TC Kimlik İle Bankadan Para Çekme İşlemi 2019
27 Ara, 2018 12:23 tarihinde eklendi

TC Kimlik İle Bankadan Para Çekme İşlemi 2019

TC Kimlik İle Bankadan Para Çekme İşlemi 2019

Bankalardan ve ATM’lerden para alabilmeniz için bazı uygulanan yöntemler vardır. Bankalar ve ATM’ler arasında ise para çekme farklılıkları vardır. Bugün sizlere TC Kimlik ile bankadan para çekilir mi ve ya TC Kimlik ile nasıl para çekebilirim bu konular hakkında bilgi vereceğiz. Bildiğiniz gibi bankalardan para çekmek için hesap sahibinin kimliği gerekmektedir. TC kimlik numaranızı ezbere de bilseniz bankalardan kimliğinizi göstermediğiniz sürece size para çekme işlemi yapmamaktadırlar. Teknolojide değişse, internet bankacılığı işlemleri de ne kadar gelişirse gelişsin TC kimlik ile bankadan para çekemezsiniz. Eğer sadece TC kimlik ile kimliksiz bir şekilde para çekmek istiyorsanız ATM’ler üzerinden bu işlemi yapabilirsiniz. İşte şimdi sizlere bu konu hakkında bilgiler vereceğiz.

TC Kimlikle Para Çekme

Bir bankaya gittiniz ve gişeden TC kimlik numaranızı verip hesabımdan para çekmek istiyorum derseniz banka görevlisi işlem yapmamaktadır. Çünkü banka görevlisi hesap sahibinin sizin olup olmadıklarını bilmedikleri için bu işleme onay vermezler. Bu son derece doğru bir işlemdir. Ancak kimliksiz para çekmek istiyorsanız bankaların ATM’lerini tercih etmelisiniz. Kartınız dahil olmasa size para gönderen kişi sizin TC kimlik ve cep telefonunuza göre para gönderme işlemi yapabilir. Sizde kartsız işlem menüsünden cebe gelen havale işlemi yaparak paranızı çekebilirsiniz. Size para gönderecek kişiye cep telefonunuzu vermeniz yeterli olacaktır. ATM’lerden bazı banka firmaları TC kimlik bile istemeden sadece cep telefonunuza gelen şifre ile size para vermektedir. Size gönderilen şifreyi doğru yazarsanız paranızı sorunsuz bir şekilde hiç sorgu suale takılmadan çekebilirsiniz.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR:  Senetle Kredi ve ya Borç Para Veren Yerler 2019


Bankadan Kimliksiz Para Çekme

Bankalardan dediğimiz gibi kimliksiz bir şekilde para çekme işlemi yasal bir işlem değildir. Siz 10 TL bile olsa bankadan para çekerken muhakkak kimlik beyanı etmeniz gerekmektedir. Banka görevlisi ona göre işlem uygulayacak ve size ona göre para vereceklerdir. Yalnız ATM’lerden bu işlemi daha kolay yapabilirsiniz. Geçmiş dönemlerde ATM’lerden hesabınız olmasa para bile çekemiyordunuz. Yalnız Nisan 2018 tarihinde gelen yeni bir kararla bankalar internet bankacılığından cebe havale yaparak karşı tarafın cep telefonuna para gönderebiliyorlar. Para gönderilen kişide ATM’ye giderek kimliksiz ve TC kimlik numarasını yazmadan para çekebilirler.

Önemli Not: TC kimlik numaranızla ATM’lerden para çekmek istiyorsanız hiçbir banka hesabına ihtiyacınız yoktur. Banka hesabı olan kişi sizin cep numaranıza para ve şifre göndererek işlem yapabilir. Size gelen şifre ile bankaların ATM’lerine giderek gönderen kişinin cep numarasını, kendi cep numaranızı ve gönderilen tutarı girdikten sonra cep telefonunuza gelen şifreyi girip gönderilen parayı çekebilirsiniz. Bankalardan kesinlikle TC kimlik ile para çekemezsiniz. Eğer kimliğiniz kayıp ve acil paraya ihtiyacınız varsa bu durumdan faydalanabilirsiniz.Bir Cevap Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Doldurulması zorunlu alanlar işaretlendi *