Kredi Çekemiyorum 2019 (Neden Kredi Alamıyorum?)
12 Nis, 2019 11:04 tarihinde eklendi

Kredi Çekemiyorum 2019 (Neden Kredi Alamıyorum?)

Kredi Çekemiyorum 2019 (Neden Kredi Alamıyorum?)

Kredi Çekemiyorum. Bankalardan Kredi Alamıyorum. Neden? Bu konu hakkında merak ettikleriniz varsa bu yazımızda sizlerin aklındaki soruların cevaplarını bulmaya çalıştık. Bankalardan kredi çekmek isteyen kişilere başvuru yapıldığı zaman bir değerlendirme yapılmaktadır. Yani bankalar her vatandaşa kredi vermemektedir. Bu değerlendirme sürecinden geçiyorsanız bankalardan kredi alabilirsiniz. Aksi durumda bankalar kredinizi onaylamayacaktır. Acil nakit ihtiyaçlarınızda bankalara kredi başvurusu yaptığınızda ve kredi başvurusu onaylanmayan müşteriler ilk olarak neden kredi çekemiyorum bunun hakkında bilgi edinmesi gerekmektedir. Bu yazımızda sizlere bu konular hakkında detaylı bilgiler vereceğiz. Sormak istediklerinizi ve merak ettiklerinizi aşağıdaki yorum kısmına yazabilirsiniz.

Kredi Çekemiyorum 2019

2019 yılı içersinde bankalar kredi vadelerini 60 ay olarak değiştirmiş ve düşük limitli aldığınız krediler %30 daha artarak ihtiyacınızı karşılayabilmişlerdir. Yalnız hala bankaların belli başlı şartları vardır. Bu şartları maddeler halinde sıralarsak şu şekilde diyebiliriz.

  • Kredi Notu
  • Kredi Sicili
  • Gelir Belgesi
  • Yaş Sınırı
  • Çok Kredi ve Kredi Kartı Başvurusu
  • Kredi Alacağınız Limit

Bankalar ilk olarak bu durumlara bakacaklardır. Bu durumları sorguladıkları bir KKB Ekranı vardır. Sizin TC Kimlik numaranızı aldıklarında tüm kredi siciliniz banka ekranında gözükecektir. Eğer ekran onay verirse krediniz kullandırılacaktır. Bunun için ilk olarak kredi notunuz ve kredi sicilinizi öğrenmeniz gerekmektedir. Aşağıdaki sayfalara giderek kredi notu sorgulama ve hakkında bilgiler alabilirsiniz.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR:  Genç Çiftçi Kredisi 2019 (Devlet Destekli Hibe)

Bankadan Kredi Kullanamayanlar

Bankalardan kredi kullanmayan kişiler genel olarak banka dışında kredi veren yerleri tercih etmektedirler. Özellikle emekli ve memur olmayan kesim eğer kredi sicili kötü ise uzun yıllar bankalardan kredi ve kredi kartı kullanımı yapamazlar. Bu durumda ilk olarak kredi sicilini bozan faktörlere göz atmaları ve kredi sicilini düzeltme aşamalarına geçmeleri gerekmektedir. Kredi sicilinizi banka ile ilgili olduğunuz borcu ödemeden düzeltemezsiniz.Senetle Kredi

Senetle kredi almak herkesin aklında olan bir şey. Yalnız senetle kredi öyle herkese verilen bir kredi değildir. İnternet ortamlarında senetle para veren yerler adında pek çok yer vardır. 5.000 TL, 10.000 TL civarında senetle para veya senetle kredi verilir gibi ilanlar görmekteyiz. Öncelikle şunu söylemek istiyoruz. Kimse kimsenin kara kaşına kara gözüne kredi vermez. Yoldan geçen herkese, tanımadığı kimseye de bu şekilde sadece senetle para vermezler. Bu tarz para veren yerler tefeciler grubudur. Bu durumda yasal olmadığı gibi bizimde önerdiğimiz bir durum değildir. Sayfamızda bulunan senetle kredi ile ilgili konulara bakarak detaylı bilgi alabilirsiniz.

Memurum Kredi Çekemiyorum

Memur olan vatandaşlara kendi maaş aldıkları bankalar çok iyi kampanyalar yapmaktadırlar. Özellikle kredi notu düşük ve kredi sicili orta durumda olan kişilere memur olmaları durumunda 100.000 TL’ye kadar kredi veren banka vardır. Ziraat Bankası, Vakıfbank, Garanti Bankası, Halkbank, Burgan Bank ve Denizbank üzerinden memur olmanız durumunda kredi başvurusu yapabilirsiniz. Eğer hala kredi alamıyorsanız ipotek vererek kredi başvurusunda bulunabilirsiniz. İcralık bir durumunuz varsa bankalardan kredi almanız zor olacaktır.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR:  Ev Hanımlarına Kredi Veren Bankalar 2019

Emekliyim Kredi Çekemiyorum

Emekli olan vatandaşlar sadece icralık durumları varsa bankalardan kredi alamazlar. Eğer emekli maaşınız kamu bankalarında ise icralık borcunuzu kapatıp kredi başvurusunda bulunabilirsiniz. Ayrıca emekli maaşınıza göre de kredi veren bankalar vardır. Burgan Bank, Denizbank, PTT Bank, Akbank, ING Bank gibi özel bankalara maaş taşıması yaparak düşük kredi notunuz olmasında bile kredi alabilirsiniz. Sayfamızda bulunan İcralık Emekliye Kredi Veren Bankalar adlı yazımızı okuyarak bu konu hakkında bilgi alabilirsiniz.

Kredi Çıkartılır

Son zamanlarda internette ve çevrenizde duyduğunuz bu sektör ile ilgili sizlere biraz açıklamalarda bulunacağız. Kredi alamayan kişiler genel olarak komisyonla kredi çeken kurumlara başvurular yapmaktadırlar. Bu kişiler veya kurumlar sizin nasıl kredi alabileceğinizi bildikleri için, eğer kredi notunuz uygunsa size en uygun bankayı bularak komisyon almaktadırlar. Bu konu ile ilgili detaylı bilgi ve kredi çeken firmaların adresleri için sayfamızda bulunan Kredi Çıkartılır adlı yazımızı okuyabilirsiniz.

Yukarıda sizlere kredi çekemiyorum ne yapabilirim hakkında bilgiler verdik. Sizde bu konu hakkında sormak istediklerinizi aşağıdaki yorum kısmına bırakabilirsiniz.Bir Cevap Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Doldurulması zorunlu alanlar işaretlendi *