Ziraat Bankası Bitkisel Üretim Kredileri (Başvuru ve Onay)
3 Nis, 2019 16:44 tarihinde eklendi

Ziraat Bankası Bitkisel Üretim Kredileri (Başvuru ve Onay)

Ziraat Bankası Bitkisel Üretim Kredileri (Başvuru ve Onay)

Ziraat Bankası Bitkisel Üretim Kredileri almak isteyen ve başvuru yapmak isteyenler için hazırladığımız bu yazımızda bu kredinin tüm şartları hakkında bilgiler alabilirsiniz. Bitkisel üretim kredisi istiyorsanız yapmanız gereken ilk şey başvuru için gerekli belgeleri hazırlamanız ve bu krediyi alabilecek şartlarda bir müşteri olmanızdır. Bu krediler çiftçi vatandaşlarımızın daha hızlı, daha sağlıklı ve daha çok üretim yapması için devlet destekli olarak verilmektedir. Şimdi dilerseniz bu kredi hakkında bilgilerden bahsedelim.

Bitkisel Üretim Kredisi 2019 Şartları ve Özellikleri

Bitkisel üretim kredisi kullanmak istiyorsanız bazı şartlara uygun olmanız gerekmektedir. Uğraştığınız her alanda bu krediyi alamazsınız. Kredi alabileceğiniz alanlar şu şekildedir.

Bahçe Tarla Sera
Su Kültürü Üretimi Mantar Yetiştiriciliği Baklagiller
Yem Bitkileri Tahıl Yetiştiriciliği Tohumluk Yetiştirme
Sebze Tarlası Meyve Bahçesi Sera İçinde Meyve ve Sebze yetiştirme
Süs Bitkileri Yetiştirme    

Bu alanlarda hizmet veriyorsanız bitkisel üretim kredisi alabilirsiniz. Bu kredileri almak için de bazı şartlara uygun bir çiftçi olmanız gerekmektedir.

Bitkisel üretim kredisi Ziraat Bankası aracılığı ile devlet destekli olarak verilmektedir. Kredi başvurularınızı Ziraat Bankası şubelerinden yapabilirsiniz. Kredi başvurularını gerçek kişiler veya tüzel kişiler yapabilmektedir. Tarım alanında ilerlemek istiyorsanız ve daha verimli ekimler yapmak istiyorsanız bu kredi aradığınız kredidir. Kredi başvurusu için en yakın Ziraat Bankası şubesine gidebilirsiniz. Ziraat Bankası Çiftçi Kredisi adlı sayfamıza giderek diğer krediler hakkında da bilgi alabilirsiniz.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR:  Denizbank Çiftçi Kredisi Başvuru Ve Şartları 2019

Yetiştirme için kullanılan bu kredilerde ek olarak ihtiyacınız olan ilaç, gübre, pazarlama ve nakliye gibi ihtiyaçlarınız içinde ayrı kredilere başvuru yapabilirsiniz. Bu krediler işletme giderleri olduğu için farklı kredi kampanyaları ile kullanılmaktadır. Daha detaylı bilgi için banka şubelerine giderek bilgi alabilirsiniz.Ziraat Bankası Bitkisel Üretim Kredisi İçin Başvuru Evrakları

Bu krediyi alabilmeniz için en önemli olan durum evraklar olmuştur. Her kredi başvurusu öncesi bu kredilerde de evraklarınızı tam olarak hazırlamanız gerekmektedir. Şahıs için ve tüzel kişiler için ayrı ayrı evraklar istenmektedir. Başvuru sırasında bankaya götürülecek olan evraklar şunlardır.

 • Nüfus Cüzdanı
 • ÇKS Belgesi (Almak İçin Tıklayınız.)
 • Üretim yapacağınız yer ile ilgili Tapu ve Kira kontratı gibi belgeler.
 • Teminatlara ait belgeler
 • Son 3 yıla ait gelir tablosu

Tüzel kişiler için ek olarak;

 • Ticaret Sicil Gazetesi (Ana sözleşmenin yayınladığı)
 • Oda Kayıt Belgesi
 • Vergi Levhası
 • İmza Sirküleri
 • Gelir Tablosu

Bu evraklar ile birlikte en yakın Ziraat Bankası şubesinden kredi başvurusunu yapabilirsiniz.

Ziraat Bankası Tarım Sigortaları

Ziraat bankası üzerinden tarım sigortası yaptırmak istiyorsanız 3 çeşit tarım sigortasından size uygun olanını yaptırabilirsiniz. Bu sigortalar tamamen devlet destekli olup, sıfır zarar ile işlerinizi yürütmenizi sağlayacaktır.

 • Dolu Sigortası yaptırarak dolu yağdığı zaman size gelecek olan zararları karşılayabilirsiniz. Bu sigortayı yaptırmak için arazilerinizin ÇKS kaydı olması gerekmektedir.
 • Don Sigortası yaptırmak istiyorsanız İzmir, Manisa ve Denizli illeri içinde arazinizin olması gerekmektedir. Genel olarak üzüm bağları üzerinden verilen bu sigorta don olaylarına karşı ürünlerinizi koruyacak ve sizin zararlarınızı karşılayacaktır.
 • Sera Sigortası tüm sera için don, dolu ve diğer tüm felaketlerden koruyan bir sigortadır. Bu sigortaya başvuru yaptığınız zaman sizin isteğinize göre sigorta kapsamı genişletilecektir. Sel baskını için ayrı, fırtına ve hortum için ayrı, toprak kayması gibi ayrı sigorta çeşitleri vardır.
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR:  Ziraat Bankası Bankkart Genç Başvuru ve Açıklama

Yukarıda sizlere Bitkisel Üretim kredileri hakkında bilgiler verdik. Bir önceki yazımız olan Genç Çiftçiye 30.000 TL Hibe Kredi adlı sayfamıza giderek bu kredi hakkında bilgi alabilirsiniz. Sormak istediklerinizi aşağıdaki yorum kısmına yazabilir ve editör arkadaşlarımızın yanıtlamasını bekleyebilirsiniz. Yazımızı yararlı bulduysanız sosyal medya hesaplarında paylaşmayı unutmayın.Bir Cevap Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Doldurulması zorunlu alanlar işaretlendi *