Küçükbaş Hayvan Kredisi 2019 (Tüm Bankalar ve Hibe Kredi)
21 Oca, 2019 13:22 tarihinde eklendi

Küçükbaş Hayvan Kredisi 2019 (Tüm Bankalar ve Hibe Kredi)

Küçükbaş Hayvan Kredisi 2019 (Tüm Bankalar ve Hibe Kredi)

Küçükbaş hayvan kredisi 2019 almak isteyenler ve hibe desteği ile bu krediye başvurmak isteyenler için  hazırladığımız bu yazımızda tüm krediler ile ilgili detaylı bilgileri bulabilirsiniz. 2019 yılında verilecek olan küçükbaş hayvan kredileri ve hibe kredileri ile sizde destek alabilir ve istediğiniz krediyi kolaylıkla alabilirsiniz. Bu yazımız sadece küçükbaş hayvancılık kredisi hakkında bilgiler vereceğiz. Eğer büyükbaş hayvancılık kredisi istiyorsanız sayfamızda bulunan Büyükbaş Hayvan Kredisi adlı konumuzu okuyabilirsiniz. Şimdi size bu kredi ile ilgili detayları verelim.

Hayvancılık Kredisi İçin Gerekli Belgeler Nedir?

Öncelikle hayvancılık kredisi alabilmeniz için belli başlı şartlara uygun olan bir çiftçi olmanız gerekmektedir. Aşağıda vereceğimiz gerekli belgeleri temin ederek başvurularınızı gerçekleştirebilirsiniz. İşte belgeler.

 • Çiftçi Kayıt Belgesi (ÇKS Belgesi)
 • Banka tarafından verilen Başvuru Formu
 • Tapu belgeleri, Kira Kontratları
 • Bankaya gösterilen teminatların belgeleri
 • Son 3 yılın bilanço ve gelir belgeleri
 • Banka tarafından istenilen diğer belgeler. (Kredi durumuna göre banka sizden ek evraklar isteyebilir).

Küçükbaş Hayvancılık Kredisi Veren Bankalar

Ülkemizde bir çok banka çiftçinin yanında olan bir bankadır. Sizde eğer küçükbaş hayvan kredisi başvurusu yapacaksanız size uygun olan bankalardan kredi başvurusu gerçekleştirebilirsiniz. Faiz oranları işletmenize ve sizin kredi sicilinize göre belirlenecektir. Ayrıca güncel faiz oranlarını öğrenmek isterseniz bankaların müşteri hizmetleri numaralarını arayarak gerekli bilgileri alabilirsiniz. Şimdi sizlere küçükbaş hayvan kredisi alabileceğiniz bankalar hakkında bilgiler verelim.

Ziraat Bankası Küçükbaş Hayvan Kredisi 2019

Hayvancılık kredisi dediğimiz zaman tüm çiftçilerimizin aklına gelen ilk banka Ziraat Bankasıdır. Ziraat Bankasından kolaylıkla kredi alabileceğiniz bankalardan biridir. Şu an için bankada faizsiz hayvancılık kredisi bulunmamaktadır. Yalnız diğer bankalara nazaran daha düşük faiz oranları uygulayarak çiftçilere krediler vermektedir. Çiftçilerinde ilk tercih ettiği bir banka olan Ziraat Bankası, Süt, damızlık ve besi hayvancılığı için krediler kullanabilirsiniz. Hayvan alımı kredisi, ilaç, yem, ahır onarımı, kira ve sigorta giderleri içinde bu bankadan krediler kullanabilirsiniz. Yatırım amaçlı alacağınız bu kredileri ayrıca işletme kurmak isteyenlerde yararlanabilirler. Detaylı bilgi ve faiz oranlarındaki son durumu öğrenmek için en yakın Ziraat Bankasına gidebilir ve tüm aklınızda kalan soruları bu bankadan öğrenebilirsiniz. Diğer bankalardan ziyade ilk tercihinizi Ziraat Bankasından kullanmanızı tavsiye ederiz.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR:  Tarım Kredisi, Hangi Banka Ne Kadar Kredi Veriyor?

