Kredi Başvuru Nedir ve Nasıl Yapılır?
12 Kas, 2018 17:56 tarihinde eklendi

Kredi Başvuru Nedir ve Nasıl Yapılır?

Kredi Başvuru Nedir ve Nasıl Yapılır?

Ev veya araba almak, yatırım için veya acil bir durumda yüklü bir paraya ihtiyaç duyduğumuzda bankalardan kredi çekeriz. Peki Kredi nedir? Bankalar tarafından müşterilerinin bu tür ihtiyaçlarını karşılamaları amacıyla belli bir süre ve düzende geri ödemek şartıyla verdikleri ücretlere kredi denir. Kredi miktarı kişinin mesleği, yaşı ve sahip olduğu varlıklara göre değişim gösterir. Bugünkü yazımızda sizlere Kredi başvurusu nedir ve kredi başvurusu nasıl yapılır hakkında bilgiler vereceğiz. Şimdi dilerseniz zaman kaybetmeden yazımıza geçelim.

Krediye Nasıl Başvurulur?

Krediye birçok şekilde başvurulabilir. Bunlar: banka şubelerine giderek, internet üzerinden, mobil uygulamalar, sms, veya ATM aracılığıyla başvurulabilir. Her bankanın bu sürecinin farklı işlediğini bilmek de fayda var.

Banka Şubelerinden Kredi Başvurusu

Genel olarak müşteriler birebir görüşmenin daha anlaşılır ve doğru olduğunu düşündüğü için bankaları tercih eder. Bankaya gittiğinizde Bireysel Bankacılık Görevlisi’nin yardımıyla kredi hakkında bilgi aldıktan sonra istedikleri belgeleri ve formları doldurarak krediye başvurabilirsiniz.

İnternet Üzerinden Kredi Başvurusu

Bu işlem diğerlerine göre en hızlı ve kolay olanıdır. Ama bu durumda dolandırıcılara karşı elbette daha dikkatli olmalısınız. İnternetten krediye iki farklı şekilde başvurabilirsiniz.  1. Bankaların kendi sitelerinden krediye başvurabilirsiniz. Eğer bankanın resmi sitesine girdiğinizden eminseniz bankanın talep ettiği formları oradan doldurmanız yeterlidir. İstediğiniz miktarı ve aylık ödeme seçeneklerini kabul edip başvur dedikten sonra kısa bir süre içerisinde ilgili banka size onaylanıp onaylanmadığını bildirecektir.
  2. Diğeri ise karşılaştırma sitelerinden kredi başvurusudur. Bu sistemin bir öncekinden en büyük farklı tüm bankaları karşılaştırabilmeniz. Yine resmi siteler üzerinden bu işlemi yaptığınız da tek banka yerine birden çok bankanın teklifine erişim sağlayabilirsiniz. Böylece en uygunu seçip işleminize devam edebilirsiniz.
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR:  QNB Finansbank Kredi Başvuru 2019

Mobil Uygulamalarla Kredi

Telefonuna indirdiğiniz bankaların kendi resmi aplikasyonları aracılığıyla da aynı internet sitesi üzerinde olduğu gibi kredi başvurusu yapabilirsiniz. Bu kredi başvurularında kredi onayınız gelirse şubeye gitmeden anında hesabınıza transfer edebilirsiniz. Son zamanlarda kullanılan kredi başvuru yöntemlerinden en fazlasıdır.

SMS ile Kredi Başvurusu

Bu işlemle de kolayca tek bir mesajla kredi başvurusu yapabilirsiniz. Her bankanın bu durumlar için belirlediği belli resmi numaralar vardır. Bu numaralara mesaj atarak kredi başvurusuna uygun olmadığınızı görebilirsiniz. Numaranın gerçekten bankaya ait olup olmadığına emin olmadan bu işleme başvurmayın

ATM aracılığıyla Başvuru

Kredi çekmek istediğiniz bankaya  ait ATM’lere giderek de hızlı bir şekilde kredi başvurusunu gerçekleştirebilirsiniz. Bu kredi başvurularını genellikle TC Kimlik ve Cep Telefonunuzu vererek başvuru yapmaktasınız. Krediniz onaylandığında şubeye giderek kredinizi kullanabilirsiniz.Bir Cevap Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Doldurulması zorunlu alanlar işaretlendi *