Hangi Banka Kara Listeye Kredi Verir?
20 Oca, 2019 17:58 tarihinde eklendi

Hangi Banka Kara Listeye Kredi Verir?

Hangi Banka Kara Listeye Kredi Verir?

Hangi banka kara listeye kredi verir diyen kişiler için hazırladığımız bu yazımızda kara listeye kredi veren bankalar hakkında bilgiler vereceğiz. Kredilerinizi, kredi kartı borçlarınızı veya imzalamış olduğunuz çekleri zamanında ve uzun bir süre ödemediğinizde kredi notunuz düşer ve belli bir süre sonunda da kara listeye düşmüş olursunuz. Halk arasında kara liste olarak adlandırılan bu durumda kısaca bankaların güvenmediği müşteri olursunuz ve sonuç olarak bankalardaki profiliniz zedelenir. Bu sadece ilişik olduğunuz bankayla değil tüm banklarla ilişkinizi zedeler. Yani bir krediye, kredi kartına ihtiyacınız olduğunda bankaların size onay vermesi imkansızdır. Bugün Sizlere Hangi Banka Kara Listeye Kredi verir hakkında bilgiler vereceğiz. Yazımızı okuyarak bu konu hakkında bilgi alabilirsiniz. Kara liste ile ilgili bir diğer konumuz olan Kara Liste Nedir? Nasıl Çıkarım? yazımızı da okuyarak bu konu hakkında da bilgi sahibi olabilirsiniz.

Kara Listeye Düşmek

Size ait olan borcunuz için 90 gün (3 ay) hiçbir şekilde ödeme yapmadığınız durumda hakkınızda yasal takip başlatılacaktır ve bu süreçten sonra borcunuzu ödeseniz bile bu işlem kredi geçmişinizde görünecektir. Buna bağlı olarak da herhangi bir bankaya bir kredi veya kredi kartı için başvuru yaptığınızda onaylanmamız için en büyük sebep bu olacaktır.

Kara Listeden Çıkmak

Siz 90 gün sonunda başlatılan yasal takip sonucunda borcunuzun tamamını hemen ödeseniz bile bu işlem kredi geçmişinizde görünecek ve tüm işlemler bittiği tarihten itibaren 5 yıl boyunca kredi geçmişinizde bulunacaktır. 5 yıldan sonra bu veriler silinecektir. Tam tersi bir durumda yani siz borcunuzu geri ödemediğinizde bu süreç 10 yıla çıkacaktır. Şunu bilmenizde fayda var ki bir kredi için bankaya başvurduğunuzda borç verenler ne kadar zaman geçerse geçsin tüm verilerinize istedikleri sürece ulaşabilir ve sizi hala ödemeleriniz konusunda güvenilir bulmuyorsa başvurunuzu geri çevirecektir. Bu durumda bilmeniz gereken bir diğer konu ise bu süreçten sonra reddedilen başvuruların da geçmişinizde yer alır ve bu yüzden tüm bankalardan şansınızı denemek istemek de mantıklı bir adım olmayacaktır.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR:  QNB Finansbank EFT Saatleri Nasıldır? (2019)


<<< — Konut Kredisi Faizleri İçin Tıklayınız — >>>

Kara Listeye Kredi Veren Bankalar

Şu an veya geçmişte kara listede bulunduğunuz için bankalar kapılarını size tamamen kapatmaz. Elbette hala ihtiyacınız olan krediyi alabilmeniz için bir şans olabilir. Bankalar kimi zaman bu süreçte kara listedeki bir bireye kredi verdiklerinde piyasadan pay elde etmeye çalışır. Eğer üzerinde takip olmayan ve ipotek edebileceği bir taşınmazı bulunan veya kredi notu iyi, sicili temiz olan bir kefil aracılığıyla başvurduğunuzda kredinizin onaylanması muhtemeldir. Peki hangi bankalara başvurursunuz onay alma şansınız yüksek olur? İşte o bankalar:

  • QNB Finansbank
  • HSBC Bank
  • Şeker Bank
  • Deniz Bank
  • ICB Bank
  • Burgan Bank
  • TEB

Bahsedilen bankalara siciliniz kötü olduğunda kredi alabilmek için yukarı bahsettiğimiz gibi üzerinde yasal takip olmama şartıyla bir taşınmazı ipotek edilebilişiniz ya da çevrenizde sicili iyi birini bularak size kefil olmasını isteyebilirsiniz. Bu sayede bankalar siz borcunuzu ödemediğinizde verilen tutarı geri alabilecek durumda olacaktır.

Yukarıda sizlere Kara Liste ile ilgili öğrenmek isteyeceğiniz bilgileri sunduk. Daha fazla bilgi için sitemizdeki diğer konulara bakabilirsiniz. Ayrıca bir önceki konumuz olan düşük kredi notuna kredi veren banka olan Aktifbank ile ilgili Aktifbank 30 Bin TL Kredi Başvurusu 2019 makalemizi de okuyarak bu kredi başvurusunda bulunabilirsiniz. Ayrıca görüş ve önerileriniz için aşağıdaki yorum kısmına yazarak sormak istediğiniz her şeyi sorabilirsiniz. Uzman arkadaşlarımız sizin sorularınızı cevaplayacak ve size doğru bilgiler vereceklerdir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR:  İsimden Numara Bulma (Cep Telefonu Sorgulama)


Bir Cevap Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Doldurulması zorunlu alanlar işaretlendi *