TEB Süt Hayvancılığı Kredisi

TEB bankası da küçükbaş hayvancılık kredisi adı altında bu işlerle uğraşanlara 60 aya kadar kredi vermektedir. TEB üzerinden eğer bu krediye başvuracaksanız hayvan alımı ve işletme yapımı gibi kredilere başvuru yapabilirsiniz. Bu bankadan kredi aldığınızda taksit ödemelerinizi aylık, 3 aylık, 6 aylık veya yılda 1 kez ödeme koşullarıyla alabilirsiniz. Kredi kullandığınızda bu bankadan hayvanlarınıza hayat sigortası yaptırabilirsiniz. İşletme giderleriniz için aydan aya, 3 aydan aya veya sene de bir kere ödeme tablosu oluşturarak kredi alabilirsiniz. Bu bankadan kredi başvurusu ve detaylı bilgi almak istiyorsanız en yakın TEB şubesine giderek bilgi alabilir ve kredi başvurunuzu gerçekleştirebilirsiniz.

QNB Finansbank Küçükbaş Hayvan Kredisi 120 Ay

Çiftçiye destek veren bir diğer bankada QNB Finansbank’tır. Eğer sizde bu bankadan kredi almak istiyorsanız, hayvan alımlarınız için, yem makineleri alımlarınız için ve diğer tüm ihtiyaçlarınız için başvuru yapabilirsiniz. Bu krediler hayvancılık işiyle uğraşan kişilere özel kredilerdir.

Hayvan alımı ve ya işletme maliyetine göre kredi almak istiyorsanız bu tutarın %75’ine kadar kredi kullanabilirsiniz. Eğer 120 ay kadar yani 10 yıl vadeli kredi almak istiyorsanız bankaya ipotek göstermeniz gerekmektedir. Bu kredi ödemelerinizi isterseniz yılda 1 kere ve ya yılda 2 kere ödeme yaparak tablo oluşturabilirsiniz. Ayrıca koyun besi alımları içinde bu bankadan kredi alabilirsiniz. Güncel faiz oranları ve başvuru yapmak için banka şubesine gitmeniz gerekmektedir. Çünkü sizin başvurunuzdan sonra faiz oranları belirlenecek ve ona göre kredilendirileceksiniz.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR:  Şekerbank Çiftçi Kredisi 2019 (Destek Hibe Kredi)

Şekerbank Küçükbaş Süt Hayvancılığı ve Besicilik Kredisi 2019

Şekerbank’ta çiftçinin yanında olan ve tüm ihtiyaçlarınıza göre kredi veren bir bankadır. Ziraat Bankasından sonra en çok tercih edilen bankalardan biri Şekerbank’tır. Uygun faiz oranları ve vade imkanlarıyla bu bankadan kolay bir şekilde ihtiyacınız kadar kredi almanız mümkündür.

Küçükbaş besi hayvancılığı kredisi istiyorsanız 12 aya kadar vade yaptırarak hayvab alım kredisi kullanabilirsiniz. Hayvan alımlarında ve işletme giderlerinde toplam fatura bedellerinin %75’ine kadar kredi verilmektedir. %100’üne kredi verilmez. Kredi ile almak istediğiniz hayvanlarında belli bir sisteme kayıt olması gerekir. Bu sistem Koyun/Keçi sistemidir. Bu sisteme kayıtlı olmayanlar için kredi verilmez.Ahır yapımı, Ağıl yapımı ve barınak yapımı ile birlikte hayvan alımı gibi kredileri de bir arada kullanabilir ve bu kullanacağınız krediyi 60 ay vadeye kadar bölebilirsiniz. Bu kredilerle ilgili detaylı bilgiyi www.sekerbank.com.tr adresine girerek öğrenebilirsiniz. Ayrıca en yakın Şekerbank şubesine gittiğinizde size tüm ayrıntıları ile kredi hakkında bilgiler vereceklerdir.

Küçükbaş Hayvancılık Hibe Kredileri 2019

Vakıfbank Küçükbaş Hayvan Kredisi (Düşük Faizli)

Kamu bankalarından olan Vakıfbank’ta çiftçinin yanında olan bir bankadır. Vakıfbank çiftçilere en düşük faizle kredi veren bankalardan bir tanesidir. Tüm hayvancılık ve çiftçilik kredi için 2019 yılı başında %0.98 faiz oranlarıyla kredi verilmektedir. Vakıfbank’tan bu kredileri 60 ay vade yaptırarak da kullanabilirsiniz. Bankanın size özel avantajlarla verdiği kredilerden yararlanmak için Vakıfbank Çiftçi Kredisi adlı makalemizi okuyarak daha detaylı bilgi alabilirsiniz.

Diğer Küçükbaş Hayvan Kredisi Veren Bankalar

 • Denizbank Küçükbaş Hayvan Kredisi: Çiftçilere özel kampanya yapan bankalardan birisi de Denizbank’tır. Bu bankadan kredi alırsanız uygun faiz oranlarından yararlanabilirsiniz. Bu kredilerde en uzun vade 60 ay olarak bilinmektedir. Alacağınız hayvanların fatura bedeline göre %75’ine kadar kredi kullanabilirsiniz. Diğer yazımız olan Denizbank Çiftçi Kredisi hakkında da detaylı bilgi sahibi olabilirsiniz.
 • İş Bankası Küçükbaş Hayvan Kredisi: Damızlık koyun yetiştiricileri bu krediye başvuru yapabilirler. Bu kredide banka olarak 24 ay vade ile kredi verilmektedir. Esnek ödeme seçenekleriyle 3 aydan 3 aya ve ya 6 aydan 6 aya ödeme tablosu oluşturabilirsiniz. Bu bankadan uygun faizle küçükbaş hayvan kredisi almak istiyorsanız en yakın İş Bankası şubesine giderek başvuru yapabilir ve krediler hakkında bilgi alabilirsiniz.
 • Garanti Bankası Küçükbaş Hayvan Kredisi: Garanti Bankası da süt hayvanı ve besicilik ile ilgili krediler vermektedir. IPARD program desteği ile birlikte kullanılan bu destek krediler 60 ay vadeli olarak verilmektedir. Bu kredilerde yıldan yıla ödeme yapabilir ve kolay bir şekilde başvurunuzu yapabilirsiniz. Bunun için en yakın Garanti Bankasına gitmeniz gerekir.
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR:  5 Yıl Geri Ödemesiz Hayvancılık Kredisi 2019

Tüzel Kişilerden İstenilen Belgeler Nelerdir?

Başvuru için bankaya gittiğinizde tüzel kişiler aşağıdaki evrakları bankaya vermeleri gerekmektedir. İşte istenilen evraklar şunlardır.

 • Çiftçi Belgesi (ÇKS Belgesi)
 • Oda Kayıt Belgesi
 • Vergi Levhası
 • Ticaret Sicil Gazetesi (Tüzel kişilik sözleşmesinin yayınlandığı)
 • Tüzel kişilerin ve yetkililerin noter onaylı imza sirküleri
 • Son 3 yıla ait bilançolar
 • İşletmeyi teşvik edecek belgeler ( Tapu belgesi, Kira kontratı gibi)
 • Krediye karşılık gösterilecek teminatlara ait belgeler

Tarım Kredi Kooperatifi Hayvancılık Hibe Kredileri

Düşüklü faizli verilen bu destek kredileri 48 ay vade ile sınırlıdır. Her yıl yayımlanan bakanlar kuruluna göre uygun olan çiftçiler faiz indirimli olarak kredi başvurularını yapabilirler. Eğer faiz indirimli kredi kullanmak istiyorsanız bakanlar kurulu şartlarına uygun olmanız gerekmektedir. Bu kredilerde hasat dönemine uygun ödeme kolaylıkları sağlanmaktadır. Başvurunuzu yaptıktan sonra sizden kefil, ek belge ve kredi limiti istenebilir.

2019 yılı anaç koyun ve keçi destekleri için belirtilen şartlara uygun olmanız gerekir. 15 ay ile 90 ay arasında olan anaç koyunlar için hayvan başına 25 Lira destek verilmektedir.

300 Koyun Hibe Desteği 2019 Yılında Olacak mı?

2018 yılında verilmeye başlanan ve genç çiftçilere teşvik olarak verilen 300 koyun hibe desteği 2019 yılında da verilmesi beklenmektedir. Eğer sizde 300 koyun hibe desteği almak istiyorsanız bir takım şartlara uygun olmanız gerekir. Başvuru yapacak kişinin cinsiyeti ve yaşı önemli kriterler arasında olmalıdır. Ayrıca yetiştiricilik yapacağınız yerin bir mera alanı (otlak alan) olması gerekmektedir. Aynı zamanda da kaba yem üretmeye el verişli olması lazımdır. Bu şartlar dışında hayvan bakımı için ayrı bir barınağın olması ve halen küçükbaş hayvancılık ile uğraşıyor olmanız gerekmektedir.

Yukarıda sizlere Küçükbaş hayvan kredisi hakkında bilgiler verdik. Sizde eğer uygun faizlerle kredi almak istiyorsanız verdiğimiz bankaların banka şubelerine direk giderek başvuru yapmalısınız. İnternet ve SMS üzerinden yapılan başvurular genellikle olumsuz sonuçlanmaktadır. Ayrıca bir önceki yazımız olan Tarım Aletleri Kredisi 2019 makalemizi de okuyarak bu tarz krediler ile ilgili bilgi alabilirsiniz.Bir Cevap Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Doldurulması zorunlu alanlar işaretlendi *