Yurt Dışına Para Gönderimi Nasıl Olur? (Detaylı Anlatım)
12 Kas, 2018 23:06 tarihinde eklendi

Yurt Dışına Para Gönderimi Nasıl Olur? (Detaylı Anlatım)

Yurt Dışına Para Gönderimi Nasıl Olur? (Detaylı Anlatım)

Yurt Dışına Para Gönderimi hakkında bu yazımızla yurt dışına nasıl para göndeririz onu anlatacağız. Son zamanlarda yurt dışı ile ilişkilerimiz daha da artmak da ve bu süreçte gerek işimiz gereği ticaret yaparak gerekse bir tanıdığımıza para yollamak amacıyla yurt dışı para transfer işlemi oldukça kullanılmaktadır. Son zamanlarda artmasından kaynaklı daha önce çok fazla gündemde olmayan bu işlem için birçok kişi hala bu transfer işleminin nasıl olması ve nelere dikkat edilmesi gerektiğini merak ediyor. Biz de bu yazımızla size yurt dışına para transferinin hangi sistemle nasıl gönderildiğini ayrıntılı bir şekilde anlattık.

Yurt dışına Para Gönderirken Nelere Dikkat Edilmeli

Öncelikle para transferi yapmadan önce size en uygun ilgili sistemi bulmanız da fayda var. Biz aşağıda size bazı ilgili sistemlerin isimleriyle paylaştık. Bunlar dışında da bazı sistemler yurtdışına para transferi yapıyor. Çünkü sadece bankalar değil aynı zamanda bankaların desteklediği sistemlerle de para transferi yapılabilir. Ama sizin dikkat etmeniz gereken konu dolandırıcılık arttığı için her gelen mesaj, mail veya aramaya inanmamanız gerekir. Öncelikle araştırın daha sonradan işleminizi gerçekleştirin.  • Para Transferi yaparken ne olursa olsun kesinlikle transfer ücreti ödenir. Bu ücret bankadan bankaya sistemden sisteme değişebilir.
  • Size uygun bankayı seçtikten sonra göndereceğiniz hesabın bilgilerini eksiksiz ve doğru bir şekilde verilmesi önemlidir. Çünkü para gönderim işlemleri uzun bir süreye ve birçok kanala transferle gerçekleşir. Bu yüzden yurt içine göre daha uzun sürer.
  • Eğer yanlış bir hesaba gönderirseniz bu süreçte Düzelttirme Mesajlarına başvurmanız gerekir bu da işleminizin daha da uzun sürmesine sebep olur.
  • Para Transferi işleminizi gerçekleştirirken dikkat etmeniz gereken en önemli unsur Swift Kodu. Ülkeden ülkeye farklılık gösteren bu kodu para göndereceğiniz hesabın başına yazmak zorundasınız. Aksi taktirde para transfer işleminiz gerçekleşmez..
  • Alıcının adı, soyadı, IBAN ve Swift Kodu ile doğru bir şekilde doğru hesaba para transferi yaparsanız genellikle ilgili sistemden ötürü bir aksilik çıkmazsa paranız maksimum 2 gün içerisine iletilmiş olur.
  • Aşağıda da para transferi için kullanılan iki güvenli sistemi sizinle paylaştık.
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR:  IBAN No Nedir? Bu Numara Kaç Haneli Olur?

MoneyGram Para Transferi

Türkiye’de en çok tercih edilenlerden biri olan MoneyGram güven çerçevesinde müşterilerine yurtdışı para transferi konusunda yardımcı oluyor.

Western Union Para Transferi

Hemen hemen herkes bu ismi duymuştur. Türkiye’de en çok para transferlerinde bu yönetim kullanılır. Çünkü ülkemizde çoğu banka bu sistemi destekleyip dilediğiniz herhangi bir bankadan bu sistemi kullanarak güvenli bir şekilde paranızı yurt dışına transfer edebilirsiniz.Bir Cevap Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Doldurulması zorunlu alanlar işaretlendi *