Tavuk Çiftliği Kurma Kredisi 2019 (Devlet Destekli)
10 Mar, 2019 10:48 tarihinde eklendi

Tavuk Çiftliği Kurma Kredisi 2019 (Devlet Destekli)

Tavuk Çiftliği Kurma Kredisi 2019 (Devlet Destekli)

Tavuk Çiftliği Kurmak için kredi almak isteyen vatadaşlarımız için bu yazımızı sizinle paylaşıyoruz. Tavuk çiftliği kurma kredisi adı altında bu kredinin tüm detaylarını ve başvuru aşaması ile başvuru şartlarını yazımızda bulabilirsiniz. Eğer devlet destekli tavuk çiftliği kurmak istiyorsanız hibe kredilere başvurunuzu yapabiliyorsunuz. Devlet destekli krediler de tavuk çiftliği kurmak isteyen vatandaşlarımıza da destekler verilmektedir.

Tavuk Çiftliği Kurma Kredisi 2019

Eğer tavuk çiftliği kurmak istiyorsanız ve nakit sıkıntınız varsa devlet destekli kredilere başvuru yaparak bu hayalinizi gerçekleştirebilirsiniz. Devlet tarım ve hayvancılık desteklemek için pek çok kredi çeşitleri vermektedir. Eğer sizde tavukçuluk alanında girişimde bulunmak isterseniz bu kredilere başvuru yapabilirsiniz. Bu alanda hizmet verecek olan girişimciler ise tavuk çiftliği masraflarının ne kadar olacağını merak etmektedirler. Bu durumda başvuruda bulunmadan önce ne kadar masraf giderleriniz var nasıl bir iş planı uygulayacaksınız bunların sunumunu iyi yapmanız gerekmektedir.

Ziraat Bankası tarafından verilen devlet destekli çiftçi kredileri, tavuk çiftliği açmak isteyenlere de hizmet vermektedir. Ziraat Bankası tavuk çiftliği kredisi olarak başvuru yapacağınız bu krediye en yakın banka şubesinden evraklarınız ile birlikte başvuru yapmanız gerekecektir.

Tavuk Çiftliği Kurma Kredisi Başvuru Şartları

Devletin verdiği tüm destek kredilerinde olduğu gibi tavuk çiftliği destek kredisinde de bazı şartlara uygun müşteri olmanız gerekmektedir. İşte bu gerekli ve olmazsa olmaz şartlar şunlardır.

 • ÇKS Belgesine sahip olmak veya üye değilseniz üyelik alarak kaydınızı tamamlamak. (ÇKS Belgesi Nasıl Alınır?)
 • Hayvancılık sistemine kayıtlı olmanız gerekmektedir.
 • Başvuru yapmadan önceki 3 yıl boyunca hayvancılık işiyle uğraşmış ve 3 yıllık hayvancılık belgesi olması gerekmektedir.
 • 3 Yıllık deneyime sahip olmayanlar ise hayvancılık okulu mezunu olması gerekmektedir.
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR:  Çiftçiye Hibe Destek 2019 (Müjde Verildi)


Tavuk Çiftliği Devlet Desteği 2019

Devletimiz tavuk çiftliği desteği almak isteyenlere 2019 yılında da desteklerini vereceklerini belirtmişlerdir. Bu desteklerin verilmesinde Ziraat Bankası banka aracısı olmuştur. Ödemelerinizi Ziraat Bankasından alacak ve buraya yatıracaksınız. Ziraat Bankası ile Tarım Bakanlığının ortak çalışmasından sonra verilen bu kredilerde 2 yıl ertelemeli olarak kullanabiliyorsunuz. 2 yıl ödeme ertelemeli olarak yapılan ödeme planlarını kendi istediğiniz gibi oluşturabiliyorsunuz. Bu sebepten dolayı tavuk çiftliği kurmak isteyen girişimcilerin yoğun ilgili bir şekilde bu krediye başvuru yaptığını söyleyebiliriz.

Tavuk çiftliği kredisi almak için çiftliğinizde bulunan hayvan sayısının devlet tarafından belirlendiğini söylemek isteriz. Devletin belirlediği hayvan sayısı şu şekildedir.

 • Damızlık yumurta tavuğu yetiştirmek için başvuru yapacaksanız en az 1000 adet tavuk olması gerekmektedir.
 • Hindi yetiştirmek isteyenler için ise 5000 adet sınır getirilmiştir.
 • Ördek veya Kaz yetiştirmek isteyenler 1000 adet sınır getirilmiştir.

Tavuk Çiftliği Kurma Kredisi 2019 için Gerekli Evraklar

Ziraat Bankası aracılığı ile tavuk çiftliği kredisi kurmak isteyenler gerekli şartları sağladıkları taktirde bankaya başvuru sırasında gerekli belgeleri götürmeniz gerekmektedir. Bu belgeler bankaların ve kredi şartları için istenilen belgelerdir.

 • ÇKS Belgesi
 • Teminat Belgesi
 • Kimlik Fotokopisi (Nüfus Cüzdanı)
 • Proje dosyası ve planlamasını gösteren belgeler
 • 3 Yıllık gelir durumunu gösteren belge

Bu şartlara uygun ve bu evraklara sahip iseniz Ziraat Bankasından kredi başvurusu yapabilirsiniz. Ziraat Bankası Çiftçi Kredisi 2019 adlı makalemizi okuyarak diğer kredi başvuruları hakkında da bilgi alabilirsiniz.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR:  Büyükbaş Hayvan Kredisi 2019 (Hibe Krediler)


Bir Cevap Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Doldurulması zorunlu alanlar işaretlendi *