Kira Kredisi Veren Bankalar 2019 (Hemen Başvur)
15 Eyl, 2019 17:50 tarihinde eklendi

Kira Kredisi Veren Bankalar 2019 (Hemen Başvur)

Kira Kredisi Veren Bankalar 2019 (Hemen Başvur)

Kira Kredisi ve Kira Kredisi Veren Bankalar hangileridir bu yazımızda sizlere bu konu hakkında bilgiler vereceğiz. Son zamanlarda bazı bankalar tarafından yapılan kampanyalardan birisi kira kredisidir. Belki bazılarınız ilk defa duyabilir ama bu sistem Avrupa ülkelerinde başarılı bir şekilde yürütülen bir uygulamadır. Bu yazımızda sizlere kira kredisi nedir? Hangi bankalardan kira kredisi alabilirim bunun hakkında bilgiler vereceğiz.

Kira kredisi kısaca söylemek gerekirse hem ev sahibi için hem de kiracılar için faydalı bir yöntemdir. Kiracıların başvuru yapabileceği bu kredide başvuru yaptıktan sonra ev kiralamanız mümkündür. Ev sahibi olanlar ise kolay bir şekilde bu kredi ile evlerini kiraya verebilirler. Bu kiralama kredisinde senelik olan 12 aylık kira peşin olarak verilmektedir. Bu hem ev sahibi, hem de kiracı için yararlı bir yöntemdir. Şimdi sizlere kira kredisi veren bankalar hakkında bilgiler verelim.

Kira Kredisi Veren Bankalar 2019

Öncelikle bankalardan kira kredisi başvurusu yapmak istiyorsanız, kredi sicilinizin ve kredi notunuzun iyi olması gerekmektedir. Bankalardan kredi aldığınız zaman sizi sorgulama yapmaktadırlar. Bu sorgulama esnasında kredi başvurunuz değerlendirilir ve uygun olduğunda kredi limitiniz oluşturulur. Bu yüzden kredi notu düşük olan ve bankalardan dolayı icralık olan kişiler kira kredisi adı altında verilen bu kredilerden yararlanamazlar.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR:  18 Yaş Altına Kredi Veren Bankalar (Gerçek Bilgi)

Kira kredisi için başvuracağınız banka sizden gelir belgesi isteyecektir. Gelir belgesiz olarak kira kredisi veren banka yoktur. Bu krediyi almak isteyenler bankaya bizzat başvuru yapması gerekmektedir. Bu kredi kiracı ve ev sahibi için yararlı bir kredidir. Yalnız bazı durumlarda da size zarar olarak geri dönebilir. Ev sahipleri için kirayı peşin almaları doğrultusunda %10 ile %20 civarında bir indirim olacaktır. Çünkü kirayı 1 senelik peşin alacaksınız. Kiracılar için ise eğer işsiz kalınırsa bankaya ödeme yapamayabilirsiniz. Bankaya ödeme yapmadığınız zaman da kredi siciliniz bozulacaktır.

Kira Kredisi Başvuru Şartları Nelerdir?

Kira kredisi almak isteyenler kiracı ve ev sahibinin anlaşması durumunda alınabilmektedir. Bu kredi sayesinde kiracılar peşin ödeme yaparlar ve borcu bankaya öderler. Bu şekilde ev sahibi ile muhatap olmak istemeyenler kira kredisine başvurularda bulunmaktadırlar. Ayrıca kredi notunuz ve kredi sicilinizde olumlu çıkarsa aynı gün krediniz onay alacaktır.Kira kredisi ABD ve Avrupa ülkelerinde başarılı bir şekilde yürütülmektedir. Ülkemizde hemen hemen her bankada olmasa bile yakın zamanda tüm bankalarda yeni kampanyalar olacağını duymaktayız. Bu yüzden bankalar çalışmalarını hızlandırmaya başlamıştır. Dilerseniz şimdi sizlere kira kredisi veren bankalar hangileridir? Bunlar hakkında bilgiler verelim.

TEB Kira Finansmanı Kredisi

TEB Bankası 3 ay ertelemeli olarak kira finansmanı kredisi vermektedir. Bu kredi ihtiyaç kredisi olarak adlandırılmaktadır. Kredi tahsis ücretinin olmadığı bu kredi vadesi en fazla 12 ay olarak verilmektedir. Bu şekilde ev kredisi finansmanı sağlanmaktadır. TEB Kira Finansmanı kredisi başvurusunu en yakın TEB şubesinden yapabilirsiniz.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR:  Böbreğimi Satmak İstiyorum (YASAL MI?)

Albaraka Türk Konut Kira Finansmanı Kredisi

Ülkemizde katılım bankası olarak hizmet veren bu bankadan faizsiz kira kredisi alabilirsiniz. Kira finansmanı adı altında verilen bu krediye 12 ay vade ile başvuru yapabilirsiniz. 1 senelik kira bedeliniz hesaplandıktan sonra kredi limitiniz oluşturulacaktır. 1.000 TL kiraya anlaşma yaptıysanız 12.000 TL kredi başvurusu yapabilirsiniz. Bu krediye ek olarak depozito da eklenebilir.

Türkiye Finans Kira Finansmanı Kredisi

Bir diğer katılım bankası olan Türkiye Finans’da ev sahibi anlaşmalı olduğu sürece 12 ay vadeli kira kredisi vermektedir. Kira kredisi diğer bankalarda olduğu gibi senelik olarak hesaplanır ve 12 ay vadeye bölünmektedir. Kredi sicilinizin ve gelir belgenizin olması bu banka için yeterlidir. Faizsiz olarak islami şartlara uygun bir şekilde kira kredisi alabilirsiniz.

Vakıfbank Kiram Güvende

Kamu bankası olan Vakıfbank’ta kira kredisi veren bankalardan birisidir. Diğer bankalar ile ortak özelliklerde olan bu kredi kampanyasına başvurmak için Vakıfbank şubelerine gidebilirsiniz. Senelik olarak kiranız hesaplanır ve 1 yıllık kiranız ev sahibi hesabına yatması için kredi başvurusunda bulunursunuz. Onaylanan kredi ile anında ev sahibine 1 yıllık peşin kirayı yatırırsınız. 14 gün içinde bu krediden cayma işleminiz vardır.

Sizlere bu yazımızda kira kredisi veren bankalar hakkında bilgiler verdik. Sizde bu bankalardan kredi başvurunuzu yapabilir ve senelik olarak kira kredisi ödemesi yapabilirsiniz. 1.sene ödemenizi kira kredisi ile yaptınız ve banka ödemelerinizi düzenli olarak yaptıysanız 2.sene de uygun faiz oranları ile aynı bankaya başvuruda bulunabilirsiniz.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR:  Devlet Destekli Konut Kredisi [Ev Alma Şartları]


Bir Cevap Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Doldurulması zorunlu alanlar işaretlendi *