Odeabank Güncel EFT Saatleri
15 Ara, 2018 17:49 tarihinde eklendi

Odeabank Güncel EFT Saatleri

Odeabank Güncel EFT Saatleri

Odeabank aracılığı ile para transferi yapmak istiyorsanız EFT ve HAVALE işlemlerini uygulayarak yapmanız gerekmektedir. Sizde Odeabank müşterisiyseniz EFT işlemlerinizi eft saatleri içersin de yapmanız gerekir.Son zamanlarda birçok kişinin tavsiye ettiği bu banka özellikle mevduat ürünlerinde oldukça tercih edilmektedir. Sizde bu bankanın müşterisiyseniz para transferi yapmak için EFT saatlerini bilmeniz gerekmektedir. Bugün sizlere Odeabank EFT saatleri hakkında bilgi verirken ayrıca EFT ile Havale arasındaki farklardan da bahsedeceğiz. Yazımızı okuyarak EFT işlemleri hakkında bilgi sahibi olabilirsiniz. İşte detaylar:

Odeabank EFT Saatleri

Odeabank’tan başka bir bankaya para transferi yapmak istiyorsanız EFT işlemi yapmalısınız. Müşterilerin en çok karıştırdıkları konulardan bir tanesi de Havale ve EFT işlemleridir. EFT Bir bankadan başka bir bankaya yapılan para transferidir. Havale işlemi ise bir bankadan aynı bankanın başka bir hesabına gönderilen para transferidir. Havale işlemlerini 7 gün 24 saat yapabilirsiniz ama EFT işlemlerini sadece bankanın belirlediği saatler içersin de ve mesai günlerinde yapabilirsiniz. Bunun sebebi ise EFT işlemlerinin merkez bankası onayından geçmesidir. Bu yüzden merkez bankasının kapalı olduğu zamanlarda EFT işlemlerini yapamazsınız. Merkez bankası hafta sonları ve özel tatil olunduğu zaman kapalı olduğundan EFT işlemlerini sadece bankaların açık olduğu zamanlarda yapabilirsiniz.Odeabank’ta EFT saatleri ise sabah 09-00 ile akşam üzeri 17-00 arasında yapılmaktadır. Bu saatler arasında yaptığınız EFT işlemleri 10-15 dakika içersin de karşı tarafın hesabına geçmektedir. Eğer bu süre içersin de paranız karşı tarafa ulaşmadıysa hemen Odeabank Müşteri hizmetleri telefonu arayarak EFT’niz hakkında bilgi alabilirsiniz. Eğer EFT’niz işleme geçmediyse iptal ettirebilirsiniz. Odeabank’tan havale işlemlerinizi yaptığınızda ise anında karşı tarafın hesabına geçmektedir. Tüm sorunlarınız için Odeabank müşteri hizmetleri 444 8 444 numaralı telefonu arayabilirsiniz.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR:  Fibabanka Güncel EFT Saatleri ve Bilgileri
TIKLA ARA : 444 8 444

Odeabank EFT Nasıl Yapılır?

Öncelikle yukarıda da söylediğimiz gibi Odeabank’tan başka bir bankaya para transferi yapmak istiyorsanız EFT yapmanız gerekmektedir. Odeabank’tan örneğin iş bankasına para gönderecekseniz bu işlem geçerlidir. Ama eğer kendi banka dahilinde başka bir hesap numarasına para gönderecekseniz bu Havale işlemiyle olmaktadır. Havale işlemini istediğiniz zaman yapabilirsiniz. EFT işlemini yaparken dikkat etmeniz gereken bir takım kurallar vardır.Öncelikle para göndereceğiniz kişinin IBAN numarasını eksiksiz bir şekilde almanız gerekmektedir.  Ayrıca IBAN numarası sahibinin adı soyadını da eksiksiz bir şekilde almalısınız. Bu bilgilerden herhangi biri eksik olursa EFT’niz gitmeyebilir ve işleminiz iptal olabilir. Bu sebeple EFT işlemlerinizi yapmadan önce hesap bilgilerini kontrol etmelisiniz ve teyit etmelisiniz.

Odeabank’tan EFT işlemini mobil şubeden, internet bankacılığından,ATM’lerden, Telefon bankacılığından ve banka şubelerinden kolayca yapabilirsiniz. Yalnız az ücretli komisyon ödemek istiyorsanız EFT işlemlerinizi mobil şube ve ya internet bankacılığından yapabilirsiniz. Diğer bankanın belirlediği yerlerden yaparsanız yüksek komisyon ödeyebilirsiniz.Bir Cevap Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Doldurulması zorunlu alanlar işaretlendi *