Kredi Notum 0 (Sıfır), Kredi Alabilir Miyim?
3 Ara, 2018 13:02 tarihinde eklendi

Kredi Notum 0 (Sıfır), Kredi Alabilir Miyim?

Kredi Notum 0 (Sıfır), Kredi Alabilir Miyim?

Kredi notu bankaların size kredi verdikleri zaman inceledikleri puanlama sistemidir. Bu puanlama sistemi sizin daha önce çalıştığınız bankalarla kredi ve kredi ürünleri kullanımlarınız sayesinde oluşan bir puanlamadır. Eğer daha önce hiç bir banka ile kredi ve ürünlerini yani kredi kartı dahi kullanmadıysanız bankada kredi notunuz sıfır (0) olacaktır. Eğer sizde kredi notum 0 kredi alabilir miyim diye düşünüyorsanız yazımızı okuyarak bu konu hakkında bilgi sahibi olabilirsiniz. Sıfır kredi notu olan kişiler için hazırladığımız bu yazımızda söylenenleri dikkatlice okuyarak banka çalışma hayatına başlayabilir ve kredi notunuzu kolay bir şekilde yükseltebilirsiniz.

Kredi Notu Sıfır Ne Demektir?

Kredi notu sıfır, daha önce hiç banka ile çalışmadığınız için bankalar tarafından puanlandırılmamış olmaktır. Eğer kredi notunuz sıfırsa kredi almanız çok zor olacaktır. Çünkü bankalar müşterilerine kredi verirken daha önceki banka performanslarına bakarak kredi vermektedirler. 18 yaşından itibaren her banka çalışmanız sizin kredi notunuza etki edecektir. Eğer hiç banka ile çalışmadıysanız bu sizin için avantaj değil dez avantaj olacaktır. Bu yüzden sizler için hazırladığımız bu yazımızda kredi notu sıfır olan müşterilerin neler yapacağını araştırdık.

Kredi Notu Sıfır Olanlar Ne Yapmalı?

Eğer kredi notunuz henüz oluşmadıysa öncelikle kredi kartı başvurusu yapmalısınız. Ama kredi kartı başvurusunu gelişi güzel yapmamalısınız. Öncelikle maaş aldığınız bankadan kredi kartı başvurusu yapabilirsiniz. Daha sonra kolay kredi kartı veren Akbank, Garanti Bankası, Vakıfbank ve Denizbank‘tan başvurunuzu gerçekleştirebilirsiniz. 2 tane kredi kartınız olması sizin kredi notunuzun hızlı bir şekilde yükselmesini sağlayacaktır. Eğer kredi kartı başvurularınız olumsuz sonuçlanırsa tüm bankalara gelişi güzel başvurular yapmayınız.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR:  Kredi Notu Nedir? Kredi Notunuz Kaç Olmak Zorunda? (Kredi Puanı Nedir?)

Özellikle kredi notu henüz sıfır olan kişilerin kredi almaları zor olacaktır. Ama bazı bankalardan kredi alabilirsiniz. Bunun için düzenli gelir ve düzenli bir işinizin olması gerekmektedir. Eğer kredi notunuz sıfırsa aşağıdaki bankalardan kredi başvurusu yapabilirsiniz.Vakıfbank Kredi Başvurusu

Kamu bankalarından olan Vakıfbank, düzenli geliri ve sigortası olan sıfır puanlı kişilere 15 bin liraya kadar kredi hizmeti vermektedir. Bunun için en az 1 yıl sigortalı çalışmanız ve düzenli bir şekilde maaş almanız gerekmektedir. Eğer vakıfbank’tan maaş alıyor ve kredi notunuz sıfırsa maaşınızın 22 katına kadar kredi alabilirsiniz. Ayrıca emeklilerde kredi notu önemli olmadığı gibi maaşını Vakıfbank’tan alınıyorsa maaşın 22 katına kadar kredi alabilirsiniz. Bu kredilere başvuru yapmak için en yakın Vakıfbank şubesine giderek direk başvuru yapmalısınız.

Ziraat Bankası Kredi Başvurusu

Sıfır puanlılara kredi başvurusu yaptıran bir diğer bankada Ziraat Bankasıdır. Bu bankada ülkemizde kamu bankası olarak çalışmaktadır. Eğer çalışma durumunuz ve SGK kaydınız son 6 ay hiç kesintiye uğramadıysa 10 bin liraya kadar kredi başvurusunda bulunabilirsiniz. Ziraat bankası kredi notu sıfır olan kişilere kredi imkanı sağlamaktadır. Ama şartları ağır olduğu için bazı durumlarda kefilde istemektedirler. Eğer emekliyseniz ve maaşınızı bu bankadan alıyorsanız kredi notunuz önemli değildir. Maaşınıza göre kredi başvurusunda bulunabilirsiniz.

Fibabanka Kredi Başvurusu

Fibabanka kredi notu düşüklere ve kredi notu sıfır olan kişilere kefil ile birlikte 10 bin lira kredi başvuru imkanı sunmaktadır. Bu kredi başvurusuna başvurmak için en az 3 ay sigortalı bir işte çalışmanız ve kefilinizin de aynı şartlarda olması gerekmektedir. Direk banka şubelerinden başvuru yapacağınız bu krediye başvurduktan sonra ertesi gün kredi sonucunu öğrenebilirsiniz. Fibabanka’dan kredi aldığınızda ayrıca banka size kredi kartı da verecektir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR:  Banka Kredi Notum 800-1200 Kredi Alabilir miyim?

Kredi Notunu Yükseltme

Kredi notunuz sıfır ve yukarıda verdiğimiz bankalardan kredi ve ya kredi kartı kullanmaya başladıysanız kredi notunuz da oluşmaya başlayacaktır. Öncelikle hızlı kredi notu yükseltmek istiyorsanız borçlarınızı gününde ödemelisiniz. Borçlarınızı gününde öderseniz kredi notunuz hızlı bir şekilde artacaktır. Ama gecikme yaşadıysanız ve kredi kartı borcunuzun devamlı asgari ödemelerini yaparsanız bu sizin kredi notunuzun yükselmesine engel olacak ve kötü müşteri grubuna gireceksiniz.Bir Cevap Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Doldurulması zorunlu alanlar işaretlendi *