bölümüne gelip NAKIT, TC Kimlik numarası,  Kredi tutarı, aylık gelir bilgilerini aralarında boşluk bırakarak 4202 ‘ye göndermeniz gerekmektedir. Kredi cevabınız anında size cep telefonunuza mesaj olarak gelecektir. Krediniz onaylanması durumunda İş Bankası müşterisiyseniz İş Cep ve ya İnternet Bankacılığından anında hesabınıza aktarabilir, banka müşterisi değilseniz ise en yakın İş Bank şubesine giderek kredinizi kullanabilirsiniz.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR:  Ziraat Bankası 10 Bin 36 Ay Kredi Başvurusu Nasıl Yapılır?

İş Cep Uygulaması ile Kredi Başvurusu

İş bankası İŞ Cep uygulamasını indirerek kredi başvurusunda bulunabilirsiniz. Bu uygulamadan kredi başvurusu yapmanız için İş Bankası müşterisi olmanız gerekmektedir. İş Bankasından İş Cep ve internet şubesinden yapılan başvurularda şubeye gitmeden, evrak derdiyle uğraşmadan kredinizi alabilirsiniz. Yani onaylanan kredinizi anında hesabınıza atarak hemen nakit ihtiyaçlarınızı karşılayabilirsiniz. Üstelik 36 ay kadar da vade yaparak kredinizin ödemesini kolaylaştırabilirsiniz. Bunun için tek yapmanız gereken İş Cep uygulamasını indirip kredi başvurusu yapmak.

İş cep Android için indir. 

İş cep Apple için indir. 

İş Bankası ATM ile Kredi Başvurusu

İş Bankasından ATM üzerinden de kredi başvurusu yapabilirsiniz. Başvurular ekranından kredi başvurusunu seçip TC Kimlik numaranızı, cep numaranızı ve gelir belgenizi yazarak başvuru yapabilirsiniz. Kredi cevabınız 5 dakika içinde cep telefonunuza gelecektir. Kredi onay alması durumunda en yakın İş Bankası şubesinden mesai saatleri içinde kredinizi kullanabilirsiniz.

 

 Bir Cevap Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Doldurulması zorunlu alanlar işaretlendi *