Vakıfbank’tan Araba İpotekli Kredi Başvurusu
13 Şub, 2019 16:35 tarihinde eklendi

Vakıfbank’tan Araba İpotekli Kredi Başvurusu

Vakıfbank’tan Araba İpotekli Kredi Başvurusu

Vakıfbank’tan Araba ipotekli kredi başvurusu yapmak çok kolay. Son zamanlarda ipotekli kredi de arama sonuçlarında en çok aranan kelime olan araba ipotekli kredi ile arabanızı ipotek edip kredi çekebilirsiniz. Araba ipotekli ihtiyaç kredisi çekmek için Vakıfbank müşterilerine yeni kampanyalar başlatmıştır.

Vakıfbank Otomobil Rehinli İhtiyaç Kredisi

Vakıfbank otomobilinizi rehin alarak sizlere ihtiyaç kredisi vermektedir. Vakıfbank’tan kredi başvurusu yaptınız ve yaptığınız başvuru sizi tatmin etmediyse eğer arabanız var ise onu ipotek ederek daha çok miktarda kredi alabilirsiniz. Vakıfbank bu krediyi verirken kişinin sahip olduğu arabayı rehin alarak kredi vermektedir. Vakıfbank bu kredide en fazla 48 ay vade belirlemiştir. Banka arabanıza rehin koyduktan sonra kredi borcu bitesiye kadar arabanızda hak sahibi olur ve siz arabanız satmak isterseniz kredi borcunuzu ödeyip satmak zorunda olursunuz. Eğer kredi taksitlerini ödemezseniz banka araç üstündeki haklarını kullanarak aracı satışa çıkartabilir.

Vakıfbank araba teminatlı ihtiyaç kredisi ile kullanacağınız kredi limiti aracın kasko değerinin %50 si kadardır. Yani 100.000 TL kasko değerli bir aracın en fazla 50.000 TL kredi kullanabilirsiniz. Vakıfbank’tan normal ihtiyaç kredisi aldığınızda vade 36 aydır. Ancak ipotekli araba kredisi aldığınızda 48 ay vade yapılmaktadır.

Vakıfbank araba ipotekli krediye başvurmak için, Kredi alacak kişinin düzenli gelir sahibi olması gerekmektedir. Bu düzenli geliri beyan ederek bankaya başvuru yapması gerekir. Kredi verme konusunda çok sert davranan bankalardan biri olan Vakıfbank ile eğer müşterisi değilseniz sigorta kaydınızın en az 6 ay olması gerekir. Vakıfbank üzerinden emekli maaşı ve ya çalışma maaşınızı alıyorsanız buna gerek yoktur. Vakıfbank araba ipotekli ihtiyaç kredisi sadece bireysel müşteriler için sunulmuş hizmettir. Ticaretle uğraşan vatandaşlar bu krediyi kullanamazlar.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR:  Garanti Bankası Konut Kredisi 2019 (Faiz Oranları ve Başvuru)

Bilmek İstedikleriniz?

Vakıfbank araba rehni karşılığı ihtiyaç kredisi masrafları şunlardır:

  • Araba ipotekli kredi için, kredi kullanıldıktan sonra tahsis ücreti alınmaktadır. Bu da kredinin binde 5’i kadardır.
  • Araba ipotekli kredi kullanmak isteyen müşteriler tahsis ücreti üzerinden %5 oranında Banka Sigorta Muamele Vergisi öderler.
  • Eğer bu krediye başvuru yapıp krediyi kullanacaksanız Vakıfbank size kredi vermek için hayat sigortası ve kasko yaptırmayı şart koşmaktadır. Arabanın kaskosu banka tarafından yapılmaktadır. Kasko ücreti otomobilin değerine göre değişecektir.Şu an için bir şey söyleyemeyiz.
  • Vakıfbank Araba kredisi alan müşterilerin hayat sigortası yaptırması mecburidir.
  • Kredinin limiti arabanızın markasına göre değişiklik gösterebilir. Bu yüzden kasko değeri üzerinden işlem yapılmaktadır. Kasko değerinin %50 si kadar kredi verilmektedir.
  • Vakıfbank araba kredisi faiz oranı %2.60 olarak güncellenmiştir.


TAŞIT REHNİ KARŞILIĞI TAKSİTLİ İHTİYAÇ KREDİSİ Alınacak Ücretler (TL)* Maliyet Oranları (%)***
Kredi Tutarı Vade Faiz Oranı (Aylık) Kredi Tahsis Ücreti* Efektif Yıllık Faiz Oranı **
50.000 TL 48 AY % 2.60 250,00 TL % 45.0692

Ödeme Tablosu ve Başvuru Şartları

Vakıfbank araba karşılığı ipotekli kredisi örnek ödeme tablosu aşağıdaki gibidir.

Kredi Tutarı Vade Faiz Aylık Ödeme
25.000 TL 48 Ay %2.60 1.011,47 TL
50.000 TL 36 Ay %2.60 2.331,38 TL
50.000 TL 48 Ay %2.60 2.022,94 TL
75.000 TL 48 Ay %2.60 3.034,41 TL

Önemli Not: Bu ödeme tablosu 13.09.2018 tarihinde Vakıfbank Resmi İnternet sitesinden alınmıştır. Bu yazıyı okuduğunuzda faiz oranları artabilir ve ya azalabilir. Bunun için en güncel oranı Vakıfbank internet sitesine girerek öğrenebilirsiniz. Kredi başvurusunda bir değişiklik yoktur. 

Vakıfbank Araba Rehinli İhtiyaç Kredisine başvurmak için sadece şubelerden başvuru kabul edilmektedir. Size en yakın olan Vakıfbank şubesine giderek kredi başvurunuzu yapabilir ve anında kredi olumlu/olumsuz öğrenebilirsiniz.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR:  İş Bankasından Anında 30.000 TL Kredi Başvurusu 2018

Kredi başvurusu için gerekli olan belgeler ise şunlardır:

  • Nüfus cüzdanı aslı ve fotokopisi,
  • Gelir belgesi (Ücret çalışanlar için; maaşınızın üzerinde kısıtlama olmadığına dair kurum yazısı, Emekliler için; maaş alınan bankadan onaylı maaş hesapları ekstresi),
  • İkametgah belgesi ya da krediyi kullanan kişi adına olan güncel tarihli telefon, gaz, su, elektrik, gibi faturalardan birinin fotokopisi,
  • Teminat olarak gösterilecek aracın ruhsat fotokopisi istenmektedir.

Ayrıca kredi başvurusunda bulunurken banka sizin istihbaratınızı yaparak kredi verecektir. Banka istihbaratını yaparken sizin daha önce banka çalışmalarınızın nasıl olduğunu gösteren kredi notunuza bakarak kredi verebilirliğini kontrol edecektir. Eğer kredi notunuz düşük ise, banka size kredi vermekte zorlanacaktır. Teminat vererek kredi aldığınız için bankanın kredi notu 900 ve üzeri olanlara kredi verebilir. Kredi kullanımı için banka sorumludur. En son kararı yine banka verecektir. Bir Cevap Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Doldurulması zorunlu alanlar işaretlendi *