Ziraat Bankası ATM Para Çekme ve Yatırma Limitleri
14 Eki, 2018 11:54 tarihinde eklendi

Ziraat Bankası ATM Para Çekme ve Yatırma Limitleri

Ziraat Bankası ATM Para Çekme ve Yatırma Limitleri

Ziraat Bankası ülkemizde kamu bankası olarak hizmet vermektedir. Emekli ve öğrencilerin en çok tercih ettiği bankalardan bir tanesi olan Ziraat Bankası bankacılık işlemlerinizi hızlı ve güvenilir bir şekilde yapabilmeniz için sizlere ATM üzerinden de bir çok imkan sağlamıştır. Bu işlemlerden en çok kullanılanı ise ATM para çekme ve ATM para yatırma işlemleridir. Ziraat Bankasından ATM üzerinden para çekmek ve aynı zamanda para yatırmak için günlük limitler bulunmaktadır. Bu limitler dahilinde işlemlerinizi kolayca yapabilirsiniz. Ziraat Bankası ATM para çekme ve yatırma limitlerini öğrenmek için yazımızın devamını okuyabilirsiniz.

Ziraat Bankası ATM Para Çekme Limiti

Ziraat Bankası, ülkemizde bankacılık sektöründe hizmet veren en eski bankalardan biridir. Aynı zamanda kamu bankasıdır. Ülkemizdeki binlerce Ziraat Bankası şubesi ve bu bankaya ait ATM bulunmaktadır. Bu ATM’ler üzerinden para çekme ,yatırma işlemleri yapmakla birlikte bir çok bankacılık işleminizi de kolaylıkla halledebilirsiniz. Yalnız Ziraat Bankası uyguladığı bazı güvenlik nedenleriyle günlük ATM üzerinden çekilen paralarda limit koymuştur. Ziraat Bankasının uyguladığı ATM para çekmek limiti müşterilerin güvenliği için uygulanan bir yöntemdir.

Ziraat Bankasından günlük para çekme limiti 1.500 TL olarak belirlenmiştir. Bunun üzerinde de para çekme işlemi yapabilirsiniz. Yalnız bu limit üstü para çekimlerinde bankaya komisyon ödemek zorundasınızdır. Limit üstü para işlemlerinde de para çekme limiti vardır. Hesabınızda yüksek miktarlı paranız varsa hepsini bankamatikten çekemezsiniz.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR:  Ziraat Bankası TOKİ Kredisi 2019


Ziraat Bankası ATM Para Yatırma Limiti

Ziraat Bankası ATM üzerinden para çekme limiti olduğu gibi müşterilerin para yatırma limiti de vardır. Para çekme limiti ile karşılaştırma yaparsak para yatırma limitinin daha fazla olduğunu görmekteyiz. Bu uygulamanın da tamamen müşterilerin güvenliği için yapıldığını söylemek isteriz. Ziraat Bankası ATM’lerinden para yatırma işlemi yapacaksanız en fazla günlük 20.000 TL yatırabilirsiniz. Ziraat Bankası ATM’lerinden Wincor ve NCR markalı (Eski model) olanı tek seferde 40 banknot almaktadır. GRG Markalı ATM’ler ise 200 Banknot almaktadır.  Bu sebeple 20 bin lira gibi bir rakamı tek seferde yatıramayabilirsiniz. Eğer limit üstü para yatırma işlemi yapmak istiyorsanız 24 saat sonra 20 bin daha yatırabilirsiniz.

Ziraat Bankası ATM Hesap Ücretleri

Ziraat Bankası ATM’lerinden yapacağınız işlemlerde tüm bankacılık işlemlerinizi yapabilmektesiniz. Bu işlemlerden bazılarında banka sizden komisyon alacaktır. Fatura ödemelerinizi, EFT ve HAVALE işlemlerinizi, vergi ödemelerinizi, kredi kartı ödemelerinizi, kredi kartı ve kredi başvurusu, yatırım işlemlerini ve çeşitli bankacılık işlemlerinizi Ziraat Bankası ATM’lerinden kolayca yapabilirsiniz. Para çekme limiti kadar para çekerseniz banka sizden komisyon almayacaktır. Ama limit aşımı para çekim işlemlerinden banka %1.25 civarında bir komisyon alacaktır. Aynı zamanda kartsız havale işlemlerinizden 7 TL, cep havalelerinden 7 TL, kartla yapılacak havalelerden ise 5 TL işlem ücreti alınacaktır.



Bir Cevap Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Doldurulması zorunlu alanlar işaretlendi *