Pilotluk Kredisi Ve Pilot Kursu Ücretleri Hakkında Bilgiler
29 Oca, 2019 9:43 tarihinde eklendi

Pilotluk Kredisi Ve Pilot Kursu Ücretleri Hakkında Bilgiler

Pilotluk Kredisi Ve Pilot Kursu Ücretleri Hakkında Bilgiler

Son yıllarda epeyce bir artış gösteren uçak firmaları nedeniyle pilot ihtiyacı da bir o kadar artmaktadır. Böyle bir imkan olduğu için bankalar da bu sistemden faydalanarak pilotluk kredisi adı altında pilot olmak isteyenler için bir çok kredi çeşidi sunmaktadır. Pilotluk Kredisi adında verilen bu krediler, pilot olmak isteyen kişiler için cazip fırsatlar sunmaktadır. Eğer sizde pilot olmak istiyor ve pilotluk kredisi almak istiyorsanız yazımızın devamını okuyup bu konu hakkında bilgi alabilirsiniz. Yazımızda ayrıca pilot kursu ücretlerini de öğrenebilir size uygun kursu tercih edebilirsiniz.

Pilot Kredisi Nedir?

Pilot olmak isteyen kişilerin bankalar aracılığı ile kurs ücretlerini ödemeleri için verilen kredi çeşididir. Sizde pilot olmak istiyorsanız hizmet alacağınız kurumdan alacağınız fiyatlandırma ile bankalar aracılığı ile pilot kredisine başvuru yapabilirsiniz. Pilot olmak isteyen kişilerin kursa katılması için şartları vardır. Bu şartlarda adayların 17 yaşını doldurmuş olması, 35 yaşından gün almamış olması ve en az lise mezunu olmaları gerekmektedir. Pilot maaşlarının yaklaşık en az 5000 lira olduğunu pek çok kişi bilmektedir. Günümüzde asgari ücretle çalışmanında zorluğu bilen kişilerin daha cazip gelen işlere yelken açtıklarını görebilmekteyiz. Bu mesleklerden en önemlisi de pilotluk mesleğidir. Sizde pilot olup hem hayalinizi gerçekleştirebilir hem de güzel maaşlı bir meslek sahibi olabilirsiniz.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR:  Yapı Kredi Kredi Başvuru Sonucu Öğrenme İşlemi

Yalnız pilot olmak için alınacak kursların yüksek kurs ücretlerinden de haberdar olmasını isteriz. Bu sebeple aşağıda verdiğimiz yazımızda sizi kurs ücretleri hakkında bilgilendireceğiz.

Pilot Kursu Ücretleri Ne Kadar?

Pilot kursu herkesin gidebileceği bir kurs değildir. Özellikle maddi sıkıntıda olan kişilerin bu kursları tercih etmeleri çok zordur. Çünkü pilot kurslarının ücreti yaklaşık 50 bin Euro civarındadır. Bu krediyi de banka kredisi tarafından ödendiğini düşünürseniz çok yüksek limitli bir kredi ödemesi ile karşılaşacağınızı söylemek isteriz. Tabi bu kursu alacağınız kuruma göre kurs ücreti de değişebilir. Biz ortalama olarak fiyat vererek bu fiyatların daha yükseğe çıkacağını da söylemek isteriz.Pilot olmak isteyen adayların ingilizce bilmeleri ve üniversite mezunu olmaları daha çabuk iş bulabilme potansiyeline sahiptir. Pilot eğitimi için lise mezunu olmanız yeterlidir. 24 ay gibi uzun bir süre pilot kursunda eğitim aldıktan sonra mülakat dönemini başarıyla tamamlayan adaylar pilot olmaya hak kazanacaktır.

Pilot Kredisi Veren Bankalar 

Bankalar pilot olmak isteyen adaylara ve ya ebeveynlerine kredi hizmeti vermektedir. Bu kredinin diğer ihtiyaç kredilerinden ayıran bir çok yolu vardır. Özellikle kurstan sonra pilot olabilme olasılığı olduğu için ilk 24 ay boyunca düşük taksit miktarları ile müşterileri sıkmadan ödeme tablosu oluşturmuşlardır. Bu krediyi 72 ay gibi bir süreye yayan bankalardan pilotluk kredisi alarak pilot kurslarına kayıt olabilirsiniz. Bu bankaların en çok tercih edileni ise Denizbank ve Akbank olmuştur. Eğitim alacağınız kurslarında kendilerine özel anlaştığı bankalar olabilmektedir. Denizbank üzerinden pilot kredisi alırsanız ilk sene kredinin sadece %5’lik kısmını ödeten banka diğer 54 ayda ise %95’lik kısmı taksitler halinde bölerek isteyebilmektedir. Akbank’ta bu kredi benzerinde bir kampanya yapmıştır.
İş Garantili kurslardan biri olan Atlas Jet Pilotluk kursuna kayıt olarak hem hayalinizi gerçekleştirebilir hem de yüksek maaşlı bir meslek sahibi olabilirsiniz. Atlas Jet Pilotluk kursunun anlaşmalı olduğu bankalar şunlardır.
  • ICBC Bakırköy Şubesi
  • Denizbank Florya Şubesi
  • Denizbank Karaköy Şubesi
  • Denizbank Bahçeşehir Şubesi
  • Burganbank Yeşilyurt Şubesi
  • TEB Avcılar E-5 Şubesi
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR:  Şekerbank Müşteri Hizmetlerine Direk Bağlanma Yöntemi

Bu banka şubelerine giderek kredi başvurusu ve detayları hakkında bilgi alabilir, uygun bulunması durumunda da kredinizi kullanabilirsiniz.

Yukarıda sizlere pilot kredisi hakkında bilgiler verdik. Sizde verdiğimiz bilgilerle kredi başvurusunu yapabilir ve hayalini kurduğunuz pilotluk mesleğine ulaşabilirsiniz. Ayrıca sayfamızda bulunan bir diğer konumuz olan İpotek Karşılığı Kredi Çekmek İstiyorum makalesini de okuyarak bu konu hakkında bilgi alabilirsiniz.Bir Cevap Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Doldurulması zorunlu alanlar işaretlendi *