TEB EFT Saatleri Güncel Bilgiler 2019
15 Mar, 2019 20:19 tarihinde eklendi

TEB EFT Saatleri Güncel Bilgiler 2019

TEB EFT Saatleri Güncel Bilgiler 2019

TEB Eft Saatleri ile mesai saatleri içersinde EFT işleminizi yapabilir ve para transferinizi gerçekleştirebilirsiniz. Türkiye’nin en çok tercih edilen bankası olan TEB, EFT Saatleri kaçta başlar ve ne zaman EFT yapabilirsiniz bunu sizler için araştırdık.

TEB EFT Saatleri 2019

TEB müşterisi iseniz para transferlerinizi TEB internet şubesinden hızlı ve güvenilir bir şekilde yapabilirsiniz. Yalnız yapacağınız EFT leri hızlı bir şekilde karşı tarafa transfer etmek istiyorsanız TEB EFT saatleri içersinde yapmanız gerekmektedir. EFT işlemi uzun adıyla Elektronik Fon Transfer’i demektir. Yani Bir bankadan başka bir bankaya yapılan para transferine EFT denir. Örneğin TEB ‘den Akbank’a yapacağınız para transferi EFT olarak işlem görür. EFT ile HAVALE‘yi karıştıran bir çok arkadaşımız vardır.

EFT bankadan bankaya HAVALE ise Aynı bankanın diğer başka hesabına yapılan para transferidir. Havale işlemlerinizi 7 gün 24 saat yapabilirsiniz. Yalnız EFT işlemlerini TEB EFT saatleri içersinde yapmanız gerekmektedir. TEB EFT Saatleri sabah 09.00 ile akşam üzeri 17.15 arasında yapılmaktadır. Hafta içi mesai saatleri içersinde bu saatler içinde yapacağınız EFT ‘ler 20 dakika içinde karşı tarafa transfer olacaktır. Hafta sonu için ve bankanın özel günlerde kapılı olduğunda bu saatler geçerli değildir.Bankanın kapalı olduğu bir vakit EFT işlemi yapabilirsiniz ama işleme mesai saatleri içersinde TEB EFT saatleri arasında işleme geçecektir. Cumartesi yapılan EFT işlemi , haftanın ilk günü eğer özel günler sebebi ile tatil değilse Pazartesi günü saat 09.00 ‘da gerçekleşecek en geç 09.20 ‘de karşı tarafın hesabında transfer gerçekleşecektir. EFT Saatlerinin sebebi ise bankalar EFT işlemlerinde Merkez Bankasından onay aldıkları için, Merkez bankasının açık olduğu saat dilimlerinde bu işlemi gerçekleştirilmektedir. Merkez bankasının kapalı olduğu ve tatil olduğu zamanlarda EFT işlemi yapılmaz.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR:  Odeabank Güncel EFT Saatleri

TEB EFT İşlemleri 2019

Teb EFT ve Havale işlemlerini 7 gün 24 saat TEB İnternet şubesi ve ya TEB Mobilden yapabilirsiniz. EFT işlemi yapabilmeniz için kişinin IBAN numarası ve IBAN Numarası sahibinin Adı Soyadı bilgileri yeterli olacaktır. Havale işlemlerinde ise sadece IBAN numarası ile para transferini gerçekleştirebilirsiniz. Saat 16.00’dan sonra yapılan EFT işlemleri GEÇ EFT olarak işlem görmektedir ve size ekstra masraf sunmaktadır.

Bazı sistemsel sebeplerden ötürü 20 dakikayı geçen EFT işlemlerinizde TEB müşteri hizmetleri numarası olan 0850 200 0666 yı arayarak EFT hakkında bilgi alabilir ve işleme geçmediyse anında iptal edebilirsiniz. EFT işlemlerinizi TEB şubelerinden, ATM’lerden ve İnternet üzerinden mobil bankacılıktan yapabilirsiniz. Burada size önerimiz internet üzerinden ve mobil bankacılıktan yapacağınız EFT işlemleridir. Çünkü burada yapılan EFT’lerde düşük komisyon ile işleminizi gerçekleştirebilirsiniz.Bir Cevap Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Doldurulması zorunlu alanlar işaretlendi *