Türkiye Finans EFT Saatleri Bilgileri (2018-2019)
9 Eyl, 2018 13:59 tarihinde eklendi

Türkiye Finans EFT Saatleri Bilgileri (2018-2019)

Türkiye Finans EFT Saatleri Bilgileri (2018-2019)

Ülkemizde hizmet vermekte olan katılım bankalarından bir tanesi ve en çok tercih edilen bankası olan Türkiye Finans Katılım Bankası EFT Saatleri hakkında bilgi almak için yazımızı okuyabiliriz.

Türkiye Finans EFT Saatleri

Tüketiciler bankalar aracılığı ile işlemlerini ve para transferlerini hızlı bir şekilde yapmaktadırlar. En çok kullanılan banka işlemleri ise EFT ve HAVALE işlemleri olmaktadır. Elektronik Fon Transferi yani EFT işlemi Bir bankadan diğer başka bir bankaya yapılan para transferidir. Havale ile EFT işlemleri bu sebeple çok karıştırılmaktadır. Havale ise aynı banka içinde başka bir hesap numarasına para transferidir. EFT için örnek verecek olursak, Türkiye Finans ‘dan Vakıf Katılım Bankasına gönderilecek para transferidir.

Türkiye Finans Katılım Bankası müşterilerini memnun etmek için EFT ve HAVALE saatlerini geniş bir aralığa yaymıştır. Türkiye Finans Bankasından hızlı EFT yapmak isterseniz EFT saatleri içersinde para transferi yapmanız gerekmektedir. Türkiye Finans müşterine EFT Saatlerini hafta içi 08.30 ile 17.15 saatleri arasında gerçekleştirmektedir. Bu saatler içersin de yaptığınız EFT işlemleri 30 dakika içersinde karşı tarafın hesabına geçmektedir. EFT işlemini yaptıktan sonra EFT İptal etmek istiyorsanız hemen bankayı aramanız gerekmektedir. 5 dakika içersinde transferiniz işleme geçmediyse iptal edebilirsiniz.  İşleminizi iptal etmeniz için Türkiye Finans Çağrı Merkezi Numarası 444 24 44 veya 0850 222 22 44 arayarak iptal işlemini gerçekleştirebilirsiniz.Türkiye Finans Bankasından EFT işlemi yaptığınızda paranız EFT havuzuna düşer ve yaklaşık 5-10 dakika işlem için bu havuzda beklemektedir. EFT işlemlerinde Merkez bankasının onayı olduğundan sadece EFT saatleri içersinde yapılan para transferleri hızlı bir şekilde karşı tarafa iletilmektedir. Hafta sonu ve ya EFT saatleri dışında yapılan transferler ilk iş günü olan EFT saatleri içersinde işleme geçmektedir. Hafta sonu ve ya EFT Saati dışında yaptığınız transferleri anında işleme geçmeden iptal edebilirsiniz. EFT iptali için 0850 222 22 44 numaralı telefonu ve ya 444 24 44 numaralı çağrı merkezini arayarak iptal edebilirsiniz.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR:  Yurt Dışına Para Gönderimi Nasıl Olur? (Detaylı Anlatım)

EFT işlemlerini gerçekleştirmek için karşı tarafın BANKA IBAN numarası ve IBAN numarası olan kişinin AD SOYAD bilgisini doğru aldığınızdan emin olunuz. EFT Saatleri içersinde yaptığınız transferler 30 dakika içinde karşı tarafa işlem görmezse yine Çağrı merkezlerini arayarak durum hakkına bilgi alabilir ve işleme geçmediyse işlemi iptal edebilirsiniz.

Havale işlemlerinizi ise 7 gün 24 saat içinde yapabilirsiniz. EFT gibi bekleme süresi yoktur. Para transferi yaptığınız Türkiye Finans hesabına anında gönderdiğiniz para iletilecektir.

 

 

 

 Bir Cevap Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Doldurulması zorunlu alanlar işaretlendi *