Ziraat Bankası İhtiyaç Kredisi 2019 (Başvuru-Faiz Oranları)
25 Oca, 2019 12:22 tarihinde eklendi

Ziraat Bankası İhtiyaç Kredisi 2019 (Başvuru-Faiz Oranları)

Ziraat Bankası İhtiyaç Kredisi 2019 (Başvuru-Faiz Oranları)

Ziraat Bankası İhtiyaç Kredisi 2019 yılında faizlerini güncelleyerek daha aşağılara çekmiştir. Ziraat bankasından eğer ihtiyaç kredisi kullanacaksanız maaş müşterilerine ayrı faiz oranı ve maaş almayan müşterilere farklı faiz oranı verdiğini bilmenizi isteriz. Ülkemizde özellikle emekli kesimin çok  tercih ettiği bankalardan biri olan Ziraat Bankası, emekli kredisi, taşıt kredisi, ipotekli kredi, konut kredisi gibi tüm ihtiyaçlarınızı da karşılayan bir bankadır. Düşük faiz oranları ile hizmet veren bu bankadan kredi alabilmeniz için banka politikasına uygun bir müşteri olmanız gerekmektedir. Ziraat bankası ihtiyaç kredisi faiz oranları aşağıdaki gibidir.

Çalışanın Artısı İhtiyaç Kredisi %1.89
Emeklinin Artısı İhtiyaç Kredisi %1.89
Tüketici Kredisi (Maaş Müşterisi Olmayan) %1.99
Tüketici Ürün Paketi Kredisi %1.95

Yukarıdaki faiz oranları ile Ziraat Bankası ihtiyaç kredisi başvurusu yapabilirsiniz. Bugün sizlere Ziraat Bankası ihtiyaç kredisi faiz oranları ve başvuru şartları ile ilgili bilgiler vereceğiz. Eğer daha başka Ziraat Bankası ile ilgili bilgi almak istiyorsanız sitemizdeki diğer konulara bakabilir ve ayrıca Araç İpotekli Kredi 2019 hakkında da bilgi alabilirsiniz.

Ziraat Bankası İhtiyaç Kredisi 2019

Türkiye’de kamu bankası olarak hizmet veren Ziraat Bankası uzun yıllardır ülkemizde sorunsuz bir şekilde hizmet vermektedir. Tüm müşterilerin her zaman ilk tercih ettiği bankalardan biri olan Ziraat bankası vatandaşlarına uygun faiz oranları ile ihtiyaç kredisi vermektedir. Eğer sizde Ziraat bankasından ihtiyaç kredisi kullanmak istiyorsanız bu bankanın bazı şartlarına uygun bir müşteri olmanız gerekmektedir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR:  QNB Finansbank Anında Kredi Başvurusu Nasıl Yapılır?

Öncelikle bu bankadan kredi almanız için en az 6 ay sigortalı bir iş yerinde çalışıyor ve ya emekli olmanız gerekmektedir. Emekli maaşınız eğer bu bankada değilse maaş taşıma işlemi ile kredi kullanabilirsiniz. Emeklilere özel faiz uygulayan bu bankadan kredi almak isteyenler kredi notu üzerinden de faiz uygulaması göreceklerdir. Eğer yeni bir işe girdiniz ve kredi almak istiyorsanız bu bankadan emekli maaşı alan bir kefil bularak kredi almayı deneyebilirsiniz. Aksi taktirde krediniz olumsuz olacaktır.

İhtiyaç Kredisi İçin Kredi Notu Kaç Olmalı?

Ziraat Bankasından eğer emekli maaşı alıyorsanız kredi notunuz önemli değildir. Tek önemli olan açık icra takibinizin bulunmamasıdır. Eğer icra takibiniz varsa bu takipleri kapatarak başvuru yapabilir ve 2-3 gün içersin de emekli kredisine başvurabilirsiniz. Emekliler için kredi notu önemli değildir.

Çalışan kişilerin ise kredi notuna bakılarak kredi verilmektedir. Hem kredi notu, hem de kredi sicili iyi olan müşterilere kredi verilmektedir. Bu bankanın diğer bankalardan ayıran bir diğer özelliği ise SIFIR kredi notu olan 6 aylık sigortalı müşterilere de 20 bin liraya kredi vermektedir. Eğer kredi notunuz sıfır olduğu için kredi alamıyorsanız Ziraat Bankası ihtiyaç kredisi başvurusu yapabilirsiniz. Normal banka çalışması olan bir vatandaşında en az 1100 ve üzerinde kredi notu olması ve diğer bankalarda hiçbir gecikme olmaması gerekmektedir. Bu şekilde yapacağınız başvurular anında gün içinde onaylanacaktır. Ziraat Bankasında kredilerde üst limit yoktur.  Aldığınız maaşınıza göre size kredi vermektedir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR:  5000 x 36 Ay Vade ile Şubesiz Kredi Başvurusu (4 Banka)


Ziraat Bankası Kredi Başvuru Şartları Nedir?

Ziraat Bankasına başvurmak için bir çok yol vardır. Ama en sağlıklısı banka şubelerine giderek direk kredi başvurusu yapılmasıdır. Ziraat Bankasından eğer kredi almak ve kredinizin olumsuz olmasını istemiyorsanız bankadan direk evraklarınızla birlikte başvuru yapabilirsiniz. Ziraat Bankası ihtiyaç kredisi en fazla 36 ay vade yapar. Daha fazla vade ile kredi almak istiyorsanız 48 ay vadeli ipotekli kredi başvurusu yapabilirsiniz. İpotekli kredilerde de bankaya bir teminat vermeniz gerekecektir.

Ziraat Bankasına ayrıca www.ziraatbank.com.tr sitesinden, ATM’lerden, İnternet Bankacılığından, Mobil Ziraat Şubeden ve Müşteri Temsilcisi numarası 0 850 220 00 00 numaralı telefondan kredi başvurusu ve kredi başvuru durumu hakkında bilgiler alabilirsiniz. Bankadan yapacağınız başvurularda ve diğer platformlarda yaptığınız başvurular onaylanırsa kredi kullanmaya giderken götüreceğiniz evraklar şunlardır.

  • Nüfus Cüzdanı
  • İkametgah Belgesi
  • Gelir Belgesi
  • Gelir Belgesi verilen iş yerinin İmza sirküleri

Banka sizden kredi durumunuza göre kefil ve ya ek evrak isteyebilir. Eğer kefil isterse yukarıda ki evrakları da kefil ile beraber götürmeniz gerekir. Emekliler için ise eğer maaşını Ziraat Bankasından alıyorsanız sadece kimliğinizle en yakın şubeye giderek kredi başvurusunda bulunabilirsiniz.

Ziraat Bankası Kredi Ödeme Tablosu

Şimdi sizlere en uygun faizlerle alacağınız kredi miktarına göre aylık ödeme tutarlarınız hakkında bilgiler vereceğiz. Kredi almaya gitmeden önce son faiz oranlarını bankanın resmi internet sitesinden muhakkak öğreniniz. İşte Ziraat Bankası Ödeme Tablosu.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR:  Uygun Faizle Konut Kredisi Veren Banka 2019 (ICBC Bank)
Kredi Tutarı Vade Aylık Ödeme
3.000 TL 12 Ay 289 TL
5.000 TL 24 Ay 274 TL
10.000 TL 24 Ay 545 TL
10.000 TL 36 Ay 409 TL
15.000 TL 36 Ay 614 TL
20.000 TL 36 Ay 818 TL
30.000 TL 36 Ay 1.228 TL
40.000 TL 36 Ay 1.638 TL
50.000 TL 36 Ay 2.047 TL

Bu ödeme tablosu ile kredi almak istiyorsanız Burayı tıklayarak da kredi başvurusunda bulunabilirsiniz.

Yukarıda sizlere Ziraat Bankası İhtiyaç Kredisi 2019 yılı faiz oranları hakkında bilgiler verdik. Eğer sizde bu bankadan kredi almak istiyorsanız diğer bankalara nazaran daha uygun faizlerle kredi alacağınızı unutmayın. Yorum, görüş, soru ve önerileriniz için aşağıdaki yorum kısmına mesaj bırakmanız yeterli olacaktır. Ayrıca bir önceki konumuz Ziraat Bankası 10.000 TL Kredi adlı yazımızı okuyarak bilgi alabilirsiniz.Bir Cevap Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Doldurulması zorunlu alanlar işaretlendi *