Ziraat Bankası Bankkart Genç Başvuru ve Açıklama
26 Oca, 2019 14:21 tarihinde eklendi

Ziraat Bankası Bankkart Genç Başvuru ve Açıklama

Ziraat Bankası Bankkart Genç Başvuru ve Açıklama

Ziraat Bankası bankkart genç, Ziraat bankası aracılığı ile öğrencilere verilen, KYK bursu alan öğrencilerin ihtiyaçlarını gidermeleri için tasarlanmış, öğrencilerin paraları bittiğinde de kredi ve kredi kartı gibi kullanıma açık olan bir kart şeklidir. Bu karttan sadece öğrenciler yararlanabilmektedir.

Kredi kartı ile Banka kartının ortak kullanımı olan Bankkart genç, hesabınızda para olmaması durumunda devreye giren Harçlık Avans ile öğrencilerin ihtiyaçlarını karşılayan ve çok kullanışlı bir karttır. Üstelik Harçlık avans kullanımında faiz alınmamaktadır. Bankkart genç ile internet üzerinden alışveriş yapabilir ve ya alışveriş mağazalarında kullanabilirsiniz. Kartın geçtiği her yerde alışveriş imkanı sağlamaktadır. Ayrıca kredi kartı özelliğini aktif hale getirdiğinizde taksitle alışveriş yaparak ihtiyaçlarınızı giderebilirsiniz.

Bankkart Genç Nedir?

Ziraat Bankasının gençlere yönelik verdiği bu kartın bir çok özelliği de vardır. Yurt içi ve ya Yurt dışında istediğiniz ATM’den rahat bir şekilde nakit ihtiyacınızı karşılayabilirsiniz. Yurt içi ve Yurt dışında istediğiniz yerden alışveriş yapabilirsiniz. Hesabınızda para bittiğinde ise Harçlık Avans devreye girer ve masrafsız bir şekilde nakit ihtiyaçlarınızı karşılayabilirsiniz. Bu kartı kullanarak internet üzerinden yurt içi ve yurt dışı farketmeden 3D güvenlik sistemi ile alışverişlerinizi gerçekleştirebilirsiniz. Telefonunuzda kontör bittiğinde yükleyebilir, faturalı hat kullanıyorsanız anında ödeyebilirsiniz. Bankkart Genç kartınızda ne kadar para kaldığını öğrenmek için BAKIYE yazıp 4747’e SMS göndererek öğrenebilirsiniz. Bu kartın bir diğer özelliği de temassız  kullanım ile alışveriş yapıyor olmanız. Temassız kart özelliği ile ufak alışverişlerinizi hızlı bir şekilde ödeyerek şifre işlemi ile uğraşmazsınız. Alışveriş yaptığınız mağazalarda eğer kartın anlaşması var ise taksitli alışveriş yaparak ihtiyaçlarınızı giderebilirsiniz. Kredi kartı özelliğini aktif ettiğinizde istediğiniz zaman nakit avans çekebilirsiniz. Bankkart Genç kartını, ister banka kartı olarak istersenizde kredi kartı olarak kullanabilirsiniz. Bu kartın en önemli özelliği de ücretsiz olmasıdır.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR:  Passolig Kartı Başvurusu ve Avantajları


Harçlık Avans Nedir?

Harçlık avans limitinizi kullanarak faiz ödemeden artı paranıza 375 lira eklenir. Eğer kartınızda para kalmadıysa harçlık avansı kullanarak 375 liraya kadar harcama yapabilirsiniz. Bu para sadece alışverişlerde kullanılmaktadır. Nakit avans olarak çekim yapılmamaktadır. Ayrıca bu limiti kullanmanız için hesabınızda hiç para kalmaması lazım. 50 lira bile hesabınızda var ise bu Harçlık avans limiti aktif hale gelmeyecektir.

Bankkart Genç Başvuru

Ziraat bankası genç bankkart kartına başvurmanız için öncelikle Ziraat Bankası hesabınız olması gerekmektedir. Eğer Ziraat bankası ile çalışmıyorsanız bu kartı almanız imkansızdır. Öncelikle bir Ziraat Bankası şubesine gidip hesap açtırmanız gerekmektedir. Daha sonra öğrenci olup KYK bursu almanız doğrultusunda Ziraat Bankasına Genç Bankkart olarak başvuru yapabilirsiniz. KYK bursunuzu aldıktan sonra isterseniz müşteri hizmetleri numarası olan 0850 220 00 00 numaralı telefonu arayarak, istersenizde telefonunuzun mesaj bölümünden GENC BANKKART yazarak 4747’ye SMS atarak başvuru yapabilirsiniz. En yakında bulunan Ziraat Bankası şubesine giderek elden de başvuru yapabilir ve detaylarını öğrenebilirsiniz.

Kredi Kartı Özelliğini Aktif Etme

Bankalardan kredi kartı almanız için bankalar sizlerden evrak isterler ve kredi notunuza göre kredi kartı limiti oluştururlar. Kredi notunuz düşük ise, kredi kartı almanız da bir hayli zorlaşacaktır. Ancak Ziraat Bankası Genç Bankkart için herhangi bir belge ve kredi notu istenmemektedir. KYK ile Ziraat bankasının anlaşması olduğu için Genç Bankkart kullanımınız hemen açılacaktır. KYK sistemindeki bilgileriniz alınarak Ziraat Bankasının sistemine otomatik olarak eklenecektir. Kart için, bankaya bilgi vermenize gerek olmayacaktır. Kartınızı aldığınız zaman kredi kartı özelliğini, aktif hale getirebilirsiniz. Bunun için herhangi bir belge ve ya başka bir şeye gerek duyulmamaktadır. Kartı aldığınızdan itibaren dilerseniz banka kartı ve kredi kartını aynı kart üzerinde  kullanabilirsiniz. Çünkü bu kartın özelliği hem banka kartı hem de kredi kartı olmasıdır.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR:  Kartımdan Fazla Para Çekilmiş, Nasıl İtiraz Ederim?

Yukarıda sizlere Ziraat Bankasının bank kart genç kredi kartı hakkında bilgiler verdik. Eğer sizde bu kredi kartına başvurmak istiyorsanız yukarıdaki bilgileri doğru bir şekilde okuyunuz. Soru görüş ve önerileriniz için aşağıdaki yorumlar kısmını kullanabilirsiniz. Ayrıca nakit sıkıntısında olan Öğrenciler için Öğrenciye Kredi Veren Bankalar adlı yazımızı da okuyabilirsiniz.Bir Cevap Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Doldurulması zorunlu alanlar işaretlendi *