KOSGEB Faizsiz Kredi Nasıl Alınır? Şartlar Nedir? (2019)
10 Oca, 2019 13:08 tarihinde eklendi

KOSGEB Faizsiz Kredi Nasıl Alınır? Şartlar Nedir? (2019)

KOSGEB Faizsiz Kredi Nasıl Alınır? Şartlar Nedir? (2019)

KOSGEB faizsiz kredi almak isteyenler için çeşitli konular oluşturmuştuk. Bugün sizlere KOSGEB faizsiz kredi hakkında merak ettiğiniz tüm soruların cevaplarını vereceğiz. Bunun için iyi bir araştırma yaptık ve tüm merak edilen soruları sizler için cevapladık. Yeni bir iş kurmak isteyen, yeni bir dükkan açmak isteyen ve ya mevcut işyeriniz için büyütmek veya mal alımı yapmak için kredi istiyorsanız devletin faizsiz kredi kampanyasından yararlanabilirsiniz. Her vatandaşın başvuruda bulunacağı bu sistemle sizde hayallerinize kavuşabilir ve yeni bir iş sahibi olabilirsiniz. KOSGEB faizsiz kredi nasıl alınır? Şartları Nelerdir, diye merak eden vatandaşlarımız bu yazımızı okuyarak aklında kalan tüm sıkıntıları giderebilirler. İşte KOSGEB faizsiz kredi ile ilgili bilmek istedikleriniz.

<<<— Kobilere Nefes Kredisi Veren Bankalar İçin Tıklayınız—>>>

KOSGEB Faizsiz Kredi

İşyeri sahibiyseniz ve hangi çeşit kredilere başvuru yapabilirsiniz bunun hakkında bilgiler verelim. KOSGEB sıfır faizle yani faizsiz kredi için başvuru yapacak müşterilerde veri tabanına kayıtlı olma şartı aranmamaktadır. Faizsiz krediye başvurmak isteyenler için belirlenen limit ise 50.000 TL’dir. 50.000 TL’ye kadar faizsiz KOBİ kredisi alabilirsiniz. Krediyi aldığınızda 1 yıl ödeme yapmayacaksınız. 1 yıl sonunda aylık taksitlerle 36 ay boyunca faizsiz bir şekilde aldığınız parayı geri ödemektesiniz.

Başvuru yapan işletmeler güvenlik soruşturmasından geçmektedirler. İşletme sıraları hangi durumda, hasılatı nasıl, çalışan sayısı az olandan fazla olana doğru sıralanacak şekilde incelenecektir. Eğer geçmiş yıllarda esnaf ve sanatkarlar odasından faizsiz kredi aldıysanız bu krediyi kullanamazsınız. Başvuru yapsanız da inceleme sonucunda ispat edilecek ve başvurduğunuz faizsiz kredi olumsuz sonuçlanacaktır. Yukarıda dediğimiz gibi ilk başvuru yaptığınızda KOSGEB veri tabanına kayıt olma şartı yoktur. Ama eğer başvurunuz onaylanırsa KOSGEB veri tabanına kayıt olmanız gerekmektedir. Ayrıca Kobi Bilgi Beyannamesi oluşturmakta mecburidir. Başvurunuzu yaptıktan sonra onaylanıp onaylanmadığınız SMS ve Mail yoluyla öğreneceksiniz. KOSGEB kredisine başvurmak için bazı anlaşmalı bankalar vardır. Bu bankalara giderek faizsiz kredi başvurusunda bulunabilirsiniz. İşte anlaşmalı bankalar.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR:  Hibe Hayvancılık Kredisi %50 Devlet Destekli (2019-2023)


  • Ziraat Bankası
  • Vakıfbank
  • Halkbank
  • Akbank
  • Yapı Kredi Bankası
  • Denizbank
  • QNB Finansbank
  • Garanti Bankası
  • İş Bankası

İşyeri Açma Kredisi ve KOSGEB Faizsiz Kredi

Hayalinizde yeni bir iş yeri kurmak varsa bu hayallerinizi devlet destekli KOSGEB faizsiz kredi ile çözebilirsiniz. Eğer sizde kendi işinizin patronu olmak ve kendi hayalinizdeki işyerini açmak istiyorsanız KOSGEB hibe kredileri ve ya KOSGEB Faizsiz kredilere başvuru yapabilirsiniz. Eski şartlardan daha yumuşak şartlarla güncellenen bu krediye her vatandaşımız başvuru yapabilmektedir. Değişen en önemli şartlardan birisi başvuru için gerekli koşul olarak sunulan girişimcilik sertifikasıdır. Ayrıca iş yerini açmadan önce KOSGEB hibe kredi başvurusunda bulunabiliyorsunuz. Daha önceleri muhakkak iş yerinizin olması gerekmekteydi.

<<<— Kredi Notunu Düzeltmek İçin Tıklayınız —>>>

Başvurunuzu yapacağınız iş yeri ile ilgili ait projenizi kurula sunmalısınız. Güzel bir plan ile hazırlanan projede eksiksiz olması gerekmektedir. Her vatandaşın başvuru limiti 3’dür. 3’den fazla başvuru yapamazsınız. Projenizin onaylanması iyi bir sektör dalında olmak, sürdürülebilir karlılık oranını tutturabilecek bir iş olmak ve KOSGEB tarafından belirli kriterleri kapsayan kişilerin başvuruları kabul olacaktır. Proje başvurusunda bulundunuz ve projeniz onay alırsa 90 gün içersin de belirtiğiniz planda iş yerinizi açmanız gerekmektedir. Ayrıca hemen KOSGEB veri tabanına kayıt yaptırmalı ve taahhütnameyi imzalamanız gerekir. Bunları başvuru onaylandıktan sonra yapmalısınız. Çünkü bunları yapmak için bir şirketinizin olması gerekmektedir. Bu krediyi kullanan işletmeler ayrıca 2 yıl geri ödemesiz 100 bin lira faizsiz krediden de yararlanabilirler. KOSGEB 50 bin kredisi alanlar 100 bin lira faizsiz kredi için bir adım önde olduklarını unutmamak gerekir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR:  Esnafa 30 Bin Faizsiz Kredi (60 Ay) 2019

Bugün sizlere KOSGEB faizsiz kredi nasıl alınır? Şartları nelerdir? Bu konu hakkında bilgiler verdik. Diğer konularımızı ve merak ettiğiniz kredi çeşitleri varsa www.iyipara.org sitemizi ziyaret edebilirsiniz.Bir Cevap Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Doldurulması zorunlu alanlar işaretlendi *