KOSGEB Kredisi Nasıl Alınır? Başvuru Şartları ve Anlatımı 2019
29 Oca, 2019 12:22 tarihinde eklendi

KOSGEB Kredisi Nasıl Alınır? Başvuru Şartları ve Anlatımı 2019

KOSGEB Kredisi Nasıl Alınır? Başvuru Şartları ve Anlatımı 2019

Küçük ve orta ölçekli işletmeleri Geliştirme idaresi Başkanlığı’nın kısa yazılımı KOSGEB, kendi işini kurmak isteyen vatandaşlar için de bir çok fırsat sunmaktadır. Bu krediye başvurmak için KOSGEB’in şartlarına uygun olmanız ve gerekli evrakları tamamlamanız gerekmektedir.

KOSGEB

KOSGEB, 1990 yılında kurulan devlete ait bir kurumdur. Hibe ve destek kredileri vererek vatandaşlarımıza destek oluyor ve bazı vatandaşlarımızın hayallerine kavuşmasına vesile oluyordur. Küçük ya da Orta ölçekli bir işletme sahibi iseniz ve işinizi büyütmek istiyorsanız KOSGEB kredisine başvurmanız gerekmektedir. Üretim kapasitenizi arttırmak, AR-GE konusunda kendinizi geliştirmek ya da kurumsallaşmak istiyorsanız bu KOSGEB kredi tam sizin aradığınız bir kredi türüdür. KOSGEB kredisine başvurmak isteyenler öncelikle online sisteme kayıt yaptırmalıdır. Başvuru işlemlerinden hiç bir ücret alınmamaktadır.

Hibe ve ya Destek kredisine başvurmak için ilk önce KOSGEB’e kayıt olup üye olmanız gerekmektedir. Üye olduktan sonra size şifre ve kullanıcı adı verilecektir. Esnaflar içinde, Kobiler içinde işlemler aynıdır. Bu işlemleri tamamladıktan sonra KOSGEB KOBİ beyannamesi doldurmalısınız. Bu beyannameyi doldurduktan sonra kredi başvurusu için KOSGEB veri tabanına kayıt olmanız gerekmektedir. Veri tabanına kayıt olmak için KOSGEB girişten girip bütün bilgilerinizi vergi numaranıza kadar eksiksiz girmeniz gerekmektedir. Hiç bir detayı atlatmadan girdiğiniz bilgiler yaklaşık 3-5 dakika sürebilmektedir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR:  Ziraat Bankası Bitkisel Üretim Kredileri (Başvuru ve Onay)

Başvuru Şartları

KOSGEB krediye başvurmak için belli başlı şartlar ve başvurmak için gerekli evraklar belirtilmiştir. Bu krediye başvurmak için şirket sahibinin Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olması gerekir. Suriyeli vatandaşlar KOSGEB kredisi alamazlar. Kobiler içinde Esnaflar içinde 18 yaş şartı vardır. 18 yaşını doldurmuş olmanız gerekmektedir. Başka bir kredi türü de hapishaneden çıkan Mahkumlar için vardır. KOSGEB bu şekilde de destek vermektedir.KOSKEB kredisi için eğer yeni işletme için başvuru yapılacaksa daha önceden KOSGEB kredisi alınmamış olması gerekmektedir.

Destek Kredisi Nasıl Alınır?

Girişimci adayının belirtilen uygulamalı girişimcilik eğitimini tamamlaması ve katılım sertifikasını alması gerekir. Daha sonra işletmeyi kurması ve KOSGEB veri tabanına kayıt yaptırması gerekir.  Kobilerde bilgi dökümanı ve Kobi beyannamesi ve eklerinin KOSGEB’e sunulması gerekir. Bu beyannameler onaylandıktan sonra Yeni girişimci desteği başvurusunun ve iş planının online üzerinden hazırlanması gerekir. Bu başvurunun ve iş planı ve eklerinin kaşeli ve imzalı bir şekilde KOSGEB’e verilmesi gerekir. Başvuru ön değerlendirmesinden sonra uygun bulunan işletmeler kurula sevk edilir. Kurul toplantısından sonra onaylanan işletmenin destek sürecine başlanır.

KOSGEB Destekleri

KOBİ proje destek programı- Termatik proje destek programı – Genel destek programı – AR-GE, İnovasyon ve Endüstriyel uygulama destek programı -İşbirliği güçbirliği destek programı – Girişimcilik destek programı- Gelişen işletmeler piyasası KOBİ destek programı ve Kredi faiz desteği laboratuvar hizmetleri olarak destek programları vardır.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR:  Küçükbaş Hayvan Kredisi 2019 (Tüm Bankalar ve Hibe Kredi)

Yukarıda sizlere KOSGEB kredi nasıl alınır bunun hakkında bilgiler verdik. Eğer sizde KOSGEB kredi almak istiyorsanız verdiğimiz bilgilere uymanız gerekmektedir. Bir önceki konumuz olan KOSGEB Faizsiz Kredi Nasıl Alınır adlı makalemizi okuyarak da bilgi alabilirsiniz. Aşağıdaki yorumlar kısmına görüş, öneri ve şikayetlerinizi yazarsanız arkadaşlarımız size konu ile alakalı dönüş sağlayacaklardır.Bir Cevap Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Doldurulması zorunlu alanlar işaretlendi *