Ödeme Ertelemeli Kredi Veren Bankalar 2019
24 Kas, 2018 16:15 tarihinde eklendi

Ödeme Ertelemeli Kredi Veren Bankalar 2019

Ödeme Ertelemeli Kredi Veren Bankalar 2019

Bankalar kredi kampanyalarını yaparken bazı avantajlarla karşımıza çıkmaktadırlar. Kredi başvurusunu yapıp kredinizi kullandıktan sonra kredi taksidinizi ödeme ertelemeli yaparak 3 veya 6 ay erteleyerek ödemeye başlayabilir ve rahat bir nefes alabilirsiniz. Çünkü bankalardan kredi aldığımızda hemen 1 ay sonrası ödemeye başlayacağımızdan ilk taksit ödemelerinizde sıkıntı yaşayabilirsiniz. Bunun için ödeme ertelemeli kredi veren bankaların hangileri olduğunu öğrenerek ertelemeli kredi kampanyalarından yararlanabilirsiniz. Bugünkü yazımızda size ertelemeli kredi veren bankalar hangileridir onları araştırdık. Bu şekilde bu kredi türünün avantajı ve dezavantajlarını yazımızı okuyarak öğrenebilirsiniz.

Ödeme Ertelemeli Kredi Nedir?

Kredi ödemenizi eğer erteleyerek ödemek istiyorsanız bu kredi türünü seçebilirsiniz. Ertelemeli kredi adında anlaşıldığı gibi sizin kredi ödemenizi 3 ay sonraya erteleyen bir kredi şeklidir. Bazı bankalar anlaşmalarına göre 6 ay da yapabiliyorlar ama genelde bireysel müşterilere 3 ay sonrasına erteleme yapılmaktadır. 3 ay ertelediğiniz kredi ödemenize kadar maddi gücünüzü rahatlatabilir ve kredi ödemelerinizi iyi bir şekilde yapmanıza fırsat verebilirsiniz. Bu krediden yararlanmak için bankaların bu kredi türüne göre kampanya yaptıklarını araştırmanız gerekmektedir.

Avantajları ve Dezavantajları Nelerdir?

Ödeme ertelemeli kredi istiyorsanız avantajları ve dezavantajları hakkında bilgi sahibi olmalısınız. Bu kredinin en önemli avantajı kredi taksidinizi hemen diğer ay ödemeye başlamamanızdır. 3 ay erteleyerek kredi ödemenize kadar rahat bir nefes alabilirsiniz. Bu şekilde ödeyeceğiniz borçları daha planlı bir şekilde ödeme kolaylığı sağlayabilirsiniz. Bu kredinin avantajı kadar da dezavantajları da vardır. Öncelikle ertelemeli kredi istiyorsanız kredi maliyeti ve faiz oranlarında değişiklik olacaktır. 3 ay ertelediğinizi var sayarsak bu süre içersin de kredi faizi işlemeye devam edecektir. 3 ay ertelemeli 36 ay kredi aldığınızda bu size 39 aya gelecek ve 39 aylık faiz işlenecektir. Bu kredilerde bazı bankalar ilk taksitte bu farkı alırken bazı bankalar ise tüm taksitlere eşit miktarda bölerek almaktadırlar. Bunun için kredi alacağınız bankayla kredinin detaylarını öğrenerek bu sorunu çözebilirsiniz.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR:  Ziraat Bankası Müşteri Hizmetleri Direk Bağlanma Yöntemi


Ödeme Ertelemeli Kredi Veren Bankalar 

Ülkemizde çok olmasa da bu kredi kampanyasını yapan bir çok banka vardır. Ertelemeli kredi veren bankalar hangileri olduğunu aşağıda sizlere verdik. Sizde bu bankalara kredi başvuruları yaparak kredinizin onaylanmasından sonra ertelemeli kredinizi kullanabilirsiniz. Maliyetleri yüksek olsa da bir çok müşterinin tercih ettiği bir kredi türüdür. İşte şimdi sizlere ertelemeli kredi veren bankalar listesi:

QNB Finansbank Ertelemeli Kredi 

Bu bankadan kredi başvurunuzu hızlı bir şekilde yapabilirsiniz. Eğer kredi notunuz ve banka siciliniz güzelse bu bankadan kredi başvurusunu oturduğunuz yerden yapabilirsiniz. SMS kredi seçeneği ile 5030’a TC kimlik numaranızı göndererek kredi başvurunuzu gerçekleştirebilirsiniz. Eğer krediniz onaylanırsa banka şubesine giderek ödeme ertelemeli kredi istediğinizi söylerseniz banka personeli size yardımcı olacaktır. Bu bankadan en fazla 3 ay ertelemeli kredi alabilirsiniz.

ING Bank Ertelemeli Kredi 

3 ay ertelemeli düşük faizli kredi istiyorsanız ING Bank’tan kredi başvurusu yapabilirsiniz. www.ingbank.com.tr sitesinden kolayca başvuru yapabilir ve onaylanan kredinizi 3 ay ertelemeli şekilde kullanabilirsiniz. Kredi kullanabilmeniz için onaylandıktan sonra banka şubesine giderek kullandırım yapılmalıdır. Kullanmadan önce ertelemeli kredi istediğinizi bankaya belirtmelisiniz.

TEB Ertelemeli Kredi 

Bir diğer ve en çok tercih edilen bankalardan biride TEB’tir. Bu banka ihtiyaç kredilerinde 3 ay, taşıt kredilerinde ise 6 ay ertelemeli faiz imkanı sunmaktadır. Sizde bu bankadan başvuru yapmak istiyorsanız evraklarınızla birlikte en yakın TEB şubesine giderek direk başvuru yapabilirsiniz. Başvuru esnasında muhakkak kredi ertelemeli istediğinizi söyleyiniz.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR:  3 ve 6 Ay Ertelemeli Kredi Veren Bankalar

Yukarıda sizlere en çok tercih edilen 3 bankadan bahsettik. Ayrıca Vakıfbank, A Bank, İş Bankası ve Garanti bankasından da ödeme ertelemeli kredi alabilirsiniz. Yalnız bu bankalardan kredi başvurusu yapmadan önce banka politikalarına uygun bir kredi sicilinizin ve kredi notunuzun olduğunu bilmelisiniz. Düşük kredi notu olan kişilerin kredi başvuruları olumsuz sonuçlanır. Eğer sizde başvurunuzun olumsuz sonuçlanmasını istemiyorsanız önceden kredi notunuzu  öğrenebilir ve notunuza göre başvuru yapabilirsiniz. Bir Cevap Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Doldurulması zorunlu alanlar işaretlendi *