Vakıfbank Altın Hesabı Nedir? Faydaları Nelerdir?
13 Kas, 2018 11:00 tarihinde eklendi

Vakıfbank Altın Hesabı Nedir? Faydaları Nelerdir?

Vakıfbank Altın Hesabı Nedir? Faydaları Nelerdir?

1954 yılında kurulan Vakıfbank, 900den fazla şube ve birçok dağıtım kanalları aracılığıyla hizmet vermektedir. Müşterilerine de sağladıkları avantajlar sayesinde tercih edilen Vakıfbank’ın Altın Hesap imkanı da bir çok müşterinin dikkatini çekmektedir. Bu yazımızda size Vakıfbank Altın hesabı nedir ve Altın hesabının faydaları nelerdir konusunu açıklayacağız. Yazımızı okuyup bilgi sahibi olabilir ve altın hesabı açarken yapmanız gerekenleri öğrenebilirsiniz.

Vakıfbank’ın Sunduğu Vakıfbank Altın Hesap Nedir?

Vakıfbank Altın Çağı Hesabı olarak bilinen bu hizmetle 0,01 gram ve bunun katları olacak şekilde altın alınmasına ve satılmasına yardımcı olan bir vadesiz depo hesabıdır. Ayrıca Vakıfbank bu hesap için de müşterilerinden işletim ücreti talep etmiyor. Bu süreçte müşterinin faizsiz bir altın yatırım imkanı sağlanmış olur ve altının değer kazanması ile birlikte yatırımcının da aynı şekilde kazanmasına yardımcı olur.

Vakıfbank Altın Hesabın Faydaları Nelerdir?

Vakıfbank Altın Hesabı müşterilerine her konuda kolaylık sağlar. Müşteriler Vakıfbank’ın sunduğu avantajlarla kurlardan altın alım satım işlemleri yapabilir ve müşteriler hesaplarına ulaşmak için Vakıfbank şubelerine gitmek yerine tüm ATM’lerden veya internet bankacılığı aracılığıyla Vakıfbank resmi internet sitesinden veya telefona indirecekleri Vakıfbank’a ait uygulamadan hesaplarına istedikleri saatte 7/24 ulaşabilmeleri mümkündür. Ayrıca Altın Hesap açılırken ilgili banka altınınızın da gramajına, tarihine vb. özelliklere bakmaz ve bir ücret de talep etmez.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR:  İş Bankası ATM Para Çekme ve Yatırma Limitleri

Altın Hesap Nasıl Açılır?

İsterseniz Vakıfbank şubelerine giderek isterseniz ATM’leri kullanarak isterseniz de Vakıfbank resmi internet sayfalarını ziyaret ederek internet bankacılığıyla hesap açabilirsiniz.İnternet Bankacılığıyla Nasıl Altın Hesap Açılır?

3 adımda bu işlemi tamamlayabilirsiniz.

  1. Aygıtınıza yükle Vakıfbank uygulamasından size ait şifreyle giriş yapın.
  2. Uygulamadan Altın Çağı işlemleri sekmesini seçin
  3. Hesap Açma menüsüne tıklayarak işleminizi başlatabilirsiniz.

ATM’den Altın Hesap Nasıl Açılır?

Kısa bir işlemle ATM’lerden de Altın Hesap açılabilir. Vakıfbank ATM’sine gidin ve öncelikle hesaplar sekmesinden Altın Çağı işlemlerini bulun. Daha sonra oradan da Altın Çağı İşlemler bölümüne giriş yapın. Hesap Açma menüsüne girerek de giriş işlemlerine başlayın.

Alın Hesabı Alış ve Satışı Nasıl Olur?

Dilerseniz şubeden dilerseniz ATM ve internet bankacılığından altın alım ve satış yapabilirsiniz. Sadece bilmeniz gereken tek şey internet bankacılığıyla veya ATM’lerden bu işlemlerini yalnızca mesai saatleri içerisinde yapabilirsiniz.

Altın Hesap Günlük İşlem Limiti

Vakıfbank Altın Hesabınızla yapabileceğiniz günlük işlem limiti sınırlıdır. Limitinizi internet bankacılığı üzerinden değiştirmezseniz 500 ALT’lık olarak otomatik ayarlanır. Eğer limitinizi ayarlarsanız 1 gün içerisinde minimum 1 ALT maximum 20000 ALT’lık işlem yapabilirsiniz.

Altın  Hesabı’nın Kar ve Zarar Hesap Özeti Takibi Nereden Yapılır?

Dilerseniz şubeden takip edebilirsiniz dilerseniz de ATM veya internet bankacılığından bu işlemi gerçekleştirebilirsiniz.

VakıfBank Altın Hesabı Nasıl Kapatırım?

Vakıfbank Altın hesabını kapatmak için herhangi bir Vakıfbank şubesine gidip müşteri temsilcisine kapatma talebinde bulunabilirsiniz. Ayrıca bu işlemi internet bankacılığıyla da gerçekleştirebilirsiniz. Altın hesabınızı internet bankacılığıyla kapatma işleminin onaylanması için bakiyenizin hiç olmaması (0 olması) gerekir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR:  Vakıfbank Emekliye 90.000 TL Kredi Başvurusu 2019


Bir Cevap Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Doldurulması zorunlu alanlar işaretlendi *