TEB Kredi Başvurusu Sonucu Öğrenme İşlemi
28 Kas, 2018 22:53 tarihinde eklendi

TEB Kredi Başvurusu Sonucu Öğrenme İşlemi

TEB Kredi Başvurusu Sonucu Öğrenme İşlemi

Bireysel ve ticari müşterilerin son zamanlarda kredi başvurusu yaptıkları bankalardan birisi olan Türkiye Ekonomi Bankası ile tüm kredi türlerine başvuru yapabilirsiniz. TEB kredi başvurusu yaptığınız zaman kredi sonucunuzu öğrenmek istiyorsanız bir çok yöntemle size bu hizmeti vermektedir. Eğer sizde TEB kredi başvurusu sonucu öğrenme yapmak istiyorsanız, bugünkü yazımızda size vereceğimiz yöntemlerle TEB kredi başvurusu sonucu öğrenme işlemi yapabilirsiniz. Şimdi dilerseniz bu işlemin nasıl yapıldığını anlatmadan önce TEB kredi başvurusu nasıl yapılır bunun açıklamasını yapalım.

TEB Kredi Başvurusu

Bu bankadan kredi başvurusu yapan müşteriler gelende SMS kredi başvuru yöntemini kullanmaktadır. Cep telefonunuzdan TC Kimlik numaranızı 4466‘ya sms atarak kredi başvuru sonucunuz anında size sms olarak bildirilecektir. Bu başvuru yönteminde banka size sms olarak sonucunu söyleyecektir. Eğer bankaya kayıtlı başka bir telefonunuz var ve ya bankadan kaynaklı bir sıkıntı olursa kredi cevabınız sms ile bildirilmeyebilir. Bunun için aşağıda yazan kredi başvuru sonucu öğrenme yöntemleriyle kredi durumunuzu öğrenebilirsiniz.

TEB’den ihtiyaç kredisi, taşıt kredisi, konut kredisi ve ipotekli kredi başvurularını bir çok kanalla yapabilirsiniz. Bu başvurularda bulunduğunuzda ihtiyaç kredisi hariç diğer krediler aynı gün sonuçlanmayabilir. TEB bankasına kredi başvurusu yapmak istiyorsanız banka şubelerinden, banka ATM’lerinden, internet sitesinden, müşteri hizmetlerinden kredi başvurunuzu gerçekleştirebilirsiniz.TEB Bankasından kredi almak istiyorsanız bankanın uyguladığı bir çok şarta uygun bir müşteri olmanız gerekmektedir. Öncelikle kredi siciliniz ve kredi notunuz iyi olmalı ve kredi ödemelerinizde sorununuz olmaması gerekmektedir. Eğer kredi notunuz düşükse krediniz olumsuz sonuçlanmıştır ve bu yüzden size cevap gelmemiş olabilir. Ayrıca TEB’den kredi başvurusu yaptınız ve krediniz onaylanırsa bankaya giderken muhakkak gelir belgelerinizi yanınızda götürmeniz gerekmektedir. TEB gelir belgesiz kredi vermemektedir. Ayrıca sizin SGK kaydınıza da bakılacaktır. Eğer kaydınız yoksa kredi alamayabilirsiniz.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR:  3 ve 6 Ay Ertelemeli Kredi Veren Bankalar

TEB Kredi Başvuru Sonucu Öğrenme

Yukarıda ki başvuru şartlarına uygun olup kredi başvurusu yaptıysanız ve sonucu hala öğrenemediyseniz TEB kredi başvuru sorgulama işlemlerini çeşitli yollardan yapabilirsiniz. Öncelikli olarak banka şubelerine gidip kredi durumunuzu öğrenebilirsiniz. Banka şubelerine gitmek sizin için daha avantajlıdır. Banka şubesinden müşteri temsilcisinden kredi başvuru sonucunuzu öğrenip kredinizin hangi aşamada olduğunu ve ya eksik evraklar yüzünden kredinizin sonuçlanmadığını öğrenebilirsiniz. Banka şubesinden direk müdahale edebilir ve kredi başvurunuzu güncelleyebilirsiniz. Eğer kredinize onay geldiyse de kontrol ettiğiniz şubeden kredinizi kullanabilirsiniz.

TEB bankası resmi internet sitesinden Başvurum Nerede sayfasına girerek kredi ve kredi kartı başvurularınızın durumunu öğrenebilirsiniz. 3 aşamalı sorgu işlemi yaptıktan sonra kredi sonucunuzu öğrenebilirsiniz. 0850 200 0 666  numaralı müşteri hizmetlerini arayarak da kredi başvuru sonucunuzu öğrenebilirsiniz. burayı aradıktan sonra sesli kayıt sistemi ile müşteri temsilcisine bağlanıp anında TC kimlik numaranızı vererek kredi başvuru sonucunu öğrenebilirsiniz.

Tüm kredi ve kredi kartı başvurularınızın sonucunu bu yöntemlerle öğrenebilirsiniz. Kredi başvuru sonucu öğrenirken bankaya kredi başvurusu esnasında verdiğiniz cep telefonunu yanınızda bulundurunuz. Bu cep telefonuna doğrulama kodu gelebilir ve ya sonucu bu cep telefonuna gönderilebilir.Bir Cevap Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Doldurulması zorunlu alanlar işaretlendi *