Kredi Almak İstiyorum, Nasıl Başvuru Yapmalıyım?
23 Kas, 2018 16:07 tarihinde eklendi

Kredi Almak İstiyorum, Nasıl Başvuru Yapmalıyım?

Kredi Almak İstiyorum, Nasıl Başvuru Yapmalıyım?

Kredi almak istiyorum ama alamıyorum yada nasıl başvuru yapacağımı bilemiyorum diyorsanız bu konumuz tam size göre. Kredi almak gerçekten meşakkatli bir iştir. Yanlış ve ya gelişi güzel başvuru yaparsanız kredi notunuz düşebilir ve bir daha kolay kolay kredi alamayabilirsiniz. Bu yüzden bazı adımlara uygun bir şekilde ve nokta atışı yaparak kredi başvurunuzu yapabilirsiniz. Kredi almak istiyorum ama nasıl başvuru yapmalıyım diye merak eden kişiler için yazdığımız bu konumuzu okuyarak bilgi sahibi olabilir ve doğru bir kredi başvurusu yapabilirsiniz.

Kredi Başvurusu İçin Şartlar Nedir?

Kredi başvurusunda bulunmak istiyorsanız öncelikle her bankanın uyguladığı şartlara uygun müşteri olmanız gerekmektedir. Bu şartların başında öncelikle 18 yaşında olmanız ve T.C Vatandaşı olmanız gereklidir. Daha sonra banka kredi ürünlerini alabilmeniz için kredi notunuz önemlidir. Kredi notu düşük olan kimse bankadan hiç bir kredi ve kredi kartı ürünlerinden faydalanamaz. Bu sebeple başvuru yapmadan önce kredi notunuzu öğrenmenizi öneririz. İhtiyaç kredisini sorunsuz almak için en az 1300, konut ve taşıt kredisini sorunsuz almak için ise en az 1100 kredi notuna sahip olmanız ve gecikmelerinizin olmaması gerekmektedir. Eğer kredi kartı istiyorsanız da en az 1000 kredi notunuz ve borç durumunuzun olmaması gerekir. Bankalara kredi başvurusunda bulunduğunuzda bakacakları ilk şey kredi notudur. Kredi notunuzu findeks.com sitesinden öğrenebilirsiniz. Eğer kredi notunuzu öğrenmediyseniz ve gelişi güzel başvurular yapıp notunuzu düşürürseniz bu sizin için daha büyük bir çıkmazın başlangıcı olacaktır. Bankalardaki kredi notu çabuk düşer ve kolay kolay yükselmez. Bu yüzden eğer kredi notunuzu yükseltiyseniz bilinçli kredi başvuruları yapın.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR:  Borç Transfer Kredisi Veren Bankalar Listesi

Kredi notu bankanın istediği düzeyde olan müşterileri için ise daha sonra kredi alabilinmesi için çalışma ve gelir durumuna bakılmaktadır. SGK kaydı olmayanlar kredi almaları çok zordur. Ayrıca geliriniz düşük ve borçlanmanız yüksekse de kredi notunuz iyi olsa dahi başvurularınız olumsuz sonuçlanacaktır. Eğer diğer bankalara borçlanmanız var ve kredi başvurusu yapmak istiyorsanız direk banka şubelerine giderek başvuru yapabilirsiniz. Burada bankalardaki borcunuzu kapatabilir ve yeni bir kredi açabilirsiniz. Ama internet ve sms üzerinden başvuru yaparsanız kredi borçlanmanız yüksek olduğu için anında krediniz red olacak ve yüksek olan kredi puanınızda düşecektir.

Nasıl Başvuru Yapmalıyım?

Yukarı da da söylediğim gibi en sağlıklı başvuru yöntemi direk şubelerden yapılan başvurulardır. Ama bazı bankalar sadece ihtiyaç kredilerinde gelir belgesiz kredi verdikleri için sms ve internet üzerinden kredi başvurusu yapabilirsiniz. Bunun için öncelikle kredi notunuzu muhakkak öğrenmelisiniz. Gelir belgesiz kredi almak istiyorsanız bankalara giderek direk başvuru yapmayınız. Çünkü direk başvurularda banka sizden gelir belgesi isteyecek ve sisteme evraklarınızla birlikte başvuru alacaktır. Bankaların SMS kredi hatlarını kullanarak yaptığınız başvurularda onay gelmesi halinde sadece kimliğinizle kredinizi kullanabilirsiniz.Kredi almadan önce ödeme gücünüzü de gözden geçirmelisiniz. İhtiyaç kredileri 36 ay , taşıt kredileri 48 ay, konut kredileri ise 120 ay vadeye kadar ödeme planı hazırlatmaktadırlar. Eğer bankalardan ihtiyaç kredisi başvurusu yaptığınızda onaylanan limit işinizi görmüyorsa üzerinize kayıtlı bir gayrimenkulu bankaya teminat göstererek ipotekli kredi kullanabilirsiniz. İpotekli ihtiyaç kredilerinde ise vade 36 ay değil 48 ay olarak verilmektedir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR:  Şekerbank Müşteri Hizmetlerine Direk Bağlanma Yöntemi

Kolay Kredi Veren Bankalar

Çok acil işiniz var ve hemen nakit ihtiyacınızı gidermek istiyorsanız bankaların bir çok kampanyasından yararlanabilirsiniz. Öncelikle maaş aldığınız bankayı tercih etmenizi öneririz. Özellikle maaş aldığınız bankadan internet şubesi ve mobil şubesinden yapacağınız kredi başvurusunu şubeye gitmeden yapabilir ve onaylandığında yine şubeye gitmeden kullanabilirsiniz. Bunun için banka internet şifrenizin olması gerekmektedir. 7 gün 24 saat bu kredi başvurusunu yapabilir ve anında hesabınıza atabilirsiniz.

QNB Finansbank‘tan TC kimlik numaranızı 5030’a göndererek anında kredi başvurusu yapabilirsiniz. Kredi cevabınız dakikalar içinde cep telefonunuza gelecek ve onaylanması durumunda en yakın banka şubesinden sadece kimliğinizle birlikte kullanabilecekseniz. 35 bin liraya kadar 36 ay vade ile kredi verilmektedir.

Denizbank SMS kredisi ile de 55 bin liraya kadar anında kredi başvurusu yapabilirsiniz. Denizbank SMS kredisi için Kredim boşluk TC Kimlik numaranızı 3280’e mesaj göndererek hızlı kredi başvurusu yapabilir ve ne kadar kredi alabileceğinizi anında öğrenebilirsiniz. 55 bin liraya kadar verilen bu kredide onay alırsanız istediğiniz Denizbank şubesinden o gün içersinde kredinizi kullanabilirsiniz.

ING Bank‘ta hızlı ve kolay kredi veren bankalar arasında yer almaktadır. Resmi internet sitesi olan www.ingbank.com.tr adresinden hızlı bir şekilde kredi başvurusu yapabilir ve sonucu yine başvuru yaptığınız sayfada görebilirsiniz. Kredinizi onaylandığında ise başvuru sırasında seçtiğiniz şubeye giderek kimliğinizle kredinizi kullanabilirsiniz. ING Bank 20 bin liraya kadar hızlı ve kolay kredi veren bankalardan biridir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR:  İcralık Olan Kimseye Kredi Verilir Mi? (Yasal Takibi Olanlar İçin)

Akbank müşterisiyseniz hemen cep telefonunuza mobil şubeyi indirip internet şifrenizi alabilirsiniz. Kredi başvuru bölümünde telefonunuzu sallayarak ne kadar kredi alabileceğinizi görebilirsiniz. Bu krediyi kullanmak için bankaya gitmeye gerek yoktur. 15 bin liraya kadar anında hesabınıza aktarabilir ve krediyi kullanmaya başlayabilirsiniz.

Yukarıda verdiğimiz bankalar haricinde İş Bankası, Yapı Kredi bankası, Garanti bankası ve Fibabanka’da hızlı ve kolay kredi veren bankalardır. Eğer sizde kredi almak istiyorum diyorsanız kolay kredi veren bankaları tercih edebilirsiniz. Tekrar söylemek isteriz ki kredi notunuz iyiyse size kredi vermeyecek banka yoktur.Bir Cevap Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Doldurulması zorunlu alanlar işaretlendi *