En Uygun İkinci El Taşıt Kredisi Veren Bankalar 2019
22 Mar, 2019 10:37 tarihinde eklendi

En Uygun İkinci El Taşıt Kredisi Veren Bankalar 2019

En Uygun İkinci El Taşıt Kredisi Veren Bankalar 2019

En Uygun İkinci El Taşıt Kredisi Veren Bankalar 2019 yılında vadelerini değiştirmiş ve 60 ay vadeye kadar çıkartmıştır. Hayalinizdeki arabayı banka desteği ile almak istiyorsanız uygun taşıt kredisi veren bankaları incelemelisiniz. Bu yazımızda sizlere en uygun taşıt kredisi veren bankalar hakkında bilgiler vereceğiz. Bankaların çalışma prensipleri kendi politikalarına göre değişiklik göstermektedir. Özellikle ikinci el taşıt kredisi alacak kişilerin bu tarz kredilere başvuru yapmadan önce bilmesi gereken bazı durumlar vardır. Bazı bankalar 5 yaşına kadar araç kredisi verirken bazı bankalar 15 yaşına kadar araç kredisi vermektedir. Bu yüzden araç kredisi alırken banka faizi kadar arabanızın yaşı da önemlidir. Şimdi sizlere bu konu hakkında bilgiler verelim.

İkinci El Taşıt Kredisi Veren Bankalar 2019

İkinci el ve sıfır km araçlarda faizler genellikle aynı oranda olmaktadır. Sizde eğer taşıt kredisi alacaksanız bankaların faiz oranlarına bakabilirsiniz. 48 ay olan taşıt kredisi vade oranları 60 aya çıkartılmıştır. Bunu henüz bazı bankalar uygulamasa da çoğunluk 60 ay olarak kredi vermektedir. İkinci el taşıt kredilerinde başvuru sadece banka şubelerine evraklar ile yapılmalıdır. İnternet üzerinden online olarak yapılan taşıt kredileri başvurularını önermiyoruz.

Araba kredisi almak istediğinizde bilmeniz gereken bazı durumlar vardır. Öncelikle banka politikasına uygun bir müşteri olmanız gerekmektedir. Banka politikasına uygun bir müşteri olup olmadığınızı kredi notunuzdan ve kredi sicilinizden öğrenebilirsiniz. Eğer düşük bir kredi notuna sahip ve kredi sicilinizde bozukluk varsa bankalardan kredi almanız imkansızdır. Diğer banka borçlarınızı gününde ödemiyorsanız bu kredi sicilinize ve kredi notunuza doğrudan etki edecektir. Bu yüzden kredi başvurusu yapmadan önce kredi sicilinizi ve kredi notunuzu öğrenmenizi tavsiye ederiz. E-devlet sistemi üzerinden ücretsiz kredi notu sorgulama yapmak için tıklayınız.

Kredi notunuz ve kredi siciliniz uygunsa bu sefer banka sizin bu krediyi ödeyebilecek güçte olduğunuza bakacaktır. Bunun için çalışma durumunuza ve gelir belgenize bakacaklardır. Eğer gelir belgeniz yok ve bir iş yerinde çalışmıyorsanız banka size kredi veremez. Çünkü taşıt ve konut kredilerinde bankalar kişinin gelirine göre limit belirlemektedir. Gelir yetersizliği durumunda hane geliri veya kefil istenmektedir. Eğer tüm bu şartlara uygunsanız hangi bankadan ikinci el taşıt kredisi başvurusu yapacağınızı inceleyelim.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR:  En Kolay Araba Kredisi (Taşıt Kredisi) Veren Bankalar

Akbank İkinci El Taşıt Kredisi

Akbank üzerinden taşıt kredisi kullanmak istiyorsanız ikinci el araçların en fazla 5 yaşına kadar olması gerekmektedir. 5 yaşına kadar olan araçlarınıza Akbank üzerinden 60 ay vadeye kadar taşıt kredisi kullanabilirsiniz. Aracın kasko değeri üzerinden kredi verilecektir. 100.000 TL değerine kadar %70’ine 100.000 TL değeri üzerindeki kısmının da %50’si kadar kredilendirileceksiniz. Akbank taşıt kredisinde ev halkının hane geliri üzerinden kredi vermektedir. Tüm ev halkının gelirinin %50’si kadar kredi taksiti ödeyebilirsiniz. Örneğin 2 kişilik bir evde (Çalışan sayısı) aylık 5.000 TL gelir var ise kredi taksitinizi 2.500 TL’ye kadar seçebilirsiniz. Ayrıca Akbank kendi anlaştığı firmalardan kredi başvurusu yaparsanız daha uygun faizlerle kredi çekebilirsiniz. Akbank güncel faiz oranları için www.akbank.com.tr adresine girebilirsiniz.

Vakıfbank İkinci El Taşıt Kredisi

Vakıfbank üzerinden ikinci el araç kredisi almak istiyorsanız öncelikle çalışma durumunuzu bir test etmeniz gerekmektedir. En az 6 aylık sigortalı olmalı ve toplamda 1 yıllık bir sigorta geçmişinizin olması gerekmektedir. Vakıfbank ikinci el araç kredisi kullanacak kişi emekli ise, emekli maaşını Vakıfbank üzerinden alması gerekmektedir. Vakıfbank ikinci el taşıt kredisi için belirlenen araba yaşı 8’dir. 8 yaşına kadar olan tüm araçlara ikinci el taşıt kredisi alabilirsiniz. 60 ay vadeye kadar verilen bu kredide kredi faizi sizin kredi notunuza ve müşteri olup olmadığınıza göre belirlenecektir. En uygun taşıt kredisi veren bankalardan biri olan Vakıfbank’tan başvuru yapmak için banka şubelerine gitmelisiniz.

Şekerbank İkinci El Taşıt Kredisi

Şekerbank üzerinden taşıt kredisi almak isteyenler 15 yaşına kadar kredi kullanmaktadır. Bu kredinin faiz oranı sizin kredi notunuza göre ve aracın yaşına göre değişiklik gösterebilmektedir. 60 ay vadeye kadar ikinci el taşıt kredisi veren Şekerbank alacağınız arabanın kasko değerine göre kredi vermektedir. Yukarıda Akbank üzerinde yazdığımız gibi aynı eksper raporuna göre kredilendirilir. Başvuruyu en yakın Şekerbank şubelerinden evraklarla birlikte yapabilirsiniz. Bankanın istediği evraklar kimlik, gelir belgesi ve alacağınız arabanın ruhsat fotokopisidir. Bu tüm bankalar için geçerlidir.

Koç Finans İkinci El Taşıt Kredisi

Koç finans bildiğiniz gibi kredi veren bir finansman şirketidir. Banka olarak adlandırdığımız koç finans genel olarak taşıt kredilerinde karşımıza çıkmaktadır. Bu finans şirketinin bankalardan ayıran özelliği ise internet üzerinde satışa çıkan araçlara kredi vererek kolaylık sağlamasıdır. Koç finans üzerinden ikinci el taşıt kredisi almak istiyorsanız 8 yaşına kadar olan araçlara kredi alabilirsiniz. Koç finans şirketinin diğer bir olayı ise taksitlerinizi ertelemeli, ara ödemeli, eşit ödemeli ve 3 aydan aya ödemeli yapabilirsiniz. Evraksız, kefilsiz ve hızlı kredi kullanmak istiyorsanız koç finans şirketini değerlendirebilirsiniz. Daha detaylı bilgi için www.kocfinans.com.tr adresine gidebilirsiniz.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR:  18 Yaş Altına Kredi Veren Bankalar (Gerçek Bilgi)


Denizbank İkinci El Taşıt Kredisi

Denizbank üzerinden taşıt kredisi alacaksanız bu bankanın uyguladığı politikalardan bir tanesi de uygun faiz oranı yanı sıra 3 ay ertelemeli olarak kredi başvurusu yapabilmenizdir. Sizde eğer Denizbank ikinci el taşıt kredisi başvurusu yapmak istiyorsanız 10 yaşına kadar olan araçlarınız için banka şubelerinden kolay bir şekilde başvuru yapabilirsiniz. İkinci el araçlarda kasko değeri üzerinden kredi verilmektedir. 100 Bin Liraya kadar %70’ine 100 Bin Lira üzeri %50’sine kredi verilmektedir. Bu durumda 150.000 TL değerindeki bir araca 100 bine kadar olan kısmından 70 bin, 100 bini aşan kısmından 25 bin tl kredi verilmektedir. Toplamda 95.000 TL kredi almış olursunuz. Geriye kalan kısmı bankaya teminat olarak göstermelisiniz. Denizbank kredi başvurusu yaptığınız zaman 1 gün içersin de sonuçlanacaktır.

Ziraat Bankası İkinci El Taşıt Kredisi

Kamu bankalarımızdan birisi olan Ziraat Bankası en uygun faizle kredi veren bankalardan birisidir. İkinci el araçlarda 5 yaşına kadar kredi imkanı sağlayan Ziraat Bankası üzerinden 3 çeşit kredi imkanı bulunmaktadır. Taşıt ürün paketi, kaskolu taşıt kredisi faizi, kaskosuz taşıt kredisi faizi olarak 3 adet kredisi vardır. Bankalardan kasko yaptırırsanız daha uygun kredi faizlerinden yararlanabilirsiniz. Ziraat bankası üzerinden faizsiz taşıt kredisi almanız mümkün değildir. Hiçbir devlet bankası ve özel banka faizsiz olarak kredi vermemektedir. Sadece katılım bankaları üzerinden faizsiz kredi alabilirsiniz.

Emlak Bankası İkinci El Taşıt Kredisi

Emlak bankası yıllar sonra tekrardan açılmıştır. Emlak bankası araç finansmanı kredisi olarak ikinci el araçlar üzerinden kredi vermektedir. 5 yaşına kadar olan araçlarda bu bankadan faizsiz kredi alabilirsiniz. Bu banka size kar payı uygulayacaktır. Bu demek oluyor ki alacağınız arabayı ilk önce banka sizin adınıza alacak ve size satacaktır. Burada kar payı uygulayarak size faizsiz islami şartlara göre kredi imkanı sunacaktır. Aracın kasko değerinin 120 bin liraya olan kısmı için %70, 120 bin lirayı aşan kısmı için ise %50 oranında kredi verilmektedir. Emlak bankası müşteri hizmetleri numarası olan 0 850 222 26 26 arayarak detaylı bilgi alabilirsiniz.

Finansbank İkinci El Taşıt Kredisi

QNB Finansbank üzerinden ikinci el taşıt kredisi almak istiyorsanız 6 yaşına kadar olan araçlarda kredi alabilirsiniz. 6 yaşından yukarısı araçlar için ise vade yılı ile aracın yaşı 10 yılı geçmeyecek şekilde taksitlendirebilirsiniz. Yani 9 yaşındaki bir araca 12 ay vadeli taşıt kredisi alabilirsiniz. Uygun faiz oranlarından faydalanmak için kredi notunuzun yüksek olması gerekmektedir. Banka şubelerine evraklarınız ile birlikte giderek kredi başvurunuzu yapabilir ve anında sonucunu öğrenebilirsiniz.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR:  Taşıt Kredisi Hesaplama 2019 (Tüm Bankalar)

ING Bank İkinci El Taşıt Kredisi

En uygun ikinci el taşıt kredisi veren bankalardan birisi de ING Bank’tır. ING Bank üzerinden alacağınız ikinci el taşıt kredisi araç yaşı 8 olmalıdır. 8 yaşına kadar kredi veren bu bankadan 3 ay taksit ertelemeli olarak kredi başvurusu yapabilirsiniz. Kredi başvurusunu evraklarınız ile birlikte en yakın banka şubesinden yapabilirsiniz. www.ingbank.com.tr adresinden güncel faiz oranlarını öğrenebilirsiniz.

Yapı Kredi İkinci El Taşıt Kredisi

İkinci el araç yaşınız 10 ise bu bankadan 10 yaşına kadar olan araçlara taşıt kredisi alabilirsiniz. 60 ay vadeye kadar kredi veren bu banka kasko yapmanız durumunda daha düşük kredi faizi uygulayacaktır. Bu bankadan kredi alabilmeniz için en az 3 aylık bir iş geçmişinizin ve düzenli, yüksek gelirinizin olması gerekmektedir. Alacağınız vadeye göre faiz oranı değişebilir. En yakın yapı kredi bankası şubesinden ikinci el taşıt kredisi alabilirsiniz.

Garanti Bankası İkinci El Taşıt Kredisi

Garanti bankası da en uygun ikinci el taşıt kredisi veren bankalardan birisidir. Garanti bankası üzerinden taşıt kredisi hesaplaması yapmadan önce bu bankadan kredi alabilecek politikaya uygun olup olmadığınızı kontrol etmelisiniz. Garanti bankası en az 3 ay sigorta geçmişinizin olmasını, daha önce bu banka ile bir sıkıntı yaşamamanızı ve eğer evli iseniz eşinizin kredi sicilinin de kötü olmaması gerekmektedir. Alacağınız araç ile kredi vadesi toplamı 9 yıl olarak kredi alabilirsiniz. 8 yaşındaki bir araca 12 ay vade ile kredi alabilirsiniz. Garanti bankası şubelerine giderek ikinci el taşıt kredisi başvurusu yapabilirsiniz. www.garanti.com.tr adresinden de güncel faiz oranları hakkında bilgi alabilirsiniz.

İkinci El Taşıt Alırken Dikkat Edilmesi Gerekenler

İkinci el taşıt alacağınız zaman dikkat etmeniz gereken bir çok durum vardır. İlk olarak aracınızı güvenmediğiniz kişilerden almayınız. İkinci el araç alırken veya satarken muhakkak bildiğiniz ve referansı olan kişilerden almalısınız. 1 nisan itibari ile araçların ekspertiz yaptırması zorunlu olacaktır. Artık araba alırken ekspertiz durumuna muhakkak bakmanızı öneririz. Alacağınız arabayı ayrıca sürmeden, test etmeden almayınız. Test sürüşü sırasında araçtan gelen sesleri öğrenmek istiyorsanız yüksek bir duvarın yanından geçerken camı açın. Aracın sesleri yankılanacak ve normal olmayan sesleri duyabileceksiniz. Eğer bir tamirciniz var ise aracınızı göstermeyi unutmayın. Hileli mal satmak yasaktır. Eğer böyle bir durumla karşılaştıysanız şikayette bulunabilirsiniz.Bir Cevap Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Doldurulması zorunlu alanlar işaretlendi *