TC Kimlik Numarası ile Kredi Notu Sorgulama
20 Mar, 2019 11:47 tarihinde eklendi

TC Kimlik Numarası ile Kredi Notu Sorgulama

TC Kimlik Numarası ile Kredi Notu Sorgulama

Tc Kimlik numarası ile kredi notu sorgulama yapılabilir mi? Sitemizde en çok sorulan sorulardan birini araştırarak sizlere sunmaktayız. Öncelikle kredi notunu nasıl öğreneceğimize bakmamız lazım. Kredi notu öğrenmek için kurumun resmi sitesinden yani findeks.com sitesinden öğrenebilirsiniz. Findeks.com sitesinden oturduğunuz yerden ufak bir ücret karşılığında öğrenebilirsiniz. Ayrıca kredi notunu bankalardan da öğrenmek mümkün. Bankanızın internet bankacılığından ve ya kredi başvurusu yaptığınız şube personelinden de kredi notunuzu öğrenebilirsiniz.

Kredi Notu, Kredi Kayıt Bürosu ve Merkez bankasının ortaklaşa yaptığı, kişinin banka performanslarına göre verilen puanlama sistemidir. Kişinin eski banka çalışmaları, yeni banka çalışmaları, kredileri ve kredi kartlarının hangi bankalarda olduğunu, borç miktarlarını ve ödeme tablolarını findeks.com sitesinden öğrenebilirsiniz. Findeks sitesi bu işlem için en uygun adrestir. Tc kimlik numaranızla cep telefonunuzu girerek bu bilgileri öğrenebilirsiniz.

Kredi Notu Öğrenme

Kredi notunuzu öğrenmenin tek yolu ana adresinden öğrenmektir. Findeks.com sitesi bu işlemler için resmi olarak kurulmuştur. Bu siteye girerek TC kimlik numaranız ve Cep telefonunuzla giriş yaparak bankalarla çalışmanızı, kredi notunuzu, kredi kartı limitlerinizi öğrenebilirsiniz. Eğer TC Kimlik numaranızı bilmiyorsanız bu işlemi yapamazsınız. O yüzden Kimliğiniz yanınızda olmasını öneririz.

Ücretlendirme

Kredi notunuzu öğrenmek için ücret ödemeniz gerekir. Çok ufak bir ücret karşılığında bunu gerçekleştirebilirsiniz. İster banka aracılığı ile ister findeks.com üzerinden yapın bu ücreti ödemeniz gerekmektedir. Ücretsiz kredi notu sorgulama yazan sitelere itibar etmemenizi öneririz. Çünkü bu işlem ücretlidir. Kredi Kayıt bürosu işlem ücretini almadan hiç bir şekilde kredi notunuzu size göstermez.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR:  Kredi Puanı Öğrenme


Kredi Notu öğrenmek için, öncelikle findeks.com sitesinden üyelik oluşturmanız gerekmektedir. İsterseniz burayı tıklayarak direk siteye gidebilirsiniz. Üyelik işlemleri için en önemlisi cep telefonu numaranızdır. Bu telefon numarasının sizin bankalara verdiğiniz telefon numarası olmasına özen gösteriniz. Telefon numaranızı girdikten sonra size bir sms gelecek ve bu sms de bir kod gelecektir. Bu kodu belli bir süre içinde size başvuru ekranınıza girmenizi isteyeceklerdir. Bu başvurunuzun doğrulanmasına yardımcı olacaktır. Cep Telefonunuzu doğruladıktan sonra çıkan sayfada kredi notu sekmesine ulaşarak kredi notunuzu öğrenebilirsiniz.

E-Devlet Kredi Notu Sorgulama 

Ücretsiz olarak hizmet veren e-devlet platformundan kolay bir şekilde kredi notu sorgulama işlemi yapabilirsiniz. Ayda 1 kere ücretsiz olarak yapılan bu işlemin nasıl yapıldığını merak ediyorsanız tıklayınız.

Not: Bazı bankalar internet bankacılığı aracılığı ile size ücret karşılığında kredi notunuzu öğrenmeniz için yardımcı olacaktır. Eğer öyle sorgu yapmak istiyorsanız, findeks.com sitesine girmenize gerek yoktur.

Yukarıda sizlere TC ile Kredi Sorgulama nasıl yapılır bunun hakkında bilgiler verdik. Eğer bu konu hakkında sormak istediğiniz bir şey varsa aşağıdaki yorum kısmına belirtmeniz yeterli olacaktır.Bir Cevap Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Doldurulması zorunlu alanlar işaretlendi *