İsimden Numara Bulma (Cep Telefonu Sorgulama)
31 Oca, 2019 19:30 tarihinde eklendi

İsimden Numara Bulma (Cep Telefonu Sorgulama)

İsimden Numara Bulma (Cep Telefonu Sorgulama)

İsimden numara bulma için bazı yöntemler mevcuttur. Sizi rahatsız eden yabancı numaraları kimin olduğunu kolay bir şekilde öğrenebilirsiniz. Öncelikle arayan kişinin hangi şebekeye ait olduğunu bilmeniz gerekmektedir. Eğer numara sahibinin ad soyadı bilgilerini öğrenmek istiyorsanız, pek çok uygulama mevcuttur. Artık isimden telefon bulma uygulamalarını kullanarak birçok işlemi kolaylıkla yapabiliyorsunuz. İsimden telefon numarası bulma yöntemini merak ediyorsanız yazımızı okuyabilirsiniz. Türk Telekom, Vodafone ve Turkcell kayıtlı numaraları kim aramış özelliği ile isimden bulabilirsiniz. Şimdi sizlere detayları paylaşalım.

İsimden Cep Telefonu Numarası Nasıl Bulunur?

Öncelikle isim soy isim biliyorsunuz ve cep telefonu numarasını bilmiyorsanız birçok servis sağlayıcıyı arayarak kişilerin cep telefonu numarasını bulabilirsiniz. Arayacağınız kişinin cep telefonu numarasını kolay bir şekilde bulmak istiyorsanız ilk olarak servis sağlayıcınızın  kendi cep telefonu sorgulama numaralarını arayabilirsiniz. Turkcell için 11832, Vodafone için 11842 bilinmeyen numaralar servisini arayarak istediğiniz kişinin ismini soy ismini söyleyip cep numarasını öğrenebilirsiniz.

Cep telefonunuzdan *100# yazarak bilinmeyen numaralar servisine bağlanabilirsiniz. Bu servisi kullanarak isim soyisim veya cep telefonu numarasıyla kime ait olduğunu bulabilirsiniz. Bu işlemi yapmak istiyorsanız Türk Telekom abonesi olmanız gerekmektedir. Numarasını bulmak istediğiniz kişinin isim soyisim ve yaşadığı şehiri yazdıktan sonra kolay bir şekilde numarasına ulaşabilirsiniz.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR:  Bankadan Kredi Çekemeyenler İçin Kredi 2019 (Detaylı İnceleme)

Türk Telekom abonelerine ttrehber adında bir uygulama sunarak kişilerin cep telefonları numaralarını öğrenmelerini sağlamıştır. Burayı tıklayarak internet sitesine girebilirsiniz. Beyaz sayfalar bölümünden ev numaralarını, sarı sayfalar bölümünden de iş numaralarını öğrenebilirsiniz. Eğer kişi numarasını paylaşmıyorsa hangi işlemi yaparsanız yapın numarasını bulamazsınız. Ayrıca türk Telekom 444 1 444 numarasını arayarak da kolay bir şekilde kişilerin numarasını öğrenebilirsiniz.İsimden Numara Sorgulama İşlemleri

118 80, 118 18 gibi bir çok reklam görmüşsünüzdür. Eskiden bilinmeyen numaralar 118’di ama bu numara özelleştikten sonra epeyce bir firma 118 sonuna rakam alarak işlem yapmaya başladı. Bu numaralar gerçekten çok kolay bir şekilde istediğiniz kişinin numarasını bulabiliyorlar. Bu numaraları aramak ücretli olduğunu da unutmayalım. Ayrıca hattınıza göre de numara bulma işlemi yapabilirsiniz. İşte Hatlara göre numara bulma işlemleri

Vodafone İsimden Numara Bulma

Bir kısa mesaj atarak hat sahibinin cep telefonu numarasını öğrenebilirsiniz. Vodafone’den telefon numarası sorgulama işlemi yapmak için KIM yazıp boşluk bırakıp telefon numarasını başına sıfır koymadan yazıp 7048’e göndermeniz yeterli olacaktır. Sizi arayan telefon numarasının kimin olduğunu öğrenmek istiyorsanız Facebook arama kısmına numarasını yazarak öğrenebilir ve ya Google üzerinden anında arama yaptırabilirsiniz. Eğer bu platformlara kayıtlı bir numara ise anında kim olduğunu görebilirsiniz. Vodafone bilinmeyen numara servisi 118 42 ‘dir.

Turkcell Numara Sorgulama Nasıl Yapılır?

Ücretsiz olarak numara sorgulama işlemi yapamazsınız. Bunun için Turkcell 118 32 numarasını arayabilirsiniz. Yaptığınız sorgulama işleminden 1.25 TL ücret alınacaktır. Bu yöntem ile numarasını gizlemeyen kişilerin bilgilerine ulaşabilirsiniz. Turkcell’in ayrıca yeni bir uygulaması olan Upcall ile numara sorgulama yapabilirsiniz. Rehberinizdeki kayıtlı olmayan kişilerin isimleri arama esnasında görülmektedir. Detaylı bilgi için tıklayınız.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR:  Kara Liste Nedir? Nasıl Çıkarım? (Detaylı Anlatım)

Türk Telekom Numara Sorgulama Nasıl Yapılır?

Bu operatörlerde de ücretsiz numara veya kişi sorgulama yapılmaz. Türk Telekom aboneleri 118 81 numarasını arayarak isim ve soy isimden kişinin cep telefonunu bulabilirler. Kişinin iş veya cep numarası eğer gizliliği açıksa ancak kim olduğunu öğrenebilirsiniz. Aksi taktirde bu bilgi sizinle paylaşılmayacaktır. Eğer sizde numaranızı gizlemek istiyorsanız ve 118 servislerinde gözükmesini istemiyorsanız müşteri hizmetlerini arayarak kapatabilirsiniz.

Yukarıda sizlere isimden cep telefonu numara bulma işlemi hakkında bilgiler verdik. Aşağıdaki yorum kısmına görüş, öneri ve şikayetleriniz ile bize bildirim yayınlayabilirsiniz. Kısa bir süre içersin de sizlere yanıt vereceğiz. Bir önceki konumuz olan Acil Para Bulma Yöntemleri yazımızı da okuyarak bilgi alabilirsiniz.Bir Cevap Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Doldurulması zorunlu alanlar işaretlendi *