Kredi Puanı Öğrenme
20 Mar, 2019 11:51 tarihinde eklendi

Kredi Puanı Öğrenme

Kredi Puanı Öğrenme

Kredi puanı veyadiğer adıyla kredi notu sizin bankalardan kredi ve ürünlerini kullanabilmeniz içinönemli bir sistemdir. Eğer kredi puanınız düşükse bankalardan kredi almanızoldukça zordur. Ayrıca bankalardan ilk defa kredi alacak bir kişi kredi notu sıfırolduğu için işlem yapması oldukça zordur. Bu kişinin kredi almasından ziyadebankalar ilk öncelik olarak kredi kartı vermektedir. Bu yüzden bankalara başvurmadanönce kredi puanınızı öğrenmeniz gerekmektedir. Kredi puanını nasıl öğrenirimdiyorsanız yazımızı okuyabilirsiniz. Bugün sizlere kredi puanı öğrenme nasıl olur bunun hakkında bilgiler vereceğiz.Sizde bu taktikleri uygulayarak kredi puanınızı öğrenebilirsiniz.

Kredi Puanı Öğrenme

Kredi puanınızı öğrenmek için birçok yol vardır. Yalnız biz bugün sizlere en güvenilir ve en doğru nasıl kredi puanınızı öğrenirsiniz bunu açıklayacağız. Kredi puanı öğrenmek için öncelikle ücret ödeyeceğinizi bilmelisiniz. Kredi Kayıt Bürosu yani KKB kredi puanı öğrenmek isteyen herkese ücretli olarak hizmet vermektedirler. Bankalar bile kredi puanını sorgularken ücret öderler ama bu ücreti size yansıtmazlar. Bu yüzden ücretsiz bir şekilde kredi puanı öğrenemezsiniz. Ancak bankalara kredi başvurusu yaptığınızda bankacı size eğer notunuz hakkında bilgi verirse bu şekilde ücretsiz öğrenebilirsiniz. Ama bankaya gidip ben kredi puanımı öğrenmek istiyorum derseniz bankalar size kredi puanınızı ücret karşılığında söyleyecek veya nasıl öğrenmeniz gerektiğini gösterecektir.

Kredi puanı bankalarda gelir belgenizden daha da önemlidir. Ayrıca iyi bir kredi puanı olan kimse bankalardan gelir belgesiz kredi almaktadır. Bu kredi puanı en az 1400 ve üzerinde olan müşteriler için geçerlidir. Eğer sizde kredi puanınızı öğrendiniz ve 1400’ün üzerinde olduğunu görürseniz iyi müşteri grubunda olduğunuz anlamına gelmektedir. Bazı bankalardan gelir belgesiz hatta bankaya gitmeden bile internet bankacılığı üzerinden kredinizi kullanabilirsiniz. İsterseniz şimdi kredi puanı veya kredi notu nasıl öğrenilir bunun hakkında bilgi verelim.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR:  Kredi Notu Nasıl Düşer? (Detaylı Anlatım) 2019

Kredi Puanı Sorgulama İşlemi Nasıl Yapılır?

Bankalar aracılığı ile ortak kurulan bir kurum olan findeks kurumu sizin banka çalışmalarınız ve kredi puanınızı öğrenebileceğiniz bir sistemdir. www.findeks.com sitesine girdikten sonra üyelik işlemi yapmanız gerekmektedir. Üyelik işlemini yaptıktan sonra risk raporunu öğrenebilirsiniz. Findeks sitesinden yapacağınız işlemler için aşağıdaki fiyatları ödemek zorundasınız.Hizmet Kullanım Ücret Fiyat KDV’li
Findeks Kredi Notu 1 Adet 4.5 TL 5.31 TL
Notlu Risk Raporu 1 Adet 8.5 TL 10.03 TL
Findeks Karekodlu Çek Raporu 1 Adet 0.6 TL 0.71 TL
Endeksli Çek Raporu 1 Adet 5.5 TL 6.49 TL
Not Danılmanı 1 Adet 70 TL 82.60 TL
Takipçi 12 Ay 65 TL 76.70 TL

Yukarıdaki ücretleri online bir şekilde siteden ödeyebilirsiniz. Eğer daha önce hiçbir bankadan hesap açmadıysanız zaten kredi notunuz sıfır olup bu siteye de kayıt yaptıramazsınız. Bu siteye kayıt yaptırmak için en az 1 banka hesabınız olması ve güncel olması gerekmektedir.

Bir başka kredi puanı öğrenme işlemi ise bankalardan internet bankacılığı aracılığı ile kredi notu öğrenme işlemidir. Sizde bankalardan kredi notu öğrenmek istiyorsanız ve bunu oturduğunuz yerden hızlı bir şekilde yapmak istiyorsanız internet bankacılığı hizmetine girerek risk raporu bölümünden ücret karşılığında kredi puanınızı öğrenebilirsiniz. Eğer hesabınızda para yoksa bu işlemi yapamazsınız. En çok kredi puanı öğrenilen bankalar Akbank, İş Bankası, Garanti Bankası, ING Bank, QNB Finansbank ve Ziraat Bankasıdır. Eğer bu bankaların internet bankacılığını kullanıyorsanız hızlı bir şekilde kredi puanınızı öğrenebilir ve eğer kredi puanınız iyiyse internet bankacılığından kredi başvurusu yapabilirsiniz. Krediniz onay alırsa bankaya gitmeden hızlı bir şekilde kredinizi kullanabilirsiniz.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR:  Bankalardan Kredi Çekemiyorum, Kredi Notum Düşük (Ne Yapmalıyım?)

Ücretsiz Kredi Puanı Öğrenme

Ücretsiz olarak kredi puanı sorgulama artık mümkündür. 19.03.2019 itibari ile e-devlet üzerinden ücretsiz olarak ayda 1 kere kredi risk raporu sorgulaması yapabilirsiniz. Bunun için E-Devlet Kredi Notu Sorgulama adlı yazımızı okuyabilirsiniz.

Yukarıda sizlere kredi puanı öğrenme hakkında bilgiler verdik. Sizde kredi puanınızı öğrenmek istiyorsanız yukarıdaki sistemleri uygulayarak işleminizi yapabilirsiniz. Unutmayın ki bankalara kredi başvurusu yapmadan önce muhakkak kredi puanınızı öğrenmelisiniz. Aksi taktirde düşük olan kredi puanı sizin olumsuz başvurunuzla daha da düşecek ve yükseltmek için daha çok zaman harcayacaksınız.Bir Cevap Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Doldurulması zorunlu alanlar işaretlendi *