Ziraat Bankası İşyeri Açma Kredisi 2019 (Başvuru ve Şartlar)
25 Oca, 2019 16:39 tarihinde eklendi

Ziraat Bankası İşyeri Açma Kredisi 2019 (Başvuru ve Şartlar)

Ziraat Bankası İşyeri Açma Kredisi 2019 (Başvuru ve Şartlar)

İşyeri açma kredisi başvuru yapmak isteyen müşteriler genellikle ilk olarak Ziraat Bankası İşyeri açma kredisi başvurusu yapmaktadırlar. Ülkemizdeki en büyük bankalardan biri olan Ziraat Bankası bir devlet bankasıdır. Sizde hayalini kurduğunuz iş için gerekli sermayeyi Ziraat bankasından kredi alarak gerçekleştirebilirsiniz. Ziraat Bankası işyeri açma kredisi kullanarak kendi işinize ve ya ortak olacağınız bir işyeri varsa bunun için kredi kullanabilirsiniz.

Ziraat Bankası iş kurma kredisi olarak da adlandırılan bu kredi türünde hangi iş alanlarında kredi kullanmak istediğiniz de önemlidir. Kuaför açmak, Çiğ köfteci açmak, Hayvancılık sektörü, Bakkal ve Market Açmak, Oto Galerisi Açmak, Kahvehane Açmak, Cafe Açmak, Manav Açmak, Oto Tamir Atölyesi Açmak, Kasap Açmak gibi küçük esnaflı olan işleriniz için bu bankadan destek kredisi alabilirsiniz. Ziraat Bankası bildiğiniz gibi daha çok hayvancılık üzerine yani Tarım kredileri vermektedir. Eğer sizde Ziraat bankasından hayvancılık kredisi alacaksanız, Ziraat Bankası Tarım Kredileri adlı yazımızı okuyabilir ve bu konu hakkında da bilgi sahibi olabilirsiniz. Şimdi sizlere Ziraat Bankası iş kurma kredisi hakkında bilgiler verelim.

Ziraat Bankası Bireysel İşyeri Açma Kredisi

Hayalinizdeki işi kurmak için sermaye arıyorsanız, Ziraat Bankası’na başvuru yapabilir ve o hayal ettiğiniz işi kurabilirsiniz. Düşük faiz oranlarıyla birlikte 120 ay vadeye kadar verilen bu kredide yukarıda da saydığımız işlerin, ofis, dükkan, mağaza, büro gibi işyerleri için kullanabilirsiniz. Kendi işinizi yapmak ve kendi işinizi yaparak para kazanmak istiyorsanız işyeri açma kredisi tam size göre bir kredi çeşididir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR:  Ziraat Bankasından Emekliye Anında Kredi (En Son Faiz Oranları)

Ziraat Bankası İşyeri Açmak İçin Detaylar Nedir?

Her kredide olduğu gibi bu kredinin de detayları ve özellikleri vardır. Öncelikle Ziraat Bankası işyeri kredisi en fazla 120 ay vade yapılmaktadır. Krediyi kullanacağınız işyeri, vade süresi boyunca banka ipoteğinde olacaktır. Eğer banka kredinizi güçsüz görürse ek evrak, kefil ve teminat istemektedir. Satın alacağınız işyerinin hepsine kredi kullanamazsanız. Banka alacağınız işyerine ekspertiz gönderir ve bu ekspertiz değerinin %75’ine kadar kredi kullanabilirsiniz. Örneğin 200 bin liralık bir dükkan alıyorsanız bunun 150 bin lirasını kredi kullanabilirsiniz. Ne kadar kredi alırsanız alın tüm miktarı 120 ay vadeye bölebilirsiniz. Krediyi kullanan kişiye hayat sigortası yapılması mecburidir. Ayrıca işyeri zorunlu deprem sigortası da Ziraat Bankası tarafından yapılacaktır.

Eğer bu bankadan İhtiyaç kredisi almak istiyorsanız Ziraat Bankası İhtiyaç Kredisi 2019 yazımızı okuyabilir, başvuru ve faiz oranları ile ilgili bilgi alabilirsiniz.İşyeri Açma Kredisi 2019

Ziraat Bankası Ortak İşyeri Açma Kredisi

Eğer işyeri açmak istiyor ama ortaklı bir işyeri açmak istiyorsanız, bu bankadan ortak işyeri açma kredisi başvurusu yapabilirsiniz. Alacağınız işyerine Ziraat Bankası size finansman desteği sağlar. En fazla 5 ortağa kadar bu krediyi kullanabilirsiniz. En fazla 5 olan ortak sayısı, en az da 2 ortak olmalıdır. Bu krediyi kullanacak tüm ortaklar gelirlerini beyan etmeli ve bankaya başvuru yapmalıdırlar. Bu kredide alacağınız mülkün ekspertiz değerinin %75’ine kadar kredi çıkmaktadır. Ama 5 ortak ve gelirleri yüksek ise daha çok kredi almanız da mümkündür. Bu tamamen banka ile sizin aranızdaki duruma bağlıdır. Eğer banka ödeyebilecek güçte olduğunuzu anlarsa kolay bir şekilde size daha çok kredi limiti tanımlarlar.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR:  Ziraat Bankası TOKİ Kredisi 2019

Ziraat Bankası Ortak İşyeri Açmak İçin Detaylar Nelerdir?

Bu krediye başvurmak istiyorsanız öncelikle en yakın Ziraat Bankasına giderek başvurunuzu gerçekleştirebilirsiniz. Bireysel kredilerde olduğu gibi bu kredide 120 ay vadeye kadar verilmektedir. Kredi ödemesi ortak şahıslardan birinin üzerine olabilir ve ya tüm kredi miktarına tüm ortaklar ortak kredi ödemesi yapabilir. Aldığınız işyeri kredi bitesiye kadar bankada ipotek olarak kalacaktır. Tüm ortakların kredi notu ve kredi sicili uygun olmalı, aralarında bir tane bile kötü sicilli, icralık olan varsa kredi olumsuz sonuçlanacaktır. Diğer tüm teminatlı kredilerde olduğu gibi hayat sigortası, deprem sigortası ve konut sigortaları mecburidir. Bankaya giderken götüreceğiniz belgeler ise şunlardır.

Ziraat Bankası Kredi Başvuru Evrakları
Başvuru Formu
Nüfus Cüzdanı
Çalışma Durumunu Belirten Gelir Belgesi
Serbest Meslek Sahipleri için Bağlı Bulundukları meslek kuruluşlarından alınan üyelik belgesi
Satın almak istenilen mülkün tapu fotokopisi
Ticaret Sicil Gazetesi fotokopisi
Diğer Evraklar

Yukarıda sizlere Ziraat Bankası işyeri açma kredisi hakkında bilgiler verdik. Ayrıca bankaların devlet destekli KOSGEB kredileri de vardır. Eğer sizde KOSGEB desteği ile kredi almak istiyorsanız, KOSGEB Faizsiz Kredi Nasıl Alınır? adlı konumuzu okuyarak bilgi alabilir ve faizsiz kredi almak için girişimde bulunabilirsiniz.Bir Cevap Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Doldurulması zorunlu alanlar işaretlendi *