Ziraat Bankası Taşıt Kredisi 2019 (Sıfır Km, İkinci El Araba)
13 Şub, 2019 15:01 tarihinde eklendi

Ziraat Bankası Taşıt Kredisi 2019 (Sıfır Km, İkinci El Araba)

Ziraat Bankası Taşıt Kredisi 2019 (Sıfır Km, İkinci El Araba)

Ziraat Bankası taşıt kredisi 2019 gerekli evraklar şu şekildedir.

 • Nüfus Cüzdanı
 • Ziraat Bankası Taşıt Kredisi Başvuru Formu
 • Gelir Belgeleri
 • Sıfır Araçlarda Fatura
 • İkinci el Araçlarda ruhsat fotokopisi
 • Bankanın istediği diğer belgeler (Bazı durumlarda istenebilir.)

Ziraat Bankası araba kredisi almak isteyenler uygun faizlerle 48 ay vadeye kadar araç kredisi alabilirler. Bu bankanın diğer bankalardan ayıran özelliği ise uygun faiz oranları olmasıdır. Eğer emekli maaşınızı ve çalışma maaşınızı bu bankadan alıyorsanız daha uygun faizlerle (size özel) kredi kullanabilirsiniz. Bugün sizlere Ziraat Bankası taşıt kredisi hakkında bilgiler vereceğiz. Bu bankanın haricinde taşıt kredisi kullanmak istiyorsanız Uygun Taşıt Kredisi Veren Bankalar yazımızı okuyarak bilgi alabilirsiniz. Şimdi sizlere Ziraat Taşıt kredisi faiz oranları ve başvuru şartlarını sıralayalm.

Ziraat Bankası Taşıt Kredisi Almak İçin Şartlar

Öncelikle bu banka ve diğer tüm bankaların ortak olan şartlarından bahsedelim. Ziraat Bankası tüm kredi ürünlerinde başvuru şartlarına uyan bir bankadır. Bir bankadan kredi almak istiyorsanız öncelikle icralık bir durumunuzun olmaması, e-haciz borcunuzun olmaması ve kredi notunuzun düşük olmaması gerekmektedir. Eğer bu bankadan maaş alan bir müşteri iseniz kredi notunuz düşük olsa da kredi alabilirsiniz. Ama diğer durumlarda hiçbir bankadan kredi alamazsınız. Bunun için öncelikle kredi sicilinizi kontrol etmeniz gerekmektedir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR:  Aktifbank 30 Bin TL Kredi Başvurusu 2019 (PTT ve İnternet Kredisi)

Ziraat Bankası, ayrıca gelir durumunuza bakan bir bankadır. Eğer sizin düzenli bir geliriniz yoksa bu bankadan kredi almak hayli zor olacaktır. Bunun için banka sizden gelir belgesi isteyecektir. Gelir belgesiz taşıt kredisi almanız bir hayli zordur. Çünkü gelir durumunuza göre kredilendirilme yapılacaktır.

Taşıt Kredisi Kampanyası

Bu bankadan sıfır km ve ikinci el taşıt ihtiyaçlarınızda kredi alabilirsiniz. Yalnız ikinci el taşıt kredisi kullanmanız için aracın en fazla 5 yaşında olması gerekmektedir. Yani 2019-5: 2014 yılı araçlarına kadar kredi alabilirsiniz. 2012 model veya 2013 model araçlara kredi verilmemektedir. Diğer bankaların kredi şartlarına bakabilirsiniz.

Ziraat bankasından binek arabalar haricinde otobüs, minibüs, kamyonet ve tır alımlarınız içinde kredi başvurusu yapabilirsiniz. Yapacağınız kredi başvurusu 48 ay ile sınırlıdır. Alacağınız kredi teminatı olarak satın aldığınız araca vade boyunca ipotek koyulacaktır. Borcunuzun bittiği gün ipotek kaldırılır. Hayat sigortası zorunlu olurken, kasko bazı durumlarda zorunlu olacaktır.Taşıt Kredisi Faiz Oranları

Ziraat bankası diğer bankalara nazaran daha uygun faiz oranı veren bir bankadır. Bu bankada şu an için faiz oranı %1.89 olarak belirlenmiştir. Eğer bu banka müşterisi ve kredi sicilinizde temiz ise daha düşük faiz oranlarından faydalanabilirsiniz. Bunun için banka şubesine giderek kredi başvurusu ve faiz oranları hakkında bilgi alabilirsiniz. Şimdi sizlere alacağınız kredi miktarına göre aylık ödemeleriniz hakkında bilgiler vereceğiz.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR:  Öğrencilere Anında 10000 TL Kredi Veren Bankalar
Kredi Tutarı Vade Aylık Taksit
50.000 TL 36 Ay 2.047,06 TL
50.000 TL 48 Ay 1.720,25 TL
80.000 TL 48 Ay 2.752,40 TL
90.000 TL 48 Ay 3.096,45 TL
100.000 TL 48 Ay 3.440,50 TL
150.000 TL 48 Ay 5.160,72 TL
200.000 TL 48 Ay 6.881,00 TL

Aracın % Kaçına Kadar Kredi Kullanırım

Bu banka ve diğer tüm bankaların hiçbirinden %100’üne kadar kredi kullanamazsınız. Bankaların ortak aldıkları yasal zorunluluk şu şekildedir. Sıfır ve ikinci el araçlarda fatura, kasko değeri 100.000 TL’ye kadar olan kredilerde %75’ine kadar, 100.000 TL üzerinde olan araçlarda ise %50’sine kadar kredi kullanabilirsiniz. Eğer sıfır km araç alacaksanız aldığınız aracın anlaşmalı olduğu firmalardan daha uygun kredi alabilirsiniz.

Ziraat Taşıt Kredisi Başvuru Kanalları

 • Ziraat Bankası Şubeleri (En yakın şube için tıklayınız.)
 • Ziraat Bankası İnternet Sitesi Üzerinden
 • Ziraat Bankası İnternet Bankacılığı
 • Ziraat Mobil
 • Ziraat ATM
 • Ziraat Çağrı Merkezi (0850 220 00 00)

Ziraat Bankası taşıt kredisi hakkında bilgiler verdik. Sizde bu bankadan kredi almak istiyorsanız son faiz oranlarını internet sitesi veya banka şubesinden öğreniniz. Daha başka soru, görüş ve önerileriniz varsa aşağıdaki yorumlar kısmına yazabilirsiniz. Diğer bankaların taşıt kredisi için Taşıt Kredisi Hesaplama adlı yazımızı okuyabilirsiniz.Bir Cevap Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Doldurulması zorunlu alanlar işaretlendi *