Yapı Kredi Bankası Kredi Kartı Başvuru Sorgulama Yöntemi
20 Eki, 2018 11:31 tarihinde eklendi

Yapı Kredi Bankası Kredi Kartı Başvuru Sorgulama Yöntemi

Yapı Kredi Bankası Kredi Kartı Başvuru Sorgulama Yöntemi

Yapı Kredi Bankasından kredi kartı başvurusu yaptığınız da banka size WORLD özellikli kart verecektir. Ülkemizde en çok tercih edilen 5 kredi kartından biri olan World Card ile sizde bu kartın avantajlarından faydalanabilir ve özel ayrıcalıklarından yararlanabilirsiniz. Eğer sizde Yapı Kredi bankası aracılığı ile kredi kartı başvurusu yaptınız ve bu kredi kartı başvurunuzun sonucunu öğrenmek istiyorsanız size vereceğimiz yöntemlerle kredi kartı başvuru durumunuzu öğrenebilirsiniz. Bunun yazımızı okuyabilir ve bilgi sahibi olabilirsiniz.

World Card Başvuru ve Sorgulama

Yapı Kredi bankası 1944 yılından beri ülkemizde kesintisiz hizmet veren bankalardan bir tanesidir. Bu banka ilk kurulduğu yıllarda ev sahibi olmak isteyen kişilere finansal destek sağlamak için kurulmuştur. Daha sonra gelişerek Yapı Kredi bankası ile tüm bankacılık işlemlerinizi yapabilecek konuma getirmiştir. Günümüzde kredi ve kredi kartı başvurusu yapan kişi sayısının %80’i ilk tercihi Yapı Kredi bankası olmuştur. Çünkü müşterilerine sağladığı cazip faizler ve kolay başvurular sayesinde bu banka tercih edilen bankalar arasına girmiştir. Yapı Kredi bankasından kredi kartı alarak da sizde bankanın özel müşterileri arasında yerinizi alabilirsiniz. Yapı Kredi bankası World Card başvuru yapmak istiyorsanız banka şubelerinden, resmi internet sitesinden ve ya internet bankacılığından hızlı bir şekilde kredi kartı başvurunuzu yapabilirsiniz. Eğer resmi internet sitesi üzerinden başvuru yapmak istiyorsanız Kredi Kartı Başvur butonuna tıklayınız. Bu kanallardan yaptığınız başvurunuz hızlı bir şekilde değerlendirilecektir. Başvurularınız değerlendirme aşamasında sizin daha önceki banka çalışmalarınız ve o çalışmalardan oluşan kredi notunuz baz alınacaktır. Kredi kartınız bu değerlendirme sonucunda uygun bulunursa onaylanacaktır. Eğer banka politikalarına uygun olmazsa kredi kartınız olumsuz sonuçlanacaktır.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR:  Kredi Kartı Olana İhtiyaç Kredisi Veren Bankalar


Yapı Kredi Bankasından kredi kartı başvurusu yaptınız ve hala size sonucu bildirilmediyse başvurunuzun takibini çeşitli yollardan yapabilirsiniz. En çok tercih edilen yöntem internet sitesindeki başvuru takibi menüsüdür. Sizde burayı tıklayarak o menüye gidebilir ve formu doldurarak başvurunuzun durumunu öğrenebilirsiniz. Başvuru durumunuzun hangi aşamada olduğunu, olumlu/olumsuz olduğunu başvuru sorgulama ekranından öğrenebilirsiniz. Ayrıca en yakın Yapı Kredi şubesine giderek bireysel müşteri temsilcisinden de kredi kartı başvurunuzu öğrenebilirsiniz. Banka şubesinden yapacağınız başvuru durumu sorgulamasında eğer eksik bilgileriniz varsa bunları doldurabilir ve kredi kartı başvurunuzu hızlandırabilirsiniz.  Son olarak Yapı Kredi müşteri hizmetleri numarası olan 0 850 222 0 444 ’ü arayarak kredi kartınızın başvuru durumunu sorgulayabilirsiniz. Burada yapacağınız görüşme ile kartınız hangi aşamada, onay almış mı ve ya almamış mı öğrenebilirsiniz. Bu verdiğimiz üç yöntemle kredi kartı başvuru durumu sorgulama işleminizi yapabilirsiniz. Eğer kredi kartınız onay aldıysa bir hafta içersin de belirttiğiniz adrese kurye ile teslim edilecektir. O yüzden başvuru yaptıktan sonraki görüşmelerinizde adres bilgilerinizi doğru ve düzgün verdiğinizden emin olunuz.

Yapı Kredi Kredi Kartı Özellikleri

Başvurunuz onaylandı ve sizde artık Yapı Kredi World Card sahibisiniz. Kart sahibi olduktan sonra kartın özellikleri hakkında bilgi sahibi olmak istersiniz. Yapı Kredi World Card sahipleri tüm üye işyerlerinde yaptıkları alışverişlerden World puan kazanmaktadır. Ayrıca bu üye işyerlerinde yaptığınız alışverişlerde 9 taksit imkanı da bulunmaktadır. Ülkenin neredeyse her yerinde bulunan World Logolu işyerlerinde yaptığınız alışverişler için geçerlidir. Yaptığınız alışverişlerden kazandığınız puanları biriktirebilir ve dilediğiniz zaman para yerine harcayabilirsiniz. Bu konuda çok bonkör olan World Card müşterilerine ayrıcalıklı hizmet sunmaktadır.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR:  Enpara Kredi Kartı Başvurusu ve Avantajları Nedir?

Nakit ihtiyacınız olduğunda istediğiniz Tüm Yapı Kredi ATM’lerinden limitiniz kadar nakit avans çekerek ihtiyacınızı karşılayabilirsiniz. Üstelik yaptığınız nakit avans işlemlerinde 9 taksit imkanı ile bankaya geri ödeme yaparak kolay ödeme yapabilirsiniz. Limitiniz dahilinde yapacağınız bu işlemler haricinde nakit sıkıntınızı Yapı Kredi mobil kullanarak kredi başvurusu yaparak da giderebilirsiniz. 15 bin liraya kadar 36 ay vade kredi başvurusu yapmanız için Yapı Kredi Mobil bağlantınız olması gerekmektedir.Bir Cevap Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Doldurulması zorunlu alanlar işaretlendi *