Yapı Kredi Bankası EFT Saatleri ve Bilgileri 2019
16 Mar, 2019 19:15 tarihinde eklendi

Yapı Kredi Bankası EFT Saatleri ve Bilgileri 2019

Yapı Kredi Bankası EFT Saatleri ve Bilgileri 2019

Yapı kredi bankası EFT saatleri içersinde yapacağınız para transflerini gün içersinde karşı tarafa iletirsiniz. Mesai saatleri içersinde olan EFT saatleri ile bilgi için yazımızın devamını okuyabilirsiniz.

Yapı Kredi EFT Saatleri 2019

Ülkemizde uzun yıllardır hizmet veren ve bir çok kişi tarafından tercih edilen bankalardan bir tanesi olan Yapı Kredi Bankası, hızlı ve güvenilir para transferleriniz için EFT saatlerinde değişikliklere gitmiştir. Yapı Kredi EFT saatleri 2018 yılında hangi saatler arasında yapıldığını bilmeyen müşteriler için bu yazıyı hazırlamış bulunmaktayız.

Müşterilerin en çok karıştırdığı para transferi şekli EFT ile HAVALE arasındaki farktır. EFT yani Elektronik Fon Transferi bir bankadan başka bir bankaya para transferi yapılan işlemdir. Yani siz Yapı Kredi bankasından Akbank veya başka bir bankaya para transferi yapacaksanız EFT işlemi yapmalısınız. Havale ise aynı bankadan aynı bankanın başka bir hesabına yapılan para transferidir. Havale işlemlerini 7 gün 24 saat yapabilirsiniz. Ama EFT işlemi için aynı şeyi söylememiz mümkün değildir.

Yapı Kredi Bankası EFT saatleri mesai günleri içinde sabah 09.00 ile akşam üzeri 17.15 arasında yapılmaktadır. Hafta içi günü mesai saatleri içersinde EFT işlemlerinizi kolayca yapabilirsiniz. EFT işlemlerinin mesai saatleri içinde olmasının sebebi ise, EFT işlemindeki para transferinin Merkez Bankası onayından geçerek karşı tarafa iletilmektedir. Bu yüzden cumartesi,pazar ve resmi tatillerde EFT işlemini aynı gün içersinde gerçekleştiremezsiniz. Bu günler içersinde işlem yapabilirsiniz ama EFT ilk mesai günü saat 09.00 itibariyle işleme alınacaktır.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR:  Vakıfbank EFT Saatleri ve Bilgileri 2019


Yapı Kredi EFT Sorgulama

EFT işlemlerinizi gün içersinde gerçekleştirdiğinizde 5 ila 20 dakika arasında karşı tarafın hesabında olacaktır. EFT işlemi yapmak için göndereceğiniz kişinin IBAN numarası ve IBAN numarası sahibinin AD SOYAD bilgisini doğru aldığınızdan emin olmanız gerekmektedir. Eğer EFT işlemini yaptıktan sonra 20 dakikadan sonra işlem gerçekleşmediyse Yapı Kredi Bankası müşteri hizmetleri numarası olan 0850 222 0444’ü arayarak EFT işleminiz hakkında bilgi alabilir eğer işleme alınmadıysa da anında iptal ettirebilirsiniz.

Yapı Kredi EFT Ücretleri

Yapı Kredi Bankası EFT işlemleri mesai saatleri içinde 17.15 ‘e kadar yapılmaktadır. Bu EFT işlemlerini bankanın size sunduğu kanallardan yapabilirsiniz. İşlemlerinizi gerçekleştirirken banka sizden komisyon alacaktır. İnternet bankacılığından gönderilen EFT işlemlerinde 3.5 TL işlem ücreti alınmaktadır. Şubelerden yapılan EFT işlemlerinde asgari 40, telefon bankacılığı ile yapılan işlemlerden ise 18 TL komisyon alınmaktadır. Eğer her gün düzenli bir şekilde EFT işlemi yapıyorsanız sizden 2.4 TL hizmet bedeli alınmaktadır. Bu fiyatlandırmalardan sonra en mantıklısı internet bankacılığı üzerinden yapılan EFT işlemleri olduğunu anlamaktayız. Sizde internet bankacılığı kullanıyorsanız internet şubesine girerek Para Transferi menüsünden EFT menüsüne girerek karşı tarafın IBAN ve AD SOYAD bilgilerini yazdıktan sonra hızlı bir şekilde para transferinizi gerçekleştirebilirsiniz.


Bir Cevap Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Doldurulması zorunlu alanlar işaretlendi *