Traktör Kredisi Veren Bankalar 2019 (Detaylı İnceleme)
10 Şub, 2019 21:43 tarihinde eklendi

Traktör Kredisi Veren Bankalar 2019 (Detaylı İnceleme)

Traktör Kredisi Veren Bankalar 2019 (Detaylı İnceleme)

Traktör kredisi veren bankalar 2019 yılında da bir çok kişiye uygun faizlerle kredi kampanyaları başlatmışlardır. Tarım ile uğraşan çiftçiler için ihtiyaç duydukları yeni traktör alımları ve traktör yenilemeleri için birçok banka kredi imkanı vermektedir. Son güncellemeden sonra traktör kredileri 2019 yılında 72 aya kadar verilmektedir. Bu krediyi almak istiyorsanız uygun faizle traktör kredisi veren bankaları tercih etmeniz gerekmektedir. Bugün sizlere bu bankalar hangileridir bunun hakkında bilgiler vereceğiz.

Traktör Kredisi Veren Bankalar (İnceleme ve Şartları)

Türkiye’de son yıllarda birçok sektör için destek ve teşvik kredileri verilmektedir. Bu kredileri bankalar aracılığı ile faizsiz ve uygun faizlerle alabilirsiniz. Bunun için kamu ve özel bankalar sizlere kredi paketleri hazırlamışlardır. Tarım işletmelerine özel daha verimli çalışmaları için ise traktör alımlarına kredi veren bankalar da vardır. Bu bankalar hem kamu bankaları hem de özel bankalardır. Şimdi sizlere bu bankalar hangileridir ve hangi bankalardan kolay kredi başvurusu yapabilirsiniz bunun hakkında bilgiler vereceğiz.

Ziraat Bankası Traktör Kredisi

Kamu bankalarından olan Ziraat Bankası en çok traktör kredisi veren bankalardan bir tanesidir. Bu bankadan sıfır km veya ikinci el traktör alımlarınızda kredi kullanabilirsiniz. Kişiye özel olarak uygun faizler hazırlayan bu bankadan traktör kredisi almak istiyorsanız en yakın banka şubesine giderek başvurunuzu yapabilirsiniz. İkinci el traktör alımlarınızda traktörün yaşının en fazla 5 yaşında olması gerekmektedir. Daha yaşlı traktör alımlarınızda bu banka size kredi vermeyecektir. Sıfır km traktör alımlarınızda ve ikinci el traktör alımlarınızda fatura veya kasko değerinin %75’ine kadar kredi alabilirsiniz.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR:  Denizbank Çiftçi Kredisi Başvuru Ve Şartları 2019

Ziraat Bankası traktör kredisi ödeme tablosunu aydan aya, üç aydan aya, altı aydan aya ve seneden seneye yaparak oluşturabilirsiniz. 72 ay vadeye kadar da kredinizi kullanabilirsiniz.

Denizbank Traktör Kredisi

Denizbank’ta sicili düzgün olan çiftçilere traktör kredisi vermektedir. Eğer sizde bu bankadan traktör kredisi almak istiyorsanız sıfır km veya 5 yaşına kadar olan ikinci el traktörleriniz için kredi başvurusu yapabilirsiniz. Bu banka vade olarak 60 ay vade ile kredi imkanı vermektedir. Fatura değeri veya kasko değerinin %75’ine kadar traktör kredisi kullanabilirsiniz. Bu bankadan başvuru yapmak istiyorsanız en yakın banka şubesine gidebilirsiniz. Ayrıca bu bankadan Çiftçi Kredisi de kullanabilirsiniz. Bunun için Denizbank Çiftçi Kredisi Başvuru ve Şartları 2019 yazımızı okuyabilirsiniz.Vakıfbank Traktör Kredisi

Kamu bankalarından olan Vakıfbank’ta çiftçilere özel kredi kampanyaları yapmaktadır. 72 ay vadeye kadar traktör kredisi veren bu bankadan eğer siciliniz temiz ve ödemeleriniz düzenli ise uygun faizlerle kredi kullanabilirsiniz. Vakıfbank size traktör kredisi verirken sıfır ve ikinci el traktörleriniz için kredi verecektir. Ödemelerinizi 72 ay vadeye yayarak isterseniz aylık, isterseniz 3 aylık, isterseniz 6 aylık yapabilirsiniz. Eşit taksitli ve artan taksitli ödeme tablosu da bu bankadan alacağınız kredi ile oluşturabilirsiniz. Daha önce bu bankadan çiftçi kredisi kullanırsanız kredi onayını daha çabuk alabilirsiniz.

Şekerbank Traktör Kredisi

Eğer bir traktör alacaksanız ve hangi bankadan hızlı onaylı alırım diye merak ediyorsanız Şekerbank’a başvuru yapabilirsiniz. 60 Ay vadeye kadar sıfır ve ikinci el traktör alımlarınızda size özel faizlerle kredi imkanı sağlayan bu banka kasko değerinin veya fatura değerinin %75’ine kadar kredi imkanı vermektedir. İkinci el traktör alımlarınızda 5 yaşını aşmamış olan araçlara kredi alabilirsiniz. Bu kredilerde de ödeme tablosunu kendinize göre oluşturabilir ve aydan aya, seneden seneye ödeme yapabilirsiniz.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR:  Hayvancılık Kredisi Nasıl Alınır? (2018- 2019)

Akbank Traktör Kredisi

Akbank’ta traktör kredisi veren bankalardan birisidir. Bu bankadan da traktör kredisi alabilirsiniz. Bu bankanın anlaşmalı olduğu firmalar ile aldığınız traktörlerde uygun faiz uygulaması yapılmaktadır. Sıfır km traktör alımlarınızda fatura değerinin %80’ine kadar kredi veren bu banka 60 ay vadeye kadar da ödeme tablosu oluşturmanız için fırsat vermektedir. Ayrıca ikinci el traktör alımlarınızda kasko tutarının %60’ına kadar kredi imkanı verilmektedir. Bu kredi ödemelerini isterseniz aylık isterseniz de hasat zamanında yapabilirsiniz. Bu bankadan da kredi başvurusu yapmak istiyorsanız Akbank Tarım şubelerine gidebilirsiniz.

Traktör Kredisi Almak İçin Gerekli Belgeler

Bankalara başvuru yapmaya giderken bu evraklar ile giderseniz daha hızlı sonuç alabilirsiniz.

  • Nüfus Cüzdanı Aslı
  • ÇKS Belgesi (Nasıl Alınır İçin Tıklayınız)
  • Tarla Tapu Fotokopileri
  • Traktör Sıfırsa Proforma Faturası, İkinci El İse Ruhsatı
  • Bankanın istediği diğer evraklar

Yukarıda sizlere Traktör kredisi veren bankalar hakkında bilgiler verdik. Sizde bu bankalar ile kredi başvurusu yapmak istiyorsanız seçeceğiniz bankanın en yakın şubesine giderek başvuru yapabilirsiniz. Bu bankalar haricinde QNB Finansbank, Yapı Kredi Bankası, İş Bankası ve Halkbank’tan da traktör kredisi alabilirsiniz. Ayrıca sayfamızda bulunan Yapı Kredi Çiftçi Kredisi hakkında bilgi almak için makalemizi okuyabilirsiniz.Bir Cevap Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Doldurulması zorunlu alanlar işaretlendi *