Ziraat Bankası Genç Çiftçi Kredisi (Başvuru ve Şartlar)
7 Şub, 2019 10:38 tarihinde eklendi

Ziraat Bankası Genç Çiftçi Kredisi (Başvuru ve Şartlar)

Ziraat Bankası Genç Çiftçi Kredisi (Başvuru ve Şartlar)

Ziraat bankası genç çiftçi kredisi 2019 yılında bankanın açıklamasından sonra verileceği duyurulmuştur. Ziraat bankası çiftçilerin en çok tercih ettiği bankalardan birisidir. Sizde eğer çiftçi iseniz ve kredi almak istiyorsanız ilk olarak Ziraat Bankasını tercih etmektesiniz. Bu banka genç çiftçilere de özel kredi imkanı sağlamaktadır. Hibe olarak aldığınız Genç Çiftçi kredinizin 3 katına kadar Ziraat Bankasından genç çiftçi destek kredisi alabilirsiniz. Bu kredinin tüm detaylarını, istenilen belgeleri ve şartlarını sizler için araştırdık. Yazımızı okuyarak Ziraat bankası genç çiftçi kredisi hakkında bilgiler alabilirsiniz. Ayrıca Genç Çiftçi Hibe Kredi konumuzu da okuyarak bu kredi hakkında da bilgi alabilirsiniz. Şimdi detaylara geçelim.

Ziraat Bankası Genç Çiftçi Kredisi

Ziraat bankası tüm çiftçilere kredi verdiği gibi genç çiftçilere de daha özel kampanyalar hazırlamıştır. Eğer devletten hibe destek genç çiftçi kredisi aldıysanız, bu aldığınız kredinin 3 katına kadar Proje Kredisi ile Hibe tutarı toplamından oluşan kapasiteye göre banka kredisi alabilirsiniz. Genç çiftçi kredisi belirli şartlara göre kullanılmaktadır. Her faaliyet gösteren çiftçilere verilmez. Sadece belirlenen hayvancılık ve çiftçilik faaliyetlerinde kullanabilirsiniz. Bu faaliyetler ise şu şekildedir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR:  Ziraat Bankası Zorunlu Trafik Sigortası 2019 (Teklif Al)

Ayrıca sayfamızda yer alan Ziraat Bankası Çiftçi Kredisi konumuzu da inceleyebilirsiniz.

Ziraat Bankası Genç Çiftçi Kredisinden Yararlanmayan Sektörler

Yukarıda da söylediğimiz gibi bu kredinin belli başlı şartları mevcuttur. Her faaliyette bu krediyi kullanamazsınız. Örneğin traktör alımlarınızda bu krediyi kullanamazsınız. Bunun için ayrı bir kredi başvurusu yapmanız gerekmektedir. Ayrıca tarla alımlarınızda arazi alımlarınızda da bu kredi desteğinden faydalanamazsınız.Ziraat Bankası Genç Çiftçi kredisinde sera yapımlarında kullandığınız, inşaat malzemeleri, su deposu ve basınçlı sulama sistemleri ile ilgili desteğinizde de kullanamazsınız. Eğer kuru sera almak istiyorsanız, süt çiftliği ve besi çiftliği gibi satın almak istediğiniz alanlar varsa bu kredi desteğinden faydalanamazsınız. Bunun için Ziraat Bankası size daha uygun krediler sunacaktır.

Başvuru İçin Gerekli Belgeler Nedir?

Bu krediyi kullanmak ve başvurmanız için yakınınızda bulunan Ziraat Bankası şubesine gitmeniz gerekmektedir. Bu bankanın faiz oranları ve hesaplanması için de banka şubesinden daha detaylı bilgi alabilirsiniz. Bunun sebebi ise bankaların kişiye özel faiz uygulaması yapmasından dolayıdır. Başvuruya giderken aşağıdaki belgeleri de yanınızda götürmeyi unutmayın.

  • Nüfus Cüzdanı
  • ÇKS Belgesi – Çiftçi Belgesi (Nasıl Alınır için tıklayınız.)
  • Kredi kullanmak için göstereceğiniz teminatlara ait belgeler.
  • Kira Kontratları
  • Tapu Kayıtları
  • Son 3 Yıla ait gelir tablosu ve bilanço

Ziraat Bankası Genç Akademi 2019

2019 yılında Ziraat Bankası birçok ilde gençlere özel genç çiftçi akademisi eğitimlerine başlamıştır. Bu eğitimin amacı genç çiftçilerimizin tarım işindeki verimliliğini arttırmaktır. Yakın zaman da tüm Türkiye’de hizmet verecek olan bu uygulama şu an için sadece belirli illerde hizmet vermektedir. Belirli bir eğitim sonrası banka tarafından sertifika verilecek ve Ziraat bankasının verdiği genç çiftçi kredisi alma oranı da yüksek olacaktır. Banka şubelerinden detaylıca öğrenebilirsiniz.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR:  Kobilere İpotek Karşılığı Kredi QNB Finansbank'ta (1 Milyon TL)

Genç Çiftçi Akademisi Şartları Nedir?

Bu akademiye başvuracakların şartlarını da bilmesi gerekmektedir. Öncelikle Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olmalı ve Türkiye’de ikamet ediyor olmanız gerekmektedir. Devlet tarafından verilen genç çiftçi hibe kredi şartlarındaki yaş sınırı 18 ile 41 yaş arasındayken, bu akademide yaş sınırı 18 ile 30 yaş arasındadır. Ziraat Bankası genç çiftçi akademisi alanında eğitim almayı düşünenler az da olsa alacağı eğitim hakkında bilgisi olmalı ve eğitimden sonra bu alanda iş kurması gerekmektedir. Erkek adaylarda en önemli etken askerliğini yapmış olmalı veya tecilli olması gerekmektedir.

Yukarıda sizlere Ziraat Bankası Genç Çiftçi Kredisi hakkında bilgiler verdik. Sizde eğer bu konu hakkında sormak istediğiniz soru, görüş ve önerileriniz varsa aşağıdaki kısma yazınızı iletebilirsiniz. Bir önceki konumuz olan Hibe Hayvancılık Kredisi %50 Devlet Destekli makalemizi de okuyarak bu hibe kredi hakkında bilgi alabilirsiniz.Bir Cevap Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Doldurulması zorunlu alanlar işaretlendi *