T.C Ziraat Bankası EFT Saatleri Öğrenme 2019 (Güncel Anlatım)
12 Şub, 2019 10:38 tarihinde eklendi

T.C Ziraat Bankası EFT Saatleri Öğrenme 2019 (Güncel Anlatım)

T.C Ziraat Bankası EFT Saatleri Öğrenme 2019 (Güncel Anlatım)

Ziraat Bankası EFT Saatlerini merak edenler için, hazırladığımız yazımızda detaylı bilgi vermeye çalıştık. Türkiye’de en çok kullanılan bankalar arasında gösterilen Ziraat Bankası, EFT saatleri ve ne kadar zamanda EFT’nizin geldiğini merak ediyorsanız yazımızı okuyabilirsiniz.

Ülkemizdeki en büyük devlet bankası şüphesiz ki Ziraat Bankasıdır. Yılların verdiği hizmet ve emeklilere özel bir banka olan Ziraat Bankası çok kullanılan bankalar arasında yerini almıştır. Emekli müşterisi yoğunlukta alan Ziraat Bankası EFT işlemlerini de hızlı ve güvenilir yapmaya devam etmektedir.

EFT yani uzun adıyla Elektronik Fon Transferi, ülkemizde 1992 yılında başlamış ve o yıldan beri devam etmektedir. EFT bir bankadan başka bir bankaya para gönderme şeklidir. Elinize para değmeden daha sağlıklı ve güvenilir para transferi için EFT kullanırız. EFT kullanarak Ziraat Bankası hesabınızdan başka bir bankaya, örneğin Denizbank’a para transferini güvenli bir şekilde yapabilirsiniz. Eft ile Havale işlemini karıştırmayın. Havale Ziraat Bankası müşterisinin yine Ziraat Bankası müşterisinin hesap numarasına gönderdiği para transferidir.

Ziraat Bankası EFT Saatleri Nedir?

Para transferi yaparken en çok karşılaştığımız hata HAVALE işlemidir. Başka bankaya para gönderirken havale yapmaya çalışır ve hata alırız. Başka bankaya EFT yaparak para transferini gerçekleştirebiliriz.  En kolay EFT gönderme yöntemi de Ziraat Bankasının internet bankacılığı ve ya Mobil bankacılığıdır. Bunları kullanarak oturduğunuz yerden istediğiniz bankaya EFT işlemi yaparak para transferinizi gerçekleştirebilirsiniz.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR:  Altın Hesabı Nasıl Açılır ve Avantajları Nelerdir?


Ziraat Bankası EFT saatleri hafta içi mesai günleri içinde, 09-00 ile 17.15 arasında yapılmaktadır. Bu saatler dışında yapılan EFT ödemeleri bir sonraki iş gününe devir olacaktır. Ancak 09-00’dan önce 08-30 ‘da yaptığınız EFT ogün içersinde 09-00’dan sonra işleme geçecektir. 17-15 den sonra ve hafta sonları yapılan EFT işlemleri ilk iş günü saat 09-00 itibarinden transfer olacaktır. Mesai saatleri içinde yapılan EFT’ler genelde 20 dakika içinde karşı tarafa gönderilmektedir. Tüm EFT talepleri Merkez Bankası onayından geçtiği için EFT’ler Merkez Bankası’nın açık olduğu saatlerde ve günlerde yapılmaktadır.

EFT Ücretlendirme

Ziraat Bankası 2018 yılında güncel olarak aldığımız bilgilere dayanarak, Mobil şube gönderimlerinden 2.50 TL , internet şubesini kullanarak EFT gönderiminde 3.50 TL, Telefon bankacılığından yapılan EFT işlemlerinden 5 TL, ATM’ler üzerinden gönderilen EFT işlemlerinden de 7 TL olarak ücretlendirilmiştir. Bu sebeple mobil şube ve internet bankacılığı en çok tavsiye edilen EFT transferi yöntemleridir.

EFT Sorgulama

Ziraat Bankasında iş günü yaptığınız EFT para transferleri genellikle 5 ila 20 dakika arasında karşı tarafa ulaşmaktadır. Teknik ve ya diğer sorunlardan oluşan gönderim sorunu için 0850 220 00 00 numaralı Ziraat müşteri hizmetlerini arayarak EFT’niz hakkında bilgi alabilir ve sorunları öğrenebilirsiniz. Ayrıca size en yakın Ziraat Bankası şubesinden de EFT ile ilgili bilgi alabilirsiniz. Eğer EFT işleminiz işleme alınmadıysa, gönderimi iptal etme hakkına sahipsinizdir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR:  Halkbank EFT Saatleri Bilgileri (2018-2019)

Yukarıda sizlere Ziraat EFT Saatleri hakkında bilgiler verdik. Bu saatler içersinde bu bankadan EFT işlemleri yapabilirsiniz. Bu konu hakkında sormak istediğiniz soru, görüş ve önerilerinizi aşağıdaki yorumlar kısmına yazabilirsiniz. Diğer bankaların EFT saatleri öğrenmek istiyorsanız tıklayınız.Bir Cevap Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Doldurulması zorunlu alanlar işaretlendi *