Özürlü Maaşına Kredi Veren Bankalar (2018-2019)
24 Şub, 2019 21:18 tarihinde eklendi

Özürlü Maaşına Kredi Veren Bankalar (2018-2019)

Özürlü Maaşına Kredi Veren Bankalar (2018-2019)

Özürlüler için sunulan hizmetler son zamanlarda devletimiz tarafından çoğalmış bulunmaktadır. Engelli vatandaşlarımızın daha rahat bir hayat sürdürebilmeleri için çalışmalar yapan hükümet, bankaların da kredi vererek yardımcı olmalarını sağlamıştır. Kamu ve katılım bankalarının engelliler için kredi verdiğini bilmekteyiz. Yalnız bu kredilerden ve yardımlardan yararlanmak istiyorsanız Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olmanız gerekmektedir.

Engellilere Kredi Veren Bankalar

Engelli kredi alabilmeniz için T.C vatandaşı olmanız, 18 yaşından büyük olmanız ve banka kredi notunuzun banka politikasına uygun olmanız gerekir. Yaptığınız harcamalar, aldığınız maaş ve gelir düzeyinizde kredi almanız için etken olmaktadır. Kredi başvurusu yaptığınızda banka sizi istihbarata sokacak ve kredi alabilir durumunuzu araştıracaktır. Engellilere kredi veren bankaları araştırdığınızda ilk önce size en kolay yollarla kredi alabileceğiniz bankalara bakmanız gerekmektedir. Bunlar devlet bankası olan Vakıfbank, Ziraat Bankası ve Halk Bank’tır. Bu bankalar engelli kredi verebilen en sağlam bankalardır. Bu bankalar haricinde diğer bankaları da size yazımızda belirteceğiz. Bankaların engelliler için kampanyalarını sitemizden ve ya bankaların resmi internet sitelerinden araştırabilir ve bu konular hakkında detaylı bilgi alabilirsiniz.

Engelli kredi veren diğer özel bankalara geldiğimizde öncelik QNB Finansbank ve Yapı Kredi bankası olmaktadır. Engelli vatandaşların sosyal hayat içersinde yer almaları için ekonomik anlamda da güçlü olmaları için yapılan bu kampanyalarla bir çok engelli vatandaşımız kredi alarak ihtiyaçlarını gidermişlerdir. Engelliler için kredi başvurusu bulunduğunuz zaman engellilik durumunuz, yaşınız ve gelir seviyenize göre vade ile faiz oranı uygulanmaktadır. Engellilerin gelirleri devlet destekli olduğu için bankalar bu krediyi verirken fazla araştırmaya girmez. Çünkü bankalar biliyordur ki bu para hiç bir zaman kesilmeyecektir. Engelli maaşınıza göre kredi veren bankalardan bir kaçı ise Türkiye Cumhuriyeti Ziraat Bankası A.Ş , Şekerbank T.A.Ş, Türkiye, Garanti Bankası A.Ş, Q.N.B Finansbank A.Ş, Denizbank A.Ş, T.C Halk Bankası A.Ş, Türkiye Vakıflar Bankası T.A.O, Yapı ve Kredi Bankası A.Ş, Türk Ekonomi Bankası A.Ş, Akbank T.A.Ş ve Aktifbank’tır.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR:  Kredi Notu Düşükler İçin Kredi Veren Bankalar 2019


2022 Engelli Maaşı Nedir?

2022 engelli maaşı, engel durumunun %40 ve daha üstü engel durumlarında bağlanan maaştır. Bunu kanıtlamak için hastaneden alınan engellilik oranı adı altında rapor almanız gerekmektedir. 2022 engelli raporu almanız için 16 yaşından büyük olmanız gerekir. Ayrıca engelli maaşı almak için aynı zamanda 1 kişi başına denk gelen tutar asgari ücretin 3’de 1’i olması gerekir.

Engelli Kredisi Şartları

Bu Krediye Başvurmak için muhakkak kendinize ait bir gelirin olması gerekir. Engelli maaşı haricinde çalışıyorsanız ve ya başka bir geliriniz var ise bunları da bankaya belirterek kredi alabilirsiniz. Engelli kredisi almak için en büyük şart tabi ki daha önceki banka çalışmalarınızdan oluşan kredi notudur. Kredi ve ya Kredi kartı alan müşteriler için öncelik sorgu kredi notudur. Ayrıca maaşınız da hiç bir haciz olmaması gerekir. Zihinsel engelliler için kredi alma süreci maalesef olumsuz bir durumdur. Ayrıca ölüm süreci raporu almış kimselerin engelli kredi almaları imkansızdır.

Engelliler Taşıt Kredisi Alabilirler mi?

Engelliler için taşıt kredisi veren bazı bankalar vardır. Bu bankalar özellikle kamu bankaları olan Ziraat Bankası, Vakıfbank ve Halkbanktır. Bu bankalara geliriniz yettiği düzeyde taşıt kredisi başvurusu yapabilirsiniz. Bu bankalardan kredi almadan önce karşılaştırma yapınız. Size en uygun bankayı bulduktan sonra kredi başvurunuzu tamamlayınız. Eğer engelli maaşı dışında başka bir geliriniz var ise bunları da muhakkak belirtmeniz gerekir. Sadece engelli maaşı sizin alacağınız taşıt kredisini karşılamayabilir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR:  Ziraat Bankası TOKİ Kredisi 2019

PTT Üzerinden Engelli Maaşına Kredi

Engelli maaşınızı PTT üzerinden aldığınız zaman, kredi almanız için size çok kolay başvuru yöntemi sunmaktadırlar. İsterseniz internet üzerinden n-kolay kredisine başvuru yapabilir, isterseniz de başvurunuzu istediğiniz PTT şubesinden yapabilirsiniz. Anında istediğiniz miktarda kredi alabilirsiniz. PTT kredisine başvururken kredi notunuz düşük olsa bile bu krediden yararlanabilirsiniz.Bir Cevap Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Doldurulması zorunlu alanlar işaretlendi *

Yapılan Yorumlar

  1. AHMET

    Zaten her yan geliri olan her banka veriyor benim surekli %40 raporum var sadece engelli maasi aliyorum hic bir bankada kredi vermiyor sartlara bakarak burda hareket edersek herkez alir kredi

    • access_time 8 Oca 2019, 11:38
    • Cevapla