Yapı Kredi İhtiyaç Kredisi Başvurusu (Nasıl Yapılır?)
13 Eki, 2018 14:36 tarihinde eklendi

Yapı Kredi İhtiyaç Kredisi Başvurusu (Nasıl Yapılır?)

Yapı Kredi İhtiyaç Kredisi Başvurusu (Nasıl Yapılır?)

İhtiyaç kredisi yapacak müşterilere özel kampanyalar sunan Yapı Kredi Bankası ile hem bankalardan hem de oturduğunuz yerden kredi kullanabilirsiniz. Dijital bankacılık sektöründe de ilerleme gösteren bu bankadan mobil şube ve internet bankacılığını kullanarak 50.000 TL’ye kadar kredi başvurusu yapabilir ve kredinizin onaylanması durumunda da 36 ay vade yaparak kredinizi anında hesabınıza atabilirsiniz. Bu şekilde bankaya gitmeden evraksız,kefilsiz ve gelir belgesiz kredi kullanmış olursunuz.

Yapı Kredi Bankası İhtiyaç Kredisi Başvuru Kanalları

Yapı Kredi bankasından tüm ihtiyaçlarınız için özellikle nakit ihtiyaçlarınız için anında kredi başvurusu yapabilirsiniz. Bu kredi başvurusuna 18 yaşından büyükler 65 yaşını aşmamak kaydıyla başvuru yapabilirler. Emekliler, özel sektör çalışanları, kamu personelleri ve diğer kişilerin SGK kaydı olmak şartıyla bu krediye başvuru yapabilirler. İhtiyaç kredisi 50.000 TL’ye kadar 36 ay vade olarak verilmektedir. 50.000 TL üzerinde kredi istiyorsanız direk şubelere giderek başvuru yapabilirsiniz. Yapı Kredi İhtiyaç Kredisine başvurmak için şu kanalları kullanabilirsiniz.

Yapı Kredi Şubelerinden : Size en yakın Yapı Kredi bankasına giderek bireysel müşteri temsilcisinden kredi başvurunuzu evraklarınızla birlikte yapabilirsiniz. Başvuru sonrasında yapılan istihbarat sonucunda kredi kullanımına uygun bulunursanız anında kredinizi o gün içersinde kullanabilirsiniz. Şubelerde yapılan başvurular da gerekli görülmesi halinde kefil talebi edilebilmektedir. Kredi notunuza ve geçmiş banka çalışmalarınıza bakılarak sizin kredide kullanacağınız faiz belirlenmektedir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR:  2018 Sonbahar Kredisi Veren Bankalar

SMS Kredi : Yapı Kredi bankasına bankaya gitmeden önceden kredinizin oluruna bakmak istiyorsanız SMS kredi başvurusunu değerlendirebilirsiniz. SMS kredi başvurusunda bulunmak için telefonunuzdan mesaj göndermeniz gerekmektedir. Bu mesaj ücretlidir. Cep telefonunuzun mesaj bölümüne gelip Bireysel yazıp TC Kimlik numaranızı yazıp bir boşluk bıraktıktan sonra Aylık gelirinizi yazmanız gerekmektedir. ( Bireysel 21412312416 2700 ) Bu bilgileri yazdıktan sonra mesajınızı göndererek kredi başvurusunda bulunabilirsiniz. Kredi başvuru cevabınız dakikalar içinde siz mesaj olarak bildirilecektir. Eğer krediniz onaylanırsa kredinizi evraklarınızla birlikte en yakın Yapı Kredisi şubesine giderek kullanabilirsiniz. Onaylı kredinizi kullanırken bilmeniz gereken önemli bir konu ise mesaj atarken yazdığınız gelir bilgisini belgeleyerek şubeye gitmeniz gerekmektedir. Bankaya giderken kimliğiniz ve gelir belgenizi yanınıza almayı unutmayınız.

Müşteri Hizmetleri Arayarak : Yapı Kredi bankası müşteri hizmetleri üzerinden de ihtiyaç kredisi başvurusu yapabilirsiniz. 444 0 444 Yapı Kredi müşteri hizmetleri numarasından kredi başvuru menüsünden kredi başvurunuzu yapabilirsiniz. Krediniz onaylandığında eğer Yapı Kredi Bankası müşterisi ve internet şubesini kullanıyorsanız onaylanan krediyi bankaya gitmeden hesabınıza atabilirsiniz. Eğer banka müşterisi değilseniz kredinizi en yakın Yapı Kredi şubesinden evraklarınızla birlikte kullanabilirsiniz.

ATM üzerinden : Yapı Kredi bankası ATM’lerini kullanarak ihtiyaç kredisi başvurusu yapabilirsiniz. Başvuru cevabınız size SMS olarak bildirilecektir. Size en yakın Yapı Kredi ATM‘sine giderek kartsız işlem menüsünden başvurulara tıklayarak ihtiyaç kredisi başvurusunu tamamlayabilirsiniz. Sizden istenilen bilgileri doğru ve eksiksiz girmeniz gerekmektedir. Krediniz onay aldığında Banka şubelerine evraklarınızla beraber giderek kredinizi kullanabilirsiniz.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR:  İş Bankası 50.000 TL Kredi Başvurusu (Nasıl Yapılır?)


Şubeye Gitmeden Başvuru : Eğer Yapı Kredi müşterisiyseniz banka şubelerine gitmeden evraksız, kefilsiz ve gelir belgesiz kredi kullanabilirsiniz. Bunu yapmak için Yapı Kredi müşterisi olmanız ve internet şubesi hizmetinden yararlanmanız gerekmektedir. İnternet bankacılığı ve mobil bankacılıktan Dijital Krediye başvururak anında ihtiyaçlarınızı karşılayabilirsiniz. Üstelik 7 gün 24 saat kredi başvurusu yapabilir ve her zaman hesabınıza aktarabilirsiniz. Dijitalden bireysel ihtiyaç kredisini detaylı öğrenmek için aşağıdaki videoyu izleyebilirsiniz.

Yapı Kredisi İnternet Sitesinden : En son başvuru şekli ve en çok kullanılan başvuru şekillerinden bir tanesi de Yapı Kredi internet sitesinden yapılan başvurudur. Burada yapılan başvurular anında cep telefonunuza iletilecek ve onaylanması durumunda istediğiniz Yapı Kredi bankası şubesinden kredinizi kullanabilirsiniz. Başvuru esnasında yazılan bilgileri eksiksiz ve doğru olarak bildirmeniz gerekir. Eğer krediniz onaylanırsa bankaya giderken belirttiğiniz gelir durumunu belgelemeniz gerekmektedir. Bu sebeple belgeleyebileceğiniz en yüksek geliri başvuru sırasında yazmanız gerekir. Yapı Kredi bankası internet üzerinden kredi başvurusu için burayı tıklayabilirsiniz. 

Yapı Kredi İhtiyaç Kredisi Ödeme Tablosu

Yapı Kredi bankasından ihtiyaç kredisi başvuru yapmak için en az 1000 TL en fazla 50000 TL başvuru yapmanız gerekmektedir. Daha yüksek başvurularda şubelerden yapmanız gerekir. Bu başvurularda banka sizden teminat isteyebilir. Şimdi size Yapı Kredi bankasından aldığımız aylık ödeme tablosunu sunacağız.

Kredi Tutarı Vade Aylık Taksit
10.000 TL 36 AY 504 TL
25.000 TL 24 AY 1.575 TL
25.000 TL 36 AY 1.248 TL
50.000 TL 24 AY 3.080 TL
50.000 TL 36 AY 2.483 TL
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR:  En Uzun Vadeli İhtiyaç Kredisi Veren Bankalar 2019

Yapı Kredi Bankası Kredi Notu Kaç Olmalı ?

Yapı Kredi bankasından ihtiyaç kredisi almak istiyorsanız iyi bir kredi notunuzun olması gerekmektedir. Eğer kredi notunuz düşük ve gecikmeli ödemeleriniz var ise bu bankadan kredi alma şansınız pek yoktur. Kredi notu 1100 ve üzeri olan kişilerin başvuru yaptığı bu kredide eğer kredi notunuz 1100 altındaysa teminat karşılığında kredi kullanabilirsiniz. Kredi başvurusunda bulunmadan önce muhakkak kredi notunuzu öğrenmenizi öneririz. Kredi başvurularında olumsuz sonuç aldığınızda kredi notunuzun düştüğünü unutmayınız.Bir Cevap Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Doldurulması zorunlu alanlar işaretlendi *