Tarım Aletleri Kredisi 2019 (Çiftçi Kredisi)
25 Haz, 2019 12:21 tarihinde eklendi

Tarım Aletleri Kredisi 2019 (Çiftçi Kredisi)

Tarım Aletleri Kredisi 2019 (Çiftçi Kredisi)

Çiftçiye ekipman desteği veren bankalar tarım aletleri kredisi vererek çiftçilerimize destek olmaktadır. Tarım aletleri olmadan tarımla uğraşmak mümkün değildir. Bu yüzden tarım aletleri alamayan çiftçilerin bankalar kredi vererek destek olmaktadır. Bugün sizlere tarım aletleri kredisi hakkında bilgiler vereceğiz. Sizde yazımızı okuyarak daha detaylı bilgi alabilirsiniz. Ayrıca bir önceki konumuz olan Denizbank çiftçi kredisi yazımızı okuyarak da detaylı bilgi alabilirsiniz. Şimdi sizler için hazırladığımız yazımıza geçelim.

Tarım Aletleri Kredisi Veren Bankalar

Tarım aletleri almak istiyorsunuz ve nakit sıkıntınız yüzünden alamıyorsanız bankaların kampanyalarına başvuru yapabilirsiniz. Tarım kredisi alabilmeniz içinde bankaların uyguladığı politikaya uymanız gerekmektedir. Tarım kredisi nasıl alınır yazımızı okuyarak da bilgi alabilirsiniz. Şimdi sizlere en çok tercih edilen bankalar ve kredi çeşitleri hakkında bilgiler vereceğiz. En çok tercih edilen bankalar şunlardır.

  • Ziraat Bankası
  • İş Bankası
  • Şeker Bank
  • Deniz Bank
  • Garanti Bankası
  • Vakıfbank

Bu bankalar devamlı çiftçiye uygun krediler verdikleri gibi ayrıca tarım aletleri kredisi de vermektedirler. Bu bankalara başvuru yapacaksınız direk banka şubesine giderek başvuru yapmanızı öneririz.

Ziraat Bankası Tarım Aletleri Kredisi

Kamu bankalarımızdan olan Ziraat Bankası çiftçinin de en çok tercih ettiği bankalardan birisidir. Tarım aletleri kredisi haricinde bir çok kredi çeşidi ile çiftçinin yanındadır. Tarım kredileri içeriği oldukça fazladır. Tarım aletleri haricinde yem kredisi, canlı hayvan kredisi, hayvan barınağı kredisi bir çok kredi çeşidi de vardır. Bu kredinin kullanım şartları ise şu şekildedir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR:  Kobilere İpotek Karşılığı Kredi QNB Finansbank'ta (1 Milyon TL)

Krediyi Kullanım Şartları: Tarım aletlerinin hepsine değil alacağınız aletlerin %75’ine kredi kullanabilirsiniz. Bu krediye başvuru yapacak çiftçinin ÇKS Belgesi alması gerekmektedir. Eğer ipotekli kredi kullanacaksa bu ipoteğin tapu fotokopilerinin bankaya verilmesi gerekir. Ayrıca kredi kullanacak kişinin 18 yaşından büyün ve banka sicilinde bir sıkıntı olmaması gerekir.

Ziraat Bankası sadece sıfır olan tarım aletlerine değil ikinci el tarım aletlerini de kredi vermektedir. Bu kredilerle ilgili faiz oranları hakkında bilgi almak istiyorsanız en yakın Ziraat Bankası şubesine gitmenizi öneririz. Daha detaylı bilgili ve size uygun faiz oranlarını sadece şubelerde öğrenebilirsiniz.Şekerbank Makine Ekipman Alım Kredisi

Şekerbank makine ekipman alım kredisinde en çok tercih edilen bankalardan biridir. Ziraat bankası kadar olmasa da bir onun kadar kredi veren bu banka çiftçilere uygun faiz oranlarıyla kredi vermektedir. Şekerbank’tan tarım aletleri kredisi alacağınızda satın alacağınız aletlerin %75’ine kadar kredi kullanabilirsiniz. Bu kredi sadece yeni alınacak krediler için verilmektedir. Eğer ikinci el için kredi almak istiyorsanız Ziraat Bankasına başvuru yapabilirsiniz. Şekerbank ayrıca aşağıdaki aletlere kredi vermektedir.

Kredi Verilen Tarım Aletleri: Gübre Makinesi, Pnömik ekim makinesi, Mibzer, Kultivatör, Sulama makinesi, Çeltik kurutma makinesi, ilaçlama makinesi, Biçerdöver, Balya makinesi, Dip kazan, Goble, Pulluk, Ot biçme makinesi, pancar hasat makinesi

Bu verdiğimiz makinelere kredi alabilir ve aldığınız Şekerbank çiftçi kredisini 60 ay vadeye kadar da kullanabilirsiniz. Ayrıca senede bir defa toplu ödeme yapma imkanı da vardır.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR:  Denizbank Çiftçi Kredisi Başvuru Ve Şartları 2019

İş Bankası Çiftçiye Ekipman Kredisi

İş Bankası da traktör almak isteyenler olsun, biçerdöver, pulluk ve diğer aletlerinizin alımında olsun çiftçinin yanında olup kredi imkanı sağlamaktadır. Traktör kredisi almak isterseniz ister 2. El isterseniz de sıfır km traktörlerde kullanabilir ve ödemesini hasat zamanında yapabilirsiniz. 48 Ay vade ile çiftçi kredisi veren bu bankadan daha detaylı ve başvuru için en yakın İş Bankasına gitmeniz gerekmektedir.

Denizbank Ekipman Kredisi

Denizbank’ta çiftçinin yanında olup bir çok kredi çeşidi ile hizmet vermektedir. 60 ay vadeye kadar kredi imkanı sağlayan bu bankadan tarım aletleri kredisi ve traktör kredisi kullanabilirsiniz. Alacağınız araç bedelinin %75’ine kadar kredi kullandıran bu banka sıfır ve ya ikinci el araçlar içinde kullanabilirsiniz. Denizbank faiz oranları için banka şubelerine gidebilirsiniz.

Yukarıda size tarım aletleri kredisi hakkında bilgiler verdik. Eğer sizde bu bankaların dışında Garanti Bankası ve Vakıfbank’tan da kredi almak istiyorsanız size en yakın banka şubesine giderek tüm krediler hakkında bilgi alabilirsiniz. Ayrıca devlet desteği ile de çiftçiye 30.000 TL hibe ile kredi verilecektir. Bu krediden yararlanmak için 18 yaşını doldurmanız ve 41 yaşından küçük olmanız gerekmektedir. Genç çiftçilere verilen bu hibe desteği içinde sitemizi ziyaret edebilirsiniz. Daha önceki konularımızdan olan Kobilere ipotek karşılığı 1 milyon kredi yazımızı da okuyabilirsiniz.Bir Cevap Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Doldurulması zorunlu alanlar işaretlendi *