Vakıfbank EFT Saatleri ve Bilgileri 2019
13 Mar, 2019 23:06 tarihinde eklendi

Vakıfbank EFT Saatleri ve Bilgileri 2019

Vakıfbank EFT Saatleri ve Bilgileri 2019

Vakıfbank’tan EFT Saatleri ile EFT saatleri içersinde para transferinizi gerçekleştirebilirsiniz. Sizde Vakıfbank üzerinden başka bir bankanın hesabına para transferi yapmak istiyorsanız bunu EFT işlemi yaparak gerçekleştirebilirsiniz. EFT işlemlerini anında ve hızlı yapmak için Vakıfbank’ın belirlediği EFT işlemi saatlerinde yapmanız gerekmektedir.

Vakıfbank EFT Saatleri 2019

Vakıfbank’tan EFT işlemi yapmanız için Vakıfbank’ın belirlediği EFT saatleri içersinde para transferi yapmanız gerekmektedir.  Elektronik Fon Transferi yani EFT için Vakıfbank Sabah saat 09.00 ile akşam üzeri 17.15 arasında yapılmasını uygun görmüştür. Öncede 17.00 olan mesai saatini müşterileri düşünürek 17.15 ‘e almışlardır. EFT işleminin bu saatler arasında olmasının sebebi ise EFT işlemleri için bankalar Merkez Bankasından onay aldığı için, Merkez Bankasının açık olduğu gün ve saatlerde bu işlemi gerçekleştirebilirsiniz. Bir bankadan başka bir bankaya para gönderme ve ya para transferi işine EFT denir. HAVALE ile karıştırmamak gerekir. HAVALE işlemini aynı bankadan aynı bankanın farklı bir hesap numarasına para transferine denir. HAVALE işlemini 7 gün 24 saat anında yapabilirsiniz. Para transferlerinde en çok karıştırılan olay, EFT ile HAVALE işlemleridir. Şimdi yazımızın konusu da EFT işlemi olduğu için Vakıfbank’tan örneğin Ziraat Bankasına para transferidir. EFT işlemlerini yazdığımız gibi EFT saatleri içersinde yapmamız gerekmektedir. Eğer 17.30’da ve cuma günü yaptığınız bir EFT Pazartesi günü özel gün ve ya tatil değil ise mesai saati yani 09.00 ‘da işleme girecektir. Eğer işleme girmeden EFT işleminden vazgeçerseniz bu işlemi İPTAL edebilirsiniz. EFT işleminiz ortalama 5 ile 20 dakika arasında karşı tarafa iletilmektedir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR:  Vakıfbank'tan SMS Kredi ile Sonbahar Kredisi (3.000TL - 90.000TL)


Vakıfbank EFT Sorgulama

EFT işlemi yaptıktan sonra, bazı özel durumlarda para transferiniz karşı tarafa gitmeyebilir. Sistem yoğunluğu ve bazı teknik sebeplerle oluşan bu nedenleri Vakıfbank müşteri hizmetleri numarası olan 0850 222 07 24 numaralı telefonu arayarak öğrenebilir, EFT işleminiz henüz işleme alınmadıysa da iptal edebilirsiniz. 20 dakikayı geçen EFT işlemleriniz için bu sorgulamayı yapabilirsiniz.

Vakıfbank EFT işlemini gerçekleştirmek için Vakıfbank müşterisi olmanız gerekmektedir. Vakıfbank EFT işlemlerini yapabileceğiniz yerler ise, Vakıfbank Şubeleri, Vakıfbank İnternet bankacılığı, Vakıfbank Mobil Bankacılık, Çağrı Merkezi numarası 0 850 222 07 24 ve ATM’lerdir.

Vakıfbank EFT Ücretlendirme

Vakıfbank’tan yapacağınız EFT’lerde sizden ücret alınacaktır. Bunun için en ucuz ücret alma yeri 5 TL ile internet bankacılığıdır. Eğer Geç EFT yaparsanız ki bu da 17.15’den sonra mesai dışında yapılan EFT’lerde geçerlidir internet bankacılığı üzerinden 7.5 TL alınacaktır. Şubelerde yapılan EFT işlem ücreti ise 50 TL olacaktır. ATM kartını kullanarak yaptığınız EFT ücreti 12 TL , Çağrı merkezinden yaptığınız EFT ise 50 TL olarak ücretlendirilmiştir. Buna göre en uygun EFT yapma işlemi, İnternet Bankacılığı ve Mobil Bankacılığı kullanılarak yapılan işlemlerdir.

Önemli Not: EFT yapacağınız zaman karşı tarafın IBAN numarasını doğru aldığınızdan emin olunuz. Bir Cevap Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Doldurulması zorunlu alanlar işaretlendi *