Kredi Kartı Limiti Nasıl Arttırılır? (Detaylı Anlatım)
20 Kas, 2018 13:42 tarihinde eklendi

Kredi Kartı Limiti Nasıl Arttırılır? (Detaylı Anlatım)

Kredi Kartı Limiti Nasıl Arttırılır? (Detaylı Anlatım)

Artık kredi kartı olmayan insan kalmadı diyebiliriz. Sunduğu taksitli ve gecikmeli ödeme imkanları sayesinde hemen hemen herkes harcamalarını kredi kartı aracılığıyla yapıyor. Özellikle maliyeti yüksek olan ürünleri satın aldığımızda taksitle ödeme imkanı çoğu kullanıcı için ekonomik açıdan bütçe rahatlatıcı olduğunu söyleyebiliriz. Bu yüzden kredi kartı kullanıcıları daha rahat ve fazla harcama yapabilmek için kredi kartlarının limitlerini arttırmak isteyebilir. Elbette bu konuda da dikkat etmeniz gereken unsurlar var. Çünkü siz kredi kartınızın limitini arttırdığınız da ve düzenli olarak kullandığınızda borcunuz da paralel olarak artacaktır. Bugünkü konumuzda Kredi Kartı Limiti Nasıl Arttırılır bu konuya değineceğiz. Yazımızı okuyarak bu konu hakkında bilgi sahibi olabilirsiniz. İşte detaylar.

Kredi Kartı Limiti Nasıl Arttırılır?

Öncellikle kredi kartı limit başvurularını ya ilgili bankanın şubesine giderek ya da online işlemler sayfasından yapabilirsiniz. Ayrıca SMS yoluyla da kredi kartınızın limitinin arttırılması için başvurabilirsiniz.

Her Kredi Kartı Limit Arttırma Başvurusu Kabul Edilir Mi?

Hayır, her başvuru kabul edilmez. Çünkü siz eğer kredi kartınızı oldukça kullanıyorsanız limitinizi arttırdığınızda bankaya olacak borcunuz da paralel bir şekilde artacaktır. Bu yüzden banka bu borcu ödeme imkânınız olup olmadığını görmek isteyebilir. Bu yüzden kimi banka başvuru yapan kredi kartı kullanıcılarından gelir beyanı ister. Bu bankalar gelir durumunuza bakarak sizin limitinizi arttırır. Ayrıca tüm bankalar da elbette sizin kredi notunuza ve bununla birlikte tabi ki de kredi sicilinize bakacaktır.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR:  QNB Finansbank CardFinans Kredi Kartı Başvurusu Takip

Bu yüzden eğer başvuru yapacaksınız şu konulara dikkat etmenizi öneririz:  • Ödeyebileceğiniz kadar kredi limitine başvurun. Kredi limiti arttırmak için başvuru yaptığınızda gelirinize bakarak bu başvurunuzu gerçekleştirin. Çünkü daha önce de bahsettiğimiz gibi kullandığınızda borcunuz da artacak ve eğer siz bu borcu ödeyemezseniz kredi notunuz düşmeye başlayacak ve kredi sicilinize zarar vermiş olacaksınız. Ki bankaların çoğu sizin gelirinize bakarak istediğiniz limiti onaylayacaktır. Bu yüzden, örneğin, 2 bin TL’lik bir geliriniz varsa 80 bin TL’lik bir limit başvurusu yaparsanız banka bunu büyük ihtimalle onaylamayacaktır ki onaylansa bile eğer gelirinizden çok harcarsanız bu sizin için avantajlı olmayacaktır.
  • Kredi notunuzu düşürmemeye özen gösterin. Siz kredi kart limiti için bankaya başvurduğunuzda banka sizin kredi notunuza bakacaktır. Kredi notunuz sizin kredi geçmişinizi baz alarak ortaya çıkmış sizin bir nevi temsili sayısal değerinizdir. Bu zamana kadar yaptığınız tüm ödemeler sizin kredi geçmişinizde raporlanmıştır. Eğer siz geçmiş ödemelerinizde sıkıntı yaşadıysanız banka bu sıkıntıların hala devam edebileceği ihtimalini göz önünde bulundurarak limit başvurusunu onaylamayabilir. Bu yüzden siz ilk finansal aktivitenizden bu zamana kadar tüm ödemelerinizi düzenli bir şekilde yaptıysanız kredi notunuz da yüksek olacağı için bankalar kredi limiti arttırma başvurularınızı onaylayacaktır.

Kısacası eğer kredi kartı limitinizi yükseltmek istiyorsanız öncellikle kredi notunuzun yüksek olduğundan emin olun. Eğer bu zamana kadar tüm ödemelerinizi düzenli ve zamanında yaptıysanız kredi notunuz yüksek olacaktır. Bundan emin olduktan sonra gelirinizle karşılayabileceğiniz bir limitle bankaya başvurursanız banka büyük ihtimalle sizin başvurunuzu onaylayacaktır. İsterseniz şube üzerinden isterseniz SMS veya online aracılığıyla da kredi kartı limiti arttırma başvurusu yapabilirsiniz.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR:  Hangi Bankalar En Kolay Kredi Kartı Verir? (5 BANKA)


Bir Cevap Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Doldurulması zorunlu alanlar işaretlendi *