Ziraat Bankası Emekli Kredisi Detayları (Başvur)
12 Kas, 2018 21:18 tarihinde eklendi

Ziraat Bankası Emekli Kredisi Detayları (Başvur)

Ziraat Bankası Emekli Kredisi Detayları (Başvur)

Emekli bankası dediğimizde aklımıza gelen ilk banka tabi ki Ziraat Bankası’dır. Ziraat Bankası özellikle emeklilere özel verdikleri kredilerle gündeme gelmiştir. Ülkemizdeki kamu bankalarından ve en çok tercih edilen bankalardan biri olan Ziraat Bankası emekliye kredi veren bir banka olarak akıllarımızda kalmıştır. Bugünkü konumuzda Ziraat Bankası Emekli Kredisi detayları hakkında bilgi vereceğiz. Eğer sizde ziraat bankasından emekli kredisine başvurmak istiyorsanız, yazımızdaki yöntemleri uygulayabilir ve kredi başvurunuzu gerçekleştirebilirsiniz.

Ziraat Bankası Emekli Kredisi

Ziraat Bankasının en çok tercih edilen kredisi Emekli kredisidir. Eğer Ziraat Bankasından emekli kredisi almak istiyorsanız maaşınızın ödemesini Ziraat Bankasından yapmanız gerekmektedir. Ziraat Bankası emeklileri sadece ihtiyaç kredisi değil, konut ve taşıt kredileri de kullanabilmektedirler. Ziraat Bankasından emekli alan müşterilerine ayrıca bu kredilerde özel faiz oranı uygulanmaktadır. Kredi başvurusunda bulunduğunuzda maaşınıza göre kredilendirilirsiniz.

Ziraat kredilerinde düşük faiz oranıyla kredi verilmektedir. Eğer sizde emekli maaşınızı bu bankadan alıyorsanız Ziraat Bankası kredilerinde düşük faizli yararlanabilirsiniz. Ziraat Bankası emeklilere faizsiz kredi imkanı sunmamaktadır. Emeklilere 10 katı faizsiz kredi henüz onaylanmadığından hiç bir bankada emekliye faizsiz kredi yoktur. Faizsiz kredi veren katılım bankaları vardır. Bu bankalarda kar payı oranı ile size aylık taksitleriniz de ödeme yaptırılmaktadır.Emekli Kredisinin Özellikleri 

Ziraat bankası emekli kredisi kullanmak isteyenler, Ziraat Bankası ATM’sinden gün içersin de maaşınızın tamamını çekebilirsiniz. Ziraat bankası normal ATM para çekme limiti 1500 liradır. Ziraat Bankasından emekli kredisi kullanan kişiler hesap işletim ücreti ödememektedir. Ayrıca maaşınıza otomatik ödeme talimatı vererek hem kredinizi hem de faturalarınızı gününde ödeyebilirsiniz.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR:  Emeklilere Özel Faizsiz Kredi Verebilen Bankalar

Emekli Kredisi Faiz Oranları

Ziraat Bankasından emekli kredisi kullananmak isteyenler için ihtiyaç kredisi faiz oranı %2.27’dir. En yüksek yapabileceğiniz vade ise 36 ay olmaktadır. Konut kredisinde ise faiz oranı %1.98 oranına düşürülmüştür. Ziraat Bankasından emekli kredisi kullanmak isteyen bir kişinin yaşı en fazla 80 olmalıdır. Eğer bu şartlara ve kredi oluruna uygunsanız Ziraat bankasından emekli kredisi başvurusu yapabilirsiniz. Ziraat Bankasından tüm emekliler kredi başvurusunda bulunabilirler. Ödemelerinizi ister aydan aya isterseniz de 3 ayda bir yapabilirsiniz. Bu maaş alma durumunuza göre de değişebilir.

Emekli Kredisi Ödeme Tablosu

Ziraat Bankasından 20 bin lira emekli kredisi almak istiyorsanız aylık ödeyeceğiniz miktar 879 TL olacaktır. Bu 36 ay vade için geçerlidir. Eğer daha kısa 24 ay vade ile ödemek istiyorsanız aylık 1.146 TL ödeyerek kredi ödeme tablosu oluşturabilirsiniz. Maaşınızın durumuna göre verilen bu kredilerde aylık 2.197 TL 36 ay vade ile 50 bin kredi başvurusu yapabilirsiniz. Burayı tıklayarak direk Ziraat Bankası resmi internet sayfasına gidebilirsiniz. Güncel faiz ve kampanyalar hakkında bilgi alabilirsiniz.Bir Cevap Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Doldurulması zorunlu alanlar işaretlendi